Skocz do zawartości

[1300-1800] Rower crossowy jaki?


Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy, poszukuję roweru używanego, lekkiego około 13 kg i mniej. Asfalt i lekki teren. Może być na sztywnej sztycy. Bardziej tarcze niż Vbreiki. Rower używany. Ale nie zajechany. Budżet 1000 - 1500 zł. Jak najlepszy w tym przedziale cenowym. Odpowiednik nowych  między 2500 -4000 zł i więcej. 😁

Mam 177 cm wzrostu i w przekroku 81-82 cm. 

Myślałem o krosie. A może coś innego? Gravel ? Musiałbym przymierzyć, bo dawno nie jeździłem. Ale pozycja mocno pochylona mnie męczyła kilka lat temu....

Miałem coś z marketu z "amorkiem" na 26 - tkach i tarczach. Siodło było dość wysoko, kiera sporo niżej. Generalnie dobrze się jeździło, ale na dłużej męcząco. Rower kupiony jakieś 10 lat temu, a 6 lat temu skradziony. Od tamtego czasu mało jeżdżę. 

Rama 19 czy mniejsza? Koła 27,5 do 29 cali?

Nie chcę bagażników itp. 2 lekkie osłony plastikowe wystarczą. Lekkie oświetlenie LED, ale to sobie dokupię.😁

Mieszkam w Legnicy, więc coś w okolicach do 75 km nie jest problemem, by podjechać. Szukam czegoś z rynku lokalnego, bo muszę się przejechać i stwierdzić czy jest wygodny.

Dziękuję i pozdrawiam.

 

Edytowane przez Ender72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, rower crossowy budżet max 2000 zł. 
Moje wymiary przekrok 77 cm, wzrost 182 waga 130 kg. Rower ma służyć w 95 % do jazdy po asfalcie z synem. Wstępnie rozeznałem się że rama powinna być 19 cali. 
Z tego co przeczytałem w temacie ostatnio polecany był Lazaro, ale na ten moment niedostępny :( Podobno nowe modele maja pojawić się marzec/kwiecień. 
Możecie podsunąć pomysł jakiej firmy rower szukać ? 
Podobał mi się Unibike, Lazaro, Spartacus, Vellberg. 
Z góry dzięki za pomoc. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Ender72, już w innym temacie poruszyliśmy temat wagi. Zastanów się czego chcesz, bo albo chcesz lekki rower (teraz już 13 kg i mniej, wcześniej było 12 kg) albo ciężkie rowery z aukcji z lakonicznym opisem.

 

9 godzin temu, Ender72 napisał:

Ale nie zajechany. Budżet 1000 - 1500 zł

8 godzin temu, Ender72 napisał:

wszystko pięknie, a coś z tarczówkami? Wolałbym z wyższej półki, ale używany

To nie ten budżet... Riverside odrzuciłeś, propozycje @keltuodrzuciłeś. Będziesz jeździł po górach?

 

2 godziny temu, Casian napisał:

waga 130 kg

2 godziny temu, Casian napisał:

Podobał mi się Unibike

Tylko tych rowerów bym szukał.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@chudzinki nigdy nie pisałem o 12kg. Tylko 13 kg. Rower będę wnosić na 2 piętro.. myślę że 14 kg też bym przeżył. Więc jak możesz to doradź coś proszę. 

Rower na kasecie, w miarę wygodny. Hamulce tarcze, koła 27,5/28/29 ? Jaka rama ? 81 przekrok, wychodzi mi rama 19. Budżet 1,5k  mogę coś dołożyć +-200 zł, jak będzie warto. Ale wolałbym dać 1,5k max za używkę. 

@keltu przepraszam, że odrzuciłem Twoją propozycję, ale wiem, że można lepiej wśród używanych.

Reasumując to ile kg maksymalnie może mieć rower? 15kg?? Amortyzator można wywalić i wstawić sztywne widły. Zyskuję 1 kg. Zamiast amora dać amortyzowany mostek.

Czy coś z podlinkowanych wcześniej się nadaje?

Edytowane przez Ender72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam! Nie pisałeś. Tylko ten jeden z Allegro ważył niby 12,5 kg.

Ja w tej kwocie i z takimi wymaganiami nie potrafię nic doradzić. Trzeba siąść i szukać po ogłoszeniach, pewnie coś się znajdzie.

28 minut temu, Pablo59 napisał:

19" rama do przekroku 77  za duża będzie

Faktycznie, nie zauważyłem. Na Unibike będzie za ciasno...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trek MErlin 5. Koła 29". Hydraulika! Tanio!

1 350 zł

Opis

- koła 29 ",
- 3x9,
- hydrauliczne hamulce,
- rama 19,5".

Nie wiemy jaki to rocznik, przebieg, co było robione, a co jest do zrobienia. Taki opis pasuje do używanego roweru, który kiedyś jako nowy kosztował w przedziale (strzelam) 2500-5000 zł, więc trudno cokolwiek powiedzieć. Poza tym rozmiar 19.5 wydaje mi się deko za duży. 

EDIT.

A w ogóle to załóż nowy temat żeby nie śmiecić w tym, bo dotyczy czegoś innego.

Edytowane przez chudzinki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Ender72 napisał:

@keltu  wszystko pięknie, a coś z tarczówkami? Wolałbym z wyższej półki, ale używany.

Dzięki

No popatrz, ja mam odwrotny problem. Jeszcze tarcze mechaniczne ok, ale wszystkie sensowniejsze rowery mają tarcze hydrauliczne, tyle że z najniższej półki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, szukam roweru dla siebie. Wzrost 193cm, waga obecna: 115kg, tendencja spadkowa. Docelowo około 100kg. Przekrok około 88cm. Rower głównie do jazdy po lesie, ścieżkach rowerowych, żwirze , asfalcie. Wszystko po równo gdzieś wyjdzie. Na rowerach niestety kompletnie się nie znam.. do teraz jazda albo na pożyczonym, albo starym "góralu" mającym prawie 20lat. Pierwotnie jak sam szukałem pomyślałem może o "Kross Evado 4.0" na celowniku był nowy. Wersja 2020 (jeśli dostępna) lub 2021. Byłbym w stanie oczywiście wziąć pod uwagę używany rower, niestety nie wiem na co zwracać uwagę i łatwo mógłbym wpaść na minę. Budżet byłbym w stanie rozszerzyć do 2200zł jeśli nowy np. Chociaż im mniej tym lepiej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć :)

Szukam roweru na krótsze i dłuższe wycieczki po asfalcie, ale też po lesie. Wzrost 160cm, waga 50kg. Z przodu na kierownicy ma być zamontowany fotelik rowerowy dla dziecka (bobike mini go, jeżeli ma to jakieś znaczenie :) ), chciałabym też aby sylwetka była wyprostowana podczas jazdy. Budżet tak do 1500pln, jak najbardziej może być używany, jeżeli jeszcze trochę pożyje :)) Jestem kompletnie zielona w temacie, więc bardzo dziękuję za wszelkie rady :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...