Skocz do zawartości

[Zakupy na eBayu] a sprawa cła.


Rekomendowane odpowiedzi

ahoj
Zakupiłem na eBayu od chińczyka lampkę rowerową na xm-l T6 w zestawie (za ok 100 zł).
Czekam na przesyłkę.


Jakie jest prawdopodobieństwo,  że Urząd Celny "przejmie" przesyłkę i wezwie mnie do zapłacenia cła lub innego podatku od zakupu?
Miał ktoś podobne zdarzenie kupując na Ebayu?

Ewentualnie ile cła płaci się w takim wypadku?  (od wartości paczki czy to jest ich widzi mi się?)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paczki są zwolnione z cła, jeżeli ich wartość nie przekroczy 150 euro. Przy czym limit nie dotyczy VAT. Odbiorca paczki nie płaci podatku od towarów i usług, gdy wartość przesyłki nie przekroczy 22 euro.

 

Wysłane z mojego Nexus 7 za pomocą Tapatalk 4

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

ahoj

Zakupiłem na eBayu od chińczyka lampkę rowerową na xm-l T6 w zestawie (za ok 100 zł).

Czekam na przesyłkę.

 

Jakie jest prawdopodobieństwo,  że Urząd Celny "przejmie" przesyłkę i wezwie mnie do zapłacenia cła lub innego podatku od zakupu?

Miał ktoś podobne zdarzenie kupując na Ebayu?

Ewentualnie ile cła płaci się w takim wypadku?  (od wartości paczki czy to jest ich widzi mi się?)

 

 

 

 

Wystarczy poprosić sprzedającego o napisanie na opakowaniu pisakiem GIFT i może być to produkt droższy a i tak nie powinni się czepiać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może przechodziło 10 lat temu ale na pewno nie teraz.

 

 

Kumpel ściąga do Neona SRT-4 części ze stanów za tysiące złotych i przechodzi. Czasami ściemnia ceników gdy jedna część, np. amory, kosztują ponad 2 kzł, że to nie jest towar fabrycznie nowy, lecz pogwarancyjny (czyli taki, który ktoś oddał na reklamacji do naprawy i dostał inny nowy a on go kupił po owej naprawie) co jest oczywiście olbrzymią ściemą... ale tego nikt mu nie udowodni  :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...