Skocz do zawartości

[1300-1800] Rower crossowy jaki?


Rekomendowane odpowiedzi

Czyli mam patrzeć na tylko na wygląd i cenę jeżeli wybieram spartacusem 4.1, avangarde i elitary v ? Pytanie jak w tym Eriesie pozycja wpływa na komfort jazdy. Rozumiem, że jak śmigam agresywnie po lesie to te pierwsze 3 mają lepszą geometrie ramy, a jak jadę na weekendowy relaks to Eries lepszy. Szkoda, że w Poznaniu nie można się przymierzyć do tych rowerów...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem nowym posiadaczem eries na tamie 20,5 mam 180 cm i myślę ze rozmiar idealny, przejechałem dopiero 20 km jednak pozycji nie okreslil bym weekendowo treningową. Może to wina wysokości siadelka, w każdym razie jest wygodnie. Ciężko polecić po 20 km, jednak na razie jestem zadowolony, mam ta wersje po środku za 1599 bez tarczówek. A mam pytanko jak ze smarem na łańcuch zębatki i przerzutki bo nie do końca wiem czy jest tam of nowości czy powinienem cos sam nałożyć, amortyzator miał smar jakiś różowy, a na łańcuchu widzę cos czarnego i tłustego jednak zębatki tylne są czyste suche i nie sliskie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć wszystkim,

wczoraj po 8 latach jazdy zdechł mój towarzysz Unibike Evolution 2009 (pękła rama).

 

Poczytałem troche fora i ten wątek i wytypowałem na jego następce 2 modele (najwięcej jeżdżę po mieście z 3-latkiem w foteliku wiec celuję teraz w crossy):

 

Spartacus Cross 4,0 Alivio

http://allegro.pl/rower-spartacus-cross-4-0-alivio-9s-blokada-gratis-i6874153525.html

 

Lazaro Integral V3

http://allegro.pl/juz-jest-2017-king-of-the-road-lazaro-integral-v3-i6807231789.html

 

Z tego co wyczytałem ramy są identyczne (?) Zrobiłem porównanie wyposażenia i wychodzą mi w sumie 3 różnice (podglad w zalaczinym pliku).

 

 

Który byście mi polecili?

 

Mam 190 cm więc celuję w ramę 21" - będzie dobra?

 

 

 

 

post-205352-0-30966800-1499368273_thumb.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajne porównanie zrobiłeś. Gdybys dał rade dorzucić do tego rower z linku poniżej. Również alivio No i ramą z trans rower czyli to samo co Lazaro. Sam zastanawiam się nad rowerem i znalazłem właśnie coś takiego.

 

Zobacz ofertę: ROWER REMIRO_VIPER SUPER CROSS FULL ALIVIO 2017!

http://allegro.pl/ShowItem2.php?item=6874211238

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mam pytanko jak ze smarem na łańcuch zębatki i przerzutki bo nie do końca wiem czy jest tam of nowości czy powinienem cos sam nałożyć, amortyzator miał smar jakiś różowy, a na łańcuchu widzę cos czarnego i tłustego jednak zębatki tylne są czyste suche i nie sliskie

Smaruję się tylko lancuch. Fabrycznie tam jest coś, ale warto zakupić odpowiedni środek, oczyścić i posmarować. "Jak oczyscic", "co kupic" - wszystko już jest w odpowiednich tematach :)

Z tego co wyczytałem ramy są identyczne (?) Zrobiłem porównanie wyposażenia i wychodzą mi w sumie 3 różnice (podglad w zalaczinym pliku).

 

 

Który byście mi polecili?

 

Mam 190 cm więc celuję w ramę 21" - będzie dobra?

72 vs 75 to chyba błąd w opisie. Poprzedni model manetki to nic nie znaczy. Właściwie jedyna roznica - piasty. Shimanowskie niby są lepsze. Masz z tego tytułu dopłatę 50 zeta.

Rama 21.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj po przejechaniu 40 km moim nowym eriesem, pokrzywił się łańcuch. Ruszyłem z 2-5 po chwili zmieniłem na 2-8 i do 3-8 i podczas tego zrobiło się krach zgrzyt krkrkrk i łańcuch zaczął przeskakiwać okazało się że stało się to, nie wiem czy to wina łańcucha, przerzutek, regulacji czy moja, chociaż nie zmieniałem pod jakimś nadzwyczajnym obciążeniem czy wszystkiego naraz. Jest niesmak. Nie wiem czy mam pisać uwaga, bo to pewnie pojedynczy przypadek, poprostu mam pecha xd.

post-205173-0-47840100-1499467741_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój znajomy kupił wypasionego Wheelera, acera w starym vs slx i pamiętam jak wypłakiwał co ja zrobiłem. Teraz skacze z tyłu i lata jak chorągiewka na wietrze! Poleciłem serwis gwarancyjny i jak ręką odjął, i teraz uważa ze nawet lepiej a nie wierzyłem :)

 

A ja wymyśliłem po lekturze wątku ze teraz traski do pracy to 100% asfalt/ścieżka rowerowa to po co napinka z amorem jak i tak crossa próbowałbym odchudzać.

A wiec Romet Urban/City albo Kross. Pulso ponoć lżejszy od Rometów mimo większej korby, ciekawe czy to sprawka lekkiej ramy?

A może najtańszy Urban i wymienić mu z czasem wideł, korbę na 2r i może obręcze??

Edytowane przez pierotez
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj po przejechaniu 40 km moim nowym eriesem, pokrzywił się łańcuch. Ruszyłem z 2-5 po chwili zmieniłem na 2-8 i do 3-8 i podczas tego zrobiło się krach zgrzyt krkrkrk i łańcuch zaczął przeskakiwać okazało się że stało się to, nie wiem czy to wina łańcucha, przerzutek, regulacji czy moja, chociaż nie zmieniałem pod jakimś nadzwyczajnym obciążeniem czy wszystkiego naraz. Jest niesmak. Nie wiem czy mam pisać uwaga, bo to pewnie pojedynczy przypadek, poprostu mam pecha xd.

Ale szajs. Nie piszę tego konkretnie o Twoim rowerze (chociaż...) ale raczej ogólnie o tym co teraz sprzedają. Tak się zastanawiam czy nie lepiej kupić jakiś stary rower typu Author Classic (miałem) powymieniać ewentualnie osprzęt i śmigać. Te obecne rowery trwałością to przy rowerach sprzed 15 lat nawet stanąć nie mogą. Kupa dziadostwa w marketingowym opakowaniu.

Np. te matowe ramy, rysuje się ten s... od samego patrzenia, to samo kierownice, obręcze, piasty, sztyce - kiedyś były porządnie chromowane, a teraz dzwonek założysz czy lampkę i porysowane. Szkoda gadać.

Edytowane przez spejson
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Mam pytanie. Chciałem kupić rower typu cross. Chodzi mi głównie o jazdę po asfalcie, czasami po jakiejś leśnej ścieżce. Mogę wydać max 1800 zł. Mam 170 cm. Polecacie coś?  Byłbym wdzięczny gdybyście polecili mi jakiś rower z tej strony: https://rower.com.pl/rowery-crossowe-meskie-4475

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale szajs. Nie piszę tego konkretnie o Twoim rowerze (chociaż...) ale raczej ogólnie o tym co teraz sprzedają. Tak się zastanawiam czy nie lepiej kupić jakiś stary rower typu Author Classic (miałem) powymieniać ewentualnie osprzęt i śmigać. Te obecne rowery trwałością to przy rowerach sprzed 15 lat nawet stanąć nie mogą. Kupa dziadostwa w marketingowym opakowaniu.

Np. te matowe ramy, rysuje się ten s... od samego patrzenia, to samo kierownice, obręcze, piasty, sztyce - kiedyś były porządnie chromowane, a teraz dzwonek założysz czy lampkę i porysowane. Szkoda gadać.

trudno sie z tym nie zgodzic. Moze sie lepiej jezdzi niz na komunujnym goralu (ale kto to tam pamieta dokladnie jak jezdzilo sie na takim rowerze 20kilka lat temu). Mikrony farby na ramie i reszcie, tak ze po podwojnym wyreguoowaniu kierownicy jus jest troche prserysowana. wytarta farba na tylnych widelkach od fotelika dzieciecego (po 2tyg.). Stopka obdarta po pierwszym zahaczeniu pedalem...

Na komfort jazdy to nie wplywa, ale wkurza, ze z rowerem trzeba by sie obchodzic delikatniej niz z jajkiem. Jeden upadek tym czy innym krosem i caly do malowania [emoji23]

 

Wysłane z mojego Mi-4c przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Hej czy jest tu jakiś właściciel Lazaro Integral V3 ktory zamontował do niego fotelik Hamax? Mógłbym prosić o zdjęcie jak przy tej ramie to wygląda? Nie ma żadnych problemow z mocowaniem?

nie ma zadnego problemu. Musisz rozlozyc mocowanie i zamontowac u samej gory rury pod linka, bo inaczej fotelik bedzie sie uginal dotykajac kola.

 

 

Wysłane z mojego Mi-4c przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem nowym posiadaczem eries na tamie 20,5 mam 180 cm i myślę ze rozmiar idealny, przejechałem dopiero 20 km jednak pozycji nie okreslil bym weekendowo treningową. Może to wina wysokości siadelka, w każdym razie jest wygodnie. Ciężko polecić po 20 km, jednak na razie jestem zadowolony, mam ta wersje po środku za 1599 bez tarczówek. A mam pytanko jak ze smarem na łańcuch zębatki i przerzutki bo nie do końca wiem czy jest tam of nowości czy powinienem cos sam nałożyć, amortyzator miał smar jakiś różowy, a na łańcuchu widzę cos czarnego i tłustego jednak zębatki tylne są czyste suche i nie sliskie

 

Rama 20 aż? Ja przy rozmiarze 179 cm zastanawiam się miedzy 17 a 19 cali.

Ostatecznie wybrałęm http://allegro.pl/2017-eries-cross-disc-alivio-rl-czarny-i6744671897.html  Czy ten armor mocno odstaję od tego montowanego w Lazaro V3?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie obawiacie się, kupując internetowe marki Lazaro, Kands, Eries itd. że kupujecie tak naprawdę kota w worku?
Wiem, że rower to nie rakieta kosmiczna, ale czy nie lepiej przymierzyć się do konkretnego modelu? A co w przypadku trafienia na trefny egzemplarz? Pakowanie, kurier, wysyłka, sprawdzanie czy w czasiu transportu coś nie pouszkadzane etc.
Ja chyba jednak się zdecyduję na markę która ma rozwiniętą sieć serwisową, rower można przymierzyć przed zakupem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja chyba jednak się zdecyduję na markę która ma rozwiniętą sieć serwisową, rower można przymierzyć przed zakupem.

 

Nikt ci nie broni ani nie zmusza do zakupu w internecie... twój pieniądz, twój wybór :)

 

@godeath

19" będzie zdecydowanie na styk - ja bym nie ryzykował...  o ile przy 179 dobrze zmierzyłeś nogę, bo coś mało wyszło ...

Edytowane przez Pablo59
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stojąc z rowerem między nogami (rama 20,5) klejnoty już leżą oparte o rame. Zwróć uwagę, że w eriesie ta  górna część ramy bliżej siodełka mocno opada przed samym siodełkiem. Co do zniszczonego łańcucha postowanego przeze mnie nieco wyżej dostałem tylko odpowiedź, że przerzutki były zmieniane podczas postoju albo pod górkę i że nikt tego nie uzna. Teraz mam Sun race'a.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...