Skocz do zawartości

[rama xc 1000zl] Egoist, Matts Lite 1000-d, Matts TFS 900-d czy jeszcze coś innego ?


dtr

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Wiem, że temat wałkowany już miliard razy ale proszę o pomoc w wyborze ramy. Waga ok. 90kg, wzrost 186cm ale bardziej chodzi mi o model niż o rozmiar.

Jeżdzę przeważnie w lesie, polnych drogach, szutry itp. i raczej po płaskim, asfalt tylko jako dojazd do ściezki docelowej. Maratony odpadają, bardziej rekreacyjna jazda.

 

Pod lupę biorę ramy poniżej, przeważnie ze względów cenowych, budżet ok. 1000zł i bez dokładania kolejnych zł bo to już jest właśnie po dołożeniu :)

 

1. Author Egoist 2012/2013 19' lub 20,5' - 1050zł

2. Merida Matts Lite 1000-d 2011 20' - 1000zł

3. Merida Matts TFS 900-d 2012 19'/20' - 1000zł

4. wersja budżetowa Accent El-Nino 19; - 500zł

 

Może mi ktoś doradzić co będzie najlepszym wyborem ? Osobiście najbardziej rozważam dwie pierwsze pozycje z listy.

 

Dzięki za wszystkie podpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Egoist ma stery 1.5 na 1 i 1/8 cala n- stery są w komplecie ale nie wiem czy jest redukcja na zwykły widelec.

Accent najbardziej budżetowa nie najlżejsza rama z wyżej wymienionych  ...

Sam kiedyś chciałem kupić Matts Lite 1000D.

 

Jeżeli ma to być rekreacja wybierz najkrótszą z tych które wymieniłeś :) będzie wygodniej i dłużej bedziesz sie cieszył jazdą.

Zainteresuj się jeszcze ramami Cube  poniżej Reactiona ... LTD, Acid, Attention ... są stosunkowo krótkie.

 

Pozdro

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Egoist ma redukcję na 1 1/8 w komplecie.

Jeżeli chodzi o Cube patrzyłem na modele w calkiem korzystnej cenie to LTD Pro i SL 20' da się kupić w okolicach 900zł

Czym się różnią te modele poza malowaniem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co kiedyś wywnioskowałem to w Cube cała seria ma tą samą ramę a nazwa końcowa to efekt klasy zastosowanego osprzętu. 

Słowem na 95%  LTD od LTD Pro różni się tylko malowaniem ...

Z zastrzeżeniem ze rama malowana ma o około 100 - 200 g więcej wagi w porównaniu do tej samej ramy anodowanej :)

A czarne anodowane Cube`y to dla mnie "majstersztyk".

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

El Nino 19" ani Egoista 19" (2012/2013) nigdzie w Polsce już nie dostaniesz. W przypadku Egoista redukcja do sterów tapered może być w zestawie a może jej nie być (ja nie miałem). Ogólnie to odradzam Ci obie te marki (Accent / Author) bo jakość ich ram jest dramatyczna. Wieczorem opiszę Wam moje przygody z ramami Accenta i Authora ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie z dostepnoscia egoista jest ciezko, el nino to jest ewentualnosc, ktora raczej nie znajdzie u mnie zastosowania, po prostu srednio sie podoba, kusi jedynie cena.

Wiec pozostaje cube ltd lub merida matts tylko czy lite 1000-d2011 20' (ktos wie jaka faktycznie jest dlugosc gornej rury ? Pisza 605mm a oznaczone jest jako dlugosc efektywna) czy hfs 900-d a moze trail 900-d ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na chwile obecną najbardziej obstawiam Matts Lite 1000-d, wymiary dla ram 20' w porównaniu do Cuba LTD są niemalże identyczne (18' trochę za mała), a dodatkowo w cenie są stery i zacisk gdzie w Cube trzeba to dokupić oddzielnie wieć ok, 100zł dolatuje. Waga podobna dla obu ram.

Trial 800-d 19' jednak jest za krótki. Alternatywą w danej chwili jest tylko TFS 900-d 19' efektywna 597cm więc trochę mniej od poprzednich, tylko kolorystycznie nie pasuje ;p

Sam już zgłupiałem.... na siłę nie chcę kupować. Chyba, że ktoś ma inne propozycję tutaj nie wymienione ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...