Skocz do zawartości

[rower] Kross Level A6


Rekomendowane odpowiedzi

I Stało Się !!! Namówiłem rodziców na kupno KROSS'a Level'a A6.

 

Znalazłem ogłoszenie że ze sklepu w Rudzie Śląskiej sprzedają za 1789 zł. Zamówiłem za zgodą rodziców i chyba dzisiaj wysłali kurierem. Mam nadzieję że będzie jutro we wtorek ale jest gorsza opcja że będzie w środe. Więc na bank w środe dopisze się do grona szcześliwych posiadaczy posiadaczy Level'a A6.

 

Jaką pompkę do amortyzatorów kupic na allegro?? Może mi ktoś pomóc??

 

Pozdrawiam

Direct

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no nie wiem.... ty może nic nie zdziałasz.... pomyśl o kims kogo twój tata zna a ten koleś zna się na rowerach.. mój tata był bardziej na nie ale po rozmowie z kilkoma znajomymi zgodził się. Muszę dodać że dołożyłem się 700 zeta.

Ale będzie warto.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wedlug mnie dziala doskonale. Co do powietrza to pompowalem dwa razy ale tylko po to aby je dopompowac by byl sztywniejszy. Manometr nie wykazal aby cokolwiek uchodzilo. Co do sztywnosci bocznej tez jest ok. No i manetka blokowania skoku tez sie nie raz przydala, nigdy nie mialem z nia problemow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pompowalem pomka kumpla od NRS-a :) Swojej sie jeszcze nie dorobilem ;) Co rocznika to bardzo mozliwe ze jest to '05 ale nie jestem w 100% pewien.

 

Acha, Axony S-RL z lat 2004-06 wydaja sie te same.

 

http://www.srsuntour-cycling.com/SID=si966...f1501/index.php

 

Zobacz w specyfikacji, nie mam teraz czasu bo spadam do pracy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i nadeszła środa... gdyby wszystko było dobrze to już bym wam relacjonował wrażenia z jazdy level. ale stało się inaczej ;/ dla upewnienia się czy koles wysłał rower zadzwoniłem dzisiaj rano do niego a on... przepraszam dzisiaj wyśle.... więc rowerek będę miał jutro... napisze wam wrażenia z jazdy...

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a więc dostałem rowerek i dopisuje się do klubu ludzi którzy są szczęśliwymi posiadaczami KROSS'a !!!

jak będzie brzydka pogoda to go wezmę i oczyszcze naftą poczekam aż wyschnie i naoliwie takim "Finish Line" - suchym" bo na razie strasznie łapie brud i nawet szmatka z benzyną niewiele pomogła...

 

Rower jest wypasiony... leciutki poprostu git !!! Zmiana przerzutek jest boska...

 

 

Więcej wrażeń napisze jutro, bo dzisiaj jestem zbyt zmęczony.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj wymieniłem sztyce w A6 na 35centymetrową dartmoor barrel.

 

Tak poza tym to coś mi poskrzypuje w napędzie ... Nie wiem czy to zapiaszczone piny wyginają się w pedale, czy piach/błoto nie dostało się do suportu. Generalnie mam wbite błocko w szczeliny między korbą a łączeniem z ramą a, że są to szczeliny minimalne mniej niż milimetrowe chyba tylko widzę w głębi piach. Chyba czeka mnie rozkręcanie korby i czyszczenie środka....

 

No ale 2700km także w ciężkim terenie zrobione :)

Edytowane przez ZyGmUnT
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rower mam od 5 dni. A już naszło mnie na czyszczenie łańcucha naftą... Sprzedawca w sklepie dziwnie na mnie spojrzał jak chciałem aby mi łańcuch zdjął... po zdjęciu jego włożyłem go do nafty i po 3 godzinach był czyściutki, bo już po 5 dniach zdążyło się od tego klejacego smaru piachu nazbierać w łancuchu aż skrzypiało...

 

A więc założyłem i naoliwiłem suchym olejem Finish Line Teflon Plus. na razie jest jeszcze troszke mokry od oleju ale jutro będzie suchy.

 

Rowerek po jakiś 100 km spisuję się świetnie...

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Uściślając - zarówno rama ( + stery ) jak i amor ważą ponad 100g poniżej 2KG wg autora testu. Kolejny argumencik w sporach o wagę amora i ramy.

 

Ja dodam, że ramka robi wrażenie delikatnej na tle innych marek, zwłaszcza jak się w nią popuka, ale faktem dla mnie jest, że paręnaście razy baaardzo amatorsko zjechałem na a6 z Kazur ( takiej krossowej górce na Warszawskim usranowie ). Cały rowerek ( a zwłaszcza amor i rama ) dzielnie wytrzymują moje ciężkie 100kg dupsko, co jest wg mnie wynikiem pozytywnym na tle co i raz dochodzących do mnie informacji o łamiących się na górnej rurze poprzecznej authorów Introvertów ( czy jak to się tam pisze ) oraz łamiących się powyżej łączenia trójkąta na rurze podsiodłowej GFów.

 

Ciągnie mnie lekko do skombinowania sobie blatu 36 albo 38 w miejsce 32 <_<

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z artykułu: http://www.bikeworld.pl/rower/artykul/1775/3/

 

"Niestety w połowie dystansu rozpadła się manetka blokady skoku. Domyślam się, że problem dotyczy nie tylko testowanego egzemplarza, ponieważ sęk tkwi w jej konstrukcji."

 

- Hehe jak dobrze, bo taka manetka blokady skoku jest w niemieckiej wersji Level'a A6, wiem bo widziałem taką u mojego kolegi który ma "niemiecką" wersję A6. Ja mam Polską i jestem zadowolony.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tą manetką to nie do końca tak. Dużo zależy od tego jak im się rzuciło na skład. Generalnie czarne A6 mają czarne manetki, bez dodatkowego czerwonego dzyndzla do odblokowywania, a czerwone a6 mają z tym czerwonym dzyndzelkiem na przedłużeniu.

 

Nie wiem co masz na myśli pisząc "generalnie", ale ja mam czarne A6 i mam bez dzyndzla, mój kolega też ma czarne A6 ale eksportową wersję z tym "czerwonym" dzyndzlem, a mój inny kolega ma czerwone A6 i ma bez dzydzla.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

no i stało się.... w kilku miejscach na tylnej zębatce pojawiły się plamki rdzy.

 

Gdy spytałem się sąsiada który dużo jeździ na rowerowe czy to normalne odparł mi nastepująco:

- Zębatka jest z metalu, tak?

Ja: No tak.

- A metal rdzewieje, prawda?

Ja: Prawda. :)

 

 

I wszystko się wyjasniło.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Ja też stałem się posiadaczem Krossa Levela A6 . Jestem jak na razie bardzo zadowolony . Tylko mam pytanie do posiadzaczy tego roweru . Co do amortyzatora . Bo pompuję go dość często być może za często . Wydaje mi się że powietrze schodzi bo tak po 2 tygodniach powietrze schodzi o jakieś 2 at. np z 6 do 4 . Kolega mi mówi że w amorach powietrznych to normalne i że co jakiś czas trzeba je dopompowywac . A gostek z servisu co mi rower naprawia czasami : ) to mi mówi że np. jak się jedzie w zimie a potem rower do domu się wniesie ciepłego to te uszczelki w amorku się rozszerzają i scieśniają czy jakoś tak : ) . I sam nie wiem komu wierzyć czy koledze czy gostkowi z servisu . Powiedzcie mi czy to normalne że powietrze tak szybko schodzi ? .

 

A to fotki mojego Bika

 

http://img463.imageshack.us/my.php?image=s...4resizedxd3.jpg

 

http://img377.imageshack.us/my.php?image=s...1resizedlh7.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...