Skocz do zawartości

[Malowanie]Technika, koszty i dobór koloru.


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, chciałbym pomalować rower. Jeszcze nie wybrałem koloru itd. Ale chcę pomalować wszystkie metale na nowo. Rower to Kross hexagon v3. Oraz chcę pozmieniać niektóre cześci:

-siodełko,

-linki,

-osłonę wolnobiegu,

-pancerze (na jakiś fajny kolorek).

I inne tanie rzeczy, które można zmienić by rower odmłodniał. 

Na razie myślę nad kolorkiem białym ramy oraz część manetki hamulców na biało. Czarny bagażnik, kierownica. Niebieskie pancerze. Myślę też nad kolorem zielonym.

Macie może jakieś sugestie na temat koloru?

Ile kosztuje malowanie roweru u lakiernika? Ramę i inne elementy przygotuję sam.

Czym się różni malowanie proszkowe od zwykłego, oraz czym oni malują seryjne rowery kross?

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To po co piszesz jak nie wiadomo, po za tym zauważyłem że piszesz posty aby pisać i nie na temat, wszystko polecasz. Co to ma być ? Chcesz sobie reputacje nabić ?

 

PS: Musisz znaleźć w swojej okolicy lakiernika i popytać czy maluje proszkowo, a co do ceny jakoś strasznie drogo nie jest ale też musisz przygotować ramę do malowania, ponieważ za to dodatkowo byś musiał płacić ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Też żem to napotkał i ostrzegam słownie z tego miejsca, tu :P

 

Co do proszkowego malowania, ceny nie znam ale chyba w 300zł za ramę sie zamknie oczywiście samo malowanie - naniesienie proszku i wypalenie w piecu do tego zabiegu należy ramę przygotować odpowiednio najlepiej samemu albo komuś to zlecić.

 

Odnośnie piękności uważam ze lakier samochodowy byłby o wiele ładniejszy jednak jest stosunkowo delikatny i nie bardzo nadaje sie do roweru jak ktoś o niego nie dba. Natomiast lakier samochodowy można samemu nałożyć i wyjdzie góra 150zł jeżeli użyjemy 2 kolorów. No oczywiście jeżeli będziemy to robić samemu ale ostrzegam jest w h ... duzo roboty :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To po co piszesz jak nie wiadomo, po za tym zauważyłem że piszesz posty aby pisać i nie na temat, wszystko polecasz. Co to ma być ? Chcesz sobie reputacje nabić ?

 

PS: Musisz znaleźć w swojej okolicy lakiernika i popytać czy maluje proszkowo, a co do ceny jakoś strasznie drogo nie jest ale też musisz przygotować ramę do malowania, ponieważ za to dodatkowo byś musiał płacić ;)

omg no bo polecam taki sposób malowania 

jutro zapytam się brata ile on płacił chyba kiedys malował ale nie jestem pewnien

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ceny w Toruniu:

1. Piaskowanie ramy aluminiowej 30 zl

2.Malowanie proszkowe na podstawowy kolor 30-50 zł w zależności czy bedzie  druga warstwa lakieru bezbarwnego

 

 

Dzoniłem kilka dni temu i w poznaniu, piaskowanie i malowanie ramy na dowolny kolor kosztuje 100zł a że ram aluminiowych nie powinno sie piaskować zwłaszcza cieniowanych, to kompiel kwasowa i malowanie proszkowe to koszt 130zł. Firma do której dzwoniłem to duży i profesjonalny zakład lakierniczy nie samochodowy więc maluja wszystko czego sobie dusza zarzyczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy są jakieś sposoby na zmianę odcienia koloru ramy? Może jakieś laserunkowe/transparentne lakiery? Chciałbym zmienić kolor z szarego na inny, ale zostawiając oryginalną grafikę i napisy... więc musiałby być nakładany na "fabryczny" lakier. Da się zrobić to trwale?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...