Skocz do zawartości

[1300-1800] Rower crossowy jaki?


Rekomendowane odpowiedzi

 

Gdyby było jak piszesz te rowery nie miały tak dobrych opinii i ludzie tak chętnie by ich nie kupowali. Można zrobić eksperyment na ramie np. kandsa napisać merida i taki znawca jak Ty powiedział by o nowy model?

 

 

Rower jest wart tyle ile kosztuje ;-) Cudów nie ma i od dziesięcioleci się to nie zmieniło i się nie zmieni.

Wprowadzenie własnych konstrukcji z własną opracowaną geometrią w więcej niż dwóch rozmiarach kosztuje trochę.... troszkę więcej niż montaż rowerów na najtańszych chińskich ramach stokowych.

Lazaro i Kands to świetna alternatywa dla tanich rowerów z marketu i postrzegając to w taki sposób to DOBRY ROWER.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, osprzęt w Lazaro, Kands niezły w stosunku co ceny - można umiarkowanie przyznać, jednak ta rama...taka chińska geometria, te różnice, które sprawią, że użytkownicy tychze rowerów beda przewracać sie od podmuchu wiatru, oczywiście na wcześniej wyrośnięty garb - również od azjatyckiej geometrii... .

Dlatego lepiej wybulic 2500 zł dla altusa i acery, żeby być stabilnym i skrajnie awanagrdowym na markowej superultra tajnej geometrycznie ramie, produkowanej rzecz jasna w krajach macierzystych... . No i te 150 gram różnicy w wadze... .

 

 

"Rower jest wart tyle ile kosztuje" - tam samo jak odzież Nike, adidas czy Armiani... .

Edytowane przez zdrapek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co.mozna zwalic w geometrii?? Jak ktos chce holenderski a kupi szosowke no to bedzie niezadowolony. Ale ile osob ma i tak zle ustawione siodelka i kierownice w markowych rowerach mysle ze jest wieksza niz dobrze ustawionych rowerow z dziwna geometria ale poprawionych siodelkami,mostkami,kierownicami,rogami..

Piszecie o tej geometrii jakby mozna bylo inwalida zosfac albo.jakby rower sam skrecal w prawo.. kazdy czlowiek jest inny i kazda dobra rama bedzie zla dla wielu ludzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może trochę zmanierowany jestem

trochę mało powiedziane. ale nic nie poradzisz drogi panie na fakt że te rowery idą jak świeże bułeczki i nic nie zapowiada zmian a jakość wytrzymałość koła i tp gdyby się sypały to by nie szły tak dobrze. Więc chcesz czy nie, niema powodu który ma sprawić że jedynie Ty masz rację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie mówię, ani nie piszę że mam rację... piszę że można inaczej podejść do zakupu roweru. Lepiej czasem kupić rower z gorszą przerzutką ale lepszą ramą i kołami ;-) Będzie miał może mniej biegów ale lepiej będzie jeździł. Czemu markowy??? bo stoi za tym doświadczenie w konstruowaniu rowerów.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może jakieś fakty? Dobra rama, czyli jaka? Geometrię chwalisz? Malowanie?

Lekkie koła, czyli ile ważą? Bo ze specyfikacji za wiele nie wynika. Obręcz marki "Author", szprychy marki "stal nierdzewna"...

 

Tak jak pisałem, przykłady mają być do zweryfikowania, bo na słowo wierzyć w takich sprawach to czysta głupota.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rower waży o 1kg mniej od kandsa tak złożonego a to się bierze właśnie z wagi ramy i kół. Chcesz mi wmówić,że tak nie jest??? mam rozebrać i poważyć??? a kto jest w stanie zrobic to z Kandsem. Gdzie masz dokładnie rozpisaną geometrię ramy na stronie kandsa(dł rur, kąty)????? Nie ma???? dlaczego??? Cena roweru nie bierze się z sufitu. Chcesz mi powiedzieć że mało znana firma jest w stanie zrobić lepszy rower od Giant, Meridy, Kellysa, cube, Authora??? Tańszy owszem ale wcale nie lepszy. Choć przy potencjale np Gianta mogli by zalać rynek tanią byle jaką masą rowerów.... ale po co.

Shiryu nie zamierzam z tobą prowadzić wojen słownych... nie po to ten wątek.

Chciałeś przykład roweru- dostałeś. Czego ty jeszcze chcesz??? Mam ci rendgen ramy zrobić???

Nie ma cudów na rynku rowerowym.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Czego ty jeszcze chcesz?
Faktów, a nie opinii. Jesteś przekonany, że "uznani" producenci robią lepsze ramy i próbujesz przekonać o tym innych. A ja pytam o dowody na potwierdzenie Twojej opinii. Waga podawana przez producenta na stronie to mniej więcej tak wiarygodny parametr jak spalanie w wypadku samochodów. Nikt rozsądny w to nie wierzy, bo pomiary są robione w bardzo specyficznych warunkach. Tak więc jak chwalisz wagę ramy, czy kół, to bardzo chętnie zobaczę wyniki Twoich pomiarów.

 

Rzeczywiście Transrower nie podaje geometrii swoich rowerów. To problem, choć z drugiej strony: na tym pułapie mało kto na to patrzy i to z dwóch powodów. Po pierwsze oferowany osprzęt świetnie sprawdza się od strony marketingowej (abstrahując od tego, czy to dobrze, czy źle) i przyciąga niedoświadczonych. A po drugie geometrię trzeba umieć czytać, a to trudniejsze niż nauczenie się hierarchii osprzętu Shimano.

 

Wbrew pozorom, w najogólniejszym ujęciu zgadzam się z Tobą, że podstawą roweru jest rama, amor i koła. Ale widzę też, co producenci pakują do tańszych rowerów (powiedzmy do 2500 zł) i nie mam wątpliwości, że jadą tam na marce i (w najlepszym razie) dostępności serwisu, a nie jakości oferowanych komponentów. Tak po prawdzie, jak nie chcesz mieć tandety w rowerze, nawet takim ok 2000 zł, to musisz go sobie poskładać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy kupuje rower według własnych potrzeb  i zasobności portfela. Ja nie krytykuję nikogo kto kupił Kandsa/Lazaro. Zwróciłem uwagę na fakt że w podanym przedziale są już markowe rowery, które nie są wcale gorsze. Jak dla mnie nie ma znaczenia kto na czym jeździ, byle miał z tego frajdę i tyle. 

Często w tym wątku pojawiają się niezgodności pomiarowe wynikające z niedomówień, braku informacji producenta itd. Kupując markowy rower zgadza się wszystko i nie ma problemu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://velo.pl/rowery/turystyczne/crossowe/author/stratos-2015 13,6 waży rocznik 2015 i takiego zważyłem- czyli różnica niewielka . 

 

12,9 waży wersja damska ASL w rozm 17"


 

 

Gdybym wcześniej nie ujerzdzał authora, to może bym uwierzył we wszystko. Ale na pewno nie po moich doświadczeniach. Jeszcze raz to napiszę - koła w authorach to kicha jakiej mało. Tyle.

Jakiego authora miałeś???? W rowerach pow 1500 zł koła są dobrej jakości.  

Edytowane przez woojj
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...