Skocz do zawartości

[amor] jaki najlepszy do 29'' Specialized Carve Comp 2012


kolcichy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Posiadam Specialized Carve Comp 29er 2012 rocznik. Oryginalny amor wiadomo - do najlepszych nie należy. Zacząłem o wiele ostrzej jeździć i ewidentnie amor wymiana zmiany (zmieniłem już właściwie wszystko w tym rowerze: napęd P+T, korba, koła, hamulce).

 

I tutaj moje pytanie do Was, Drodzy Forumowicze: JAKI AMOR DO MOJEGO SPECA BYŚCIE POLECILI? Dodam, że ważę 73-74kg i jeszcze z 5kg pójdę w dół :-)

 

Z góry dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ten oryginalny to Recon Gold?  Bo znam opinie, że jest lepszy niż Fox ;)

 

BTW, na czym konkretnie polega problem? Nie wybiera? Zapada się? Gnie się?

 

I ad meritum - polecam taki amor, który najlepiej pasuje.  Jeźdźcowi, a nie rowerowi of koz. Tyle że jednemu jeźdźcowi pasuje X a innemu Y. Może ze dwa słowa o oczekiwaniach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisz jeszcze jaki budżet. Myślę, że tak naprawdę w grę wchodzi głównie Reba i Manitou Tower. Zbierają najwięcej pozytywnych opinii. Ja mam Rebę i co mnie w niej cieszy, poza świetną pracą, to banalnie prosty serwis, oraz dostępność tanich uszczelek (kupowałem komplet za 5 zł ).

 

Edytowane przez tor23
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W specu w oryginale jest RockShox XC32 TK SA - więc bez rewelacji - ciężki, średnio płynnie chodzi.

 

Co do ceny - to zdaję sobie sprawę, że około 2000zł muszę na to wydać.

 

Co do oczekiwań.. ma być lekki, sprawdzać się w bardzo wymagających trasach XC i zawodach XC oraz analogicznie MTB. I aby serwis nie był mega drogi.

 

Dzięki :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy to ten model z czerwonym XC28? W takim razie Recon Gold, jak słusznie zauważył Sol, to widelec który zbiera świetne opinie(sam mam takowy i gdyby nie chęć zmiany ośki i sterówki to bym przy nim pozostał), Manitou też wydają się być cąłkiem całkiem...weź tylko pod uwagę że masz 80mm skoku - jeśli wymienisz na coś 100mm to Ci się nieco zmieni geometria i trakcja roweru. Z reguły można zredukować skok amora a więc tragedii nie ma, na wszelki wypadek zwiozę jutro ze sobą podkładkę redukującą 20mm do Rock Shox'a i jakoś się ustawimy na Wkrzańską lub przekażę Ci ją przez Anarchy'ego ;)

 

 

POZDRo-:ver

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak dokładnie to ten czerwony... To, że zmieni się geometria to wiem. Też się nad tym zastanawiałem. W sumie to ustawiali mnie na BG FIT - mam nadzieję, że podwyższenie amora o 20mm nie wpłynie na moją pozycję...

 

Dzięki za podkładki, tylko póki co bez amora nie są mi potrzebne. Na razie zbieram opinię i weryfikuje fakty. A masz tego Golda jeszcze? Jutro akurat na bank jeżdżę we Wkrzeńskiej - bo dzisiaj pauza po wczorajszym MEGA wyczerpującym XC Gryfa...

 

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Budżetowo patrząc Recon.  Nie wiem jak działa Reba 2013, ale skoro też jest Solo Air, nie zakładam porażających różnic. Jeżeli tak, to po co przepłacać?

 

Ewentualnie Reba 2012, jeżeli lubisz dłubać w ustawieniach.

 

Z używek można rozważyć http://allegro.pl/fox-f29-float-rlc-fit-100mm-29er-rura-1-1-8-i3341665406.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutro dopiero po południu zawitam do Szczecina, w środę kurier ma mi przywieźć rower(mam na razie singla w razie czego). Recona nadal posiadam, możemy pogadać jakoś w tygodniu...będę pisać i jakoś się ustawimy w temacie o Wkrzanskiej ;)

 

Ja podnoszę sobie niebawem jedną ramkę o 10mm wyżej, 20mm to już niby za wiele choć robiłem takie hockiklocki kiedyś i nie było najgorzej.

 

 

POZDRo-:ver

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teoretyczny plus Duala jest taki, że masz więcej możliwości ustawienia amora pod siebie, bo ustawiasz osobno pozytywną i negatywną.

 

Natomiast praktyka zależy od tego czy lubisz dłubać i eksperymentować.

 

Porządne ustawienie Reby zajmuje czas i wymaga uwagi, tudzież prób polowych.  A później i tak większość mówi, że działa beznadziejnie ;)

 

Ja tam wyrosłem z dłubania, wziąłbym Rebę/Recona solo.  No bo skoro dobrze działają, to po cholerę komplikować sobie życie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Odświeżę temat, ponieważ jeszcze nie zakupiłem sprzętu.... ;/

 

W sumie to jestem zdecydowany na markę Rock Shox... Tylko tutaj napotykam na dwa modele: Reba i Sid.

 

Mam możliwość kupienia jednego i drugiego w podobnej cenie (Sid ciutkę droższy). Czym oprócz wagi różnią się Reba od Sida?

 

I takie jeszcze jedno pytanie: obecnie mam skok 80mm. Czy jak założę amora z 100mm, to będzie duża różnica w zmianie geometrii roweru? Mój organizm nie lubi zmian w geometrii, a poza tym byłem na BG Fit i nie wiem, czy zmiana skoku amora czegoś mi nie spieprzy brzydko mówiąc... Może dla niektórych to banalne pytanie, ale ja na nie nie znam odpowiedzi.

 

Byłbym wdzięczny za pomoc...

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rower bedzie sie troche spokojniej prowadzil, trudniej bedzie upilnowac przednie kolo na podjazdach, ale jesli teraz masz zapas/nie jezdzisz na bog wie jakim poziomie, to nie musisz sie tym zbytnio przejmowac

 

sid vs reba - brac tanszy, wczesniej tylko upewnij sie co do wersji i wiazacych sie z tym roznic, unikaj tez wersji oem, ktore potrafia miec syfiate wnetrznosci, na czym cierpi praca i trwalosc

 

najlepiej jednak upolowac ciezszego towera pro i miec swiadomosc, ze lepiej to juz sie nie da :)

Edytowane przez nabial
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czym się różni Reba RL od Reby RLT? Bo szczerze mam właśnie problem z tym, że nie wiem, czym poszczególne amory Reba się różnią (oczywiście poza rozmiarem, QR i czy z blokadą, czy bez)...

 

http://sbike.pl/rock-shox-amortyzator-rock-shox-reba-rl-solo-air-29-100mm-1-18-9qr-czarny-pushloc-2013-o_l_572.html

 

Co sądzicie np o tym?

 

Edytowane przez kolcichy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...