Skocz do zawartości

[Olkusz] Skradziono Kross Hexagon V6


Januu

Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj, 03.06.2013r. skradziono w Olkuszu rower Kross Hexagon V6. Kolor czarny mat z czerwonymi elementami. 

Rower ma założone bardzo charakterystyczne opony Continental Race King 2.2". Na ramie pod siodłem naklejka: GoPro, z drugiej strony naklejka, czerwona litera "G" (Giro). Rower posiada bezprzewodowy licznik Sigma oraz założone pedały Shimano SPD. Nie posiada widocznej na zdjęciu stopki.

 

Real foto:

 

kross.jpg

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Sprawa zakończona, tj. umożona przez policję ze względu na nie wykrycie sprawców. 

 

Na działania policji nie narzekam. Przesłuchali świadków tj. moją żonę i sąsiada. Nie mniej nie udało się zidentyfikować sprawcy. 

 

Ubezpieczyciel tj. Link4 wypłacił całą kwotę za rower + modyfikacje, więc z ubezpieczalni jestem zadowolony. Dobrze że była to kradzież z włamaniem, więc sprawa prosta i bezbolesna dla ubezpiezyciela jak i mnie.

 

Teraz garść szczegółów, których nie mogłem podać wcześniej, dotyczących samej kradzieży:

 

Złodziej włamał się do mojej piwnicy, przyszedł konkretnie po mój rower, ponieważ inne piwnice były nieruszone (pomimo pełnych drzwi u mnie - nie było widać przez nie roweru). Nie zabrał nic innnego: wiertarki, szlifierki, komplet nowych opon Bridgestone za 1200zł - nic nie ruszył, tylko rower.

W piwnicy mam czujkę podłączoną do centralki SOLID + monitoring. Patrol policji był po 3 minutach od zgłoszenia, patrol SOLID po 4 minutach. Mimo to złodziej zdążył uciec. Złodzieja widział mój sąsiad.

 

Gdyby rower był przypięty U-Lockiem do regału, jak to zwykle robiłem, prawdopodobnie nadal bym go miał, ponieważ cwaniaczek nie zdążyłby go odpiąć. 

Wniosek: przypinajcie rowery nawet za zamkniętymi drzwiami. 

 

Mieszkanie mam ubezpieczone od kradzieży z włamaniem również, więc hajs się zgadza a to najważniejsze. 

Edytowane przez Januu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dlaczego tej czujki nie masz tez podpietej do swojej komorki? Liczysz, ze patrol bedzie szybszy?

 

Rutyna usypia, masz U-Locka i go nie zapiales. Swoja droga zlodziej musial w jakis sposob dowiedziec sie, ze w tej piwnicy jest taki rower. Zwykle w takich przypadkach pada na kogos, kto Cie zna.

Edytowane przez s2power
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego tej czujki nie masz tez podpietej do swojej komorki? Liczysz, ze patrol bedzie szybszy?

 

Rutyna usypia, masz U-Locka i go nie zapiales. Swoja droga zlodziej musial w jakis sposob dowiedziec sie, ze w tej piwnicy jest taki rower. Zwykle w takich przypadkach pada na kogos, kto Cie zna.

 

 

Koszt ochrony całego mieszkania to 45zł netto.

 

System alarmowy jest spięty ze stacją monitorowania w Krakowie. W razie włamania natychmiast dzwonią do mnie na komórkę (lub do żony jeżeli ja jestem po za zasięgiem) oraz do patrolu. Jeżeli jestem po za domem, to tak, patrol będzie szybciej. Jak już pisałem, byli po 4 minutach. Ja byłem po 10. 

 

RUTYNA USYPIA - masz 100% racji. Dlatego przypinajcie rowery nawet w mieszkaniu do kaloryfera np.

 

Złodziej na pewno miał cynk od kogoś z klatki, przyszedł jak do swojej piwnicy po swój rower. Piwnice nie są numerowane, drzwi miałem szczelne, nie widać co jest w środku. Innych piwnic nie ruszył. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Często tak jest że sąsiad kradnie. Mój znajomy miał bardzo podobnie. Na około 30 piwnic ktoś wszedł tylko do niego i ukradł 2 rowery z 4. nic więcej nie zginęło. Niestety nie miał ubezpieczenia... Nie przypinał roweru.

 

Sent by Taptalk

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...