Skocz do zawartości

[1300-1800] Rower crossowy jaki?


Rekomendowane odpowiedzi

cyt :wrócę w niedzielę wieczorem to zamawiam Eries Eveo Disc bo w tej cenie nie ma sobie równych (markowe kosztują z tym sprzętem 3-3,5 tys).

Czyli tak jak pisałem móc powiedzieć - że markowe kosztują z tym sprzętem 3-3,5 tyś. ok ale gdzie w sklepach stacjonarnych czy? I markowe bo to jak np. bmw czy mercem część ceny to zaszczyt posiadania światowej sławy marki.

 

Ale suma summarum jest jakiś postęp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kands to chyba tylko net ale może i sklep poza firmowy jakiś ma je na stanie ale dolicz marżę 30-70% co sklep to inaczej. Mam kadns avangarde crs i jest ok. pisałem o nim trochę wcześniej bo mam go od tygodnia czy 2ch.

 

Reszta prócz chyba compact jest opisywana na forum poszukaj trochę.

I jeszcze pytanie który dostaniesz w Poznaniu? a co sądzisz że tu ktoś wie i chce mu się szukać dla Ciebie takich informacji? trudno przejść się po sklepach w Poznaniu?

Niedługo pojawią się pytania o rozkład jazdy komunikacji miejskiej.

Edytowane przez zizitop901
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakazu pewnie nie ma, ale nie kupię roweru, nie przymierzywszy się do niego.

Znalazłem teraz jeszcze takie cudo:

http://allegro.pl/360zl-wyprzedaz-head-rower-28-i-peak-ii-cross-poz-i5182721020.html

Nie znam się na osprzęcie, i gubię się w tym, choć staram się ogarnąć temat.

Nie chciałbym kupić kota w worku, dlatego proszę Was o pomoc, bardziej w "odrzuceniu" propozycji, które mają poważne "niuanse", gdyż zdaję sobie sprawę, iż w podobnej cenie są praktycznie te same produkty.

Jak już z Waszą pomocą, zawężę grono poszukiwanych rowerów, to pojeżdzę, poprzymierzam się i coś się kupi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisz może czego oczekujesz po pojeździe. Asfalt mtb cross? Jazda dynamiczna hardcore czy lajt

 

Po Twoich oczekiwaniach łatwiej Ci koledzy z forum podpowiedzą co wybrać w cenie Bo tak jak podałeś to ktoś musi siąść i prześledzić porównać wyszukane przez Ciebie modele by ci doradzić a to jest czas nie koniecznie chętnie poświęcony.

Edytowane przez zizitop901
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rower będzie używany w ciągu tygodnia na asfalcie jako dojazd do pracy (bo d**a już przyzwyczaiła się, aż za bardzo do samochodu) + weekendowo wycieczki terenowe - nie chodzi tutaj o jakąś wyczynową jazdę, raczej szlaki rowerowe, leśne ścieżki, małe/średnie górki.

Kiedyś, jeździłem bardzo dużo na rowerze - wolnobieg bez przerzutek, nie jestem zbyt wymagający. Głównie mi chodzi o wysoką bezawaryjność kupionego sprzętu, oraz, żeby trochę błota, wody czy piasku go nie zniszczyło.

Na co warto zwracać uwagę w wyborze "taniego" crossa? Co omijać szerokim łukiem?

Dziękuję wszystkim za odpowiedzi i chęć pomocy :)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli asfalt niemal zawsze ale czasem i teren to semisliki opony a reszta w cenie do 2tyś jest praktycznie taka sama są niewielkie różnice w osprzęcie bo kosztem hamulców lepsze np. przerzutki czy manetki czy kaseta albo kosztem kasety lepsze korby czy hamulce i td. Dla mnie podstawa jest solidna rama bo sprzęt to dodatki oczywiście im solidniejsze tym lepsze jednak cena z solidnością nie idzie zawsze w parze. Akurat od 2tygodni wstecz na forum w tym temacie są poruszane te kwestie i dyskusja o tym są porównania modeli i marek z różnym osprzętem. I ile chcesz przeznaczyć na rower. Ma mieć błotniki bagażnik czy bez bo czasem skoczysz w las.

-360zł WYPRZEDAŻ Head rower 28 I-PEAK II CROSS poz (5182721020) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.

ja bym go omijał mało fotek ubogi opis nazwa noname jeszcze wyprzedaż za 1440zł? bez jaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Zakupiłem ten rower z aukcji Cross Disc ERIES EVEO SHIMANO LX 9 x 3 19".Mam 175 cm wzrostu i wysokość do kroku około 80 cm , ta rama 19" pasuje mi idealnie.Ogólnie rower bardzo mi pasuje pod względem wizualnym i technicznym.Napiszcie prosze o jakie wymiary Wam chodzi to zamieszcze je później tu.Co do sprzedawcy wszystko na duży plus tylko czekam na dosłanie dętki ponieważ ta wysłana na tylnym kole była uszkodzona w okolicach wentyla.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

planuje kupić rower crossowy. Wcześniej jeździłam góralem. Rower będzie mi służył przede wszystkim do jazdy po mieście (około 30 km dziennie), ale oczywiście weekendowo planuje uskuteczniać wypady za miasto. 

Sprzedawca w sklepie zaproponował mi kross evado 1.0/2.0, dziś oglądałam kross move (tyle że on jest na ramie męskiej). Natomiast ja chciałabym rower o poziom wyżej... najchętniej z hamulcami tarczowymi. Jeśli by się dało to do kwoty 1800 zł.

Oglądałam też rower Haibike 8.10 - macie doświadczenia z rowerami tej firmy - jeśli tak to jakie? 

Proszę o pomoc... 

Edytowane przez persy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się nie znam to się zapytam. Gdzieś czytałem, że jak tanie hydrauliczne to lepiej zwykłe a gdzie indziej, że każde hydrauliczne lepsze. Jak to jest tu z tym Lazaro? Założyłem sobie rower do 2 tys i jak się okazało, że można mieć wystarczający na moje potrzeby za 1400 zł to super ale nadal jednak mam odżałowane te 2000. Czy warto dokładać tych 290zł do hydraulicznych? Bo widzę, że tu jest ten Disc ale to dyskusja trwa co lepsze to na coś trzeba się zdecydować więc pewnie zostanę przy Lazaro (choć to wcale nie takie pewne) tylko czy warto dołożyć co by nie było 20% więcej tylko dla hamulców? 

 

Edytowane przez Robert17
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak będziesz miał możliwość zrobić zdjęcie siebie na rowerze - to wrzuć. Chciałbym zobaczyć jak prezentuje się sylwetka na tym eveo.

 

Niestety dziś jeździłem sam , nie dałem rady zrobić zdjęć ze mną na rowerze.Zrobiłem kilka zdjęć samego roweru :

 

QHqYrW1.jpgwYxXQ00.jpgUMkUl5E.jpgA8zcD4m.jpg7i1gVaJ.jpg

 

Zmierzyłem też dziś obwód opony pod licznik - 2180mm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Eurobike i Eries to firmy z Poznania i tam możesz pewnie szukać i przymierzać się.

http://eurobike.pl/pl/kontakt , http://www.eries-rowery.pl/home/strona/2/gdzie_kupic

Authora też spokojnie w Poznaniu powinieneś dostać w jakimś stacjonarnym. Lazaro niestety tylko internet. Z Kandsem nie wiem jak.

Tego heada bym sobie odpuścił (słaby osprzęt w porównaniu do Eries czy Lazaro i mechaniczna blokada amortyzatora - żeby zablokować to trzeba zejść z roweru). Eurobike w sumie też ma gorsze parametry niż Eries czy Lazaro (przemawia tylko możliwość przymierzenia i cena).

Odnośnie Eries Eveo Disc to nie wiem czy czytałeś moje zestawienie sprzętu ale jest bardzo dobre w tej cenie. Tarczówki są hydrauliczne i to z grupy Alivio z najnowszej kolekcji. Jedynie nie wiem co z ramą bo na razie go nie mam i za wiele powiedzieć się nie da (nawet pewnie jak bede go miał to nie jestem specem żeby coś powiedzieć). Ale 100kg do jazdy po mieście to nie jest chyba dużo - to nie downhill i muldy w terenie.

 

I jeszcze pytanie który dostaniesz w Poznaniu? a co sądzisz że tu ktoś wie i chce mu się szukać dla Ciebie takich informacji? trudno przejść się po sklepach w Poznaniu?

Niedługo pojawią się pytania o rozkład jazdy komunikacji miejskiej.

 

Po to jest forum żeby ludzie sobie pomagali. Ja chodziłem po stronach producentów i nie jest dla mnie wysiłkiem napisanie tego co wiem o 2 producentach z Poznania... Więcej życzliwości plz :)

Sam bym podjechał do Poznania bo mam raptem 2,5h samochodem, ale na benzynę zejdzie mi więcej niżbym miał płacić za kuriera 3x)

Decydując się na rower nieznanej marki z Internetu trzeba posiłkować się ludźmi którzy go już zakupili. Jak ktoś ma pieniądze i chęć wydać na markowy rower w sklepie stacjonarnym 2x tyle, to ja do takich ludzi nic nie mam - dopłaca się za fachową poradę, znaną markę, mozliwość przymierzenia itp. Sam kupiłeś Avangarda i pewnie co nieco dowiedziałeś się z forum na temat samego Kandsa i tego modelu. Gdyby nikt nic nie pisał to byś się nawet pewnie nim nie zainteresował bo by była niewiadoma z allegro. Sprzęt ma dobry, tak samo Lazaro Elitary. Ja sobie je porównałem i dla mnie jeśli już na tarczowych to lepiej wypadł Eries Eveo Disc (tańszy to raz i trochę lepszy osprzęt). Nie ma sensu tutaj się przepychać jak dzieci który lepszy. Ty już swój masz ja dopiero zamawiam. Wiadomo, że każdy będzie chwalił swoją decyzję :) Mi to nie przeszkadza.

Edytowane przez GoldAndBlack
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@copone

To jest to o czym pisałem wczęsniej.

Lazaro mogł być focony 21" a Eries 19" do tego baaardzo dużo zależy od użytego obiektywu w aparacie.

 

@Robert17

Tak jak pisałem tutaj Eries ma tarczowe hydrauliczne i to wysokiej klasy bo najnowsze Alivio. Jeśli chodzi o podzespoły Shimano to kolejność jest taka: Tourney (podstawowa linia) -> Altus -> Acera -> Alivio -> Deore -> Deore LX -> Deore XT jeśli chodzi o taką rekreacyjną jazdę. Eries Disc ma przerzutki Deore LX a hamulce, manetki itp z najnowszych Alivio. Tutaj więcej info na ten temat http://wrower.pl/wiadomosci/shimano-2015-nowe-alivio,5932.html

 

Ale jeśli bardziej podoba Ci się Lazaro to tez spokojnie można barć bo dobry (dla mnie jednak przegrał w konkurencji z Eries)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GoldAndBlack - pomoc to nie załatwianie wszystkiego za zainteresowanego.

Apropo zainteresowania kandsem cofnij się wstecz w temacie i poczytaj jakie zadawałem pytania. A kands wydał się bardzo atrakcyjny pod względem ceny i osprzętu, nie robiłem konkursu na rower na forum. Mam widać bardziej zdecydowany charakter i mniej wątpliwości co nie znaczy że nie jestem życzliwy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

@Robert17

Tak jak pisałem tutaj Eries ma tarczowe hydrauliczne i to wysokiej klasy bo najnowsze Alivio. Jeśli chodzi o podzespoły Shimano to kolejność jest taka: Tourney (podstawowa linia) -> Altus -> Acera -> Alivio -> Deore -> Deore LX -> Deore XT jeśli chodzi o taką rekreacyjną jazdę. Eries Disc ma przerzutki Deore LX a hamulce, manetki itp z najnowszych Alivio. Tutaj więcej info na ten temat http://wrower.pl/wiadomosci/shimano-2015-nowe-alivio,5932.html

 

Ale jeśli bardziej podoba Ci się Lazaro to tez spokojnie można barć bo dobry (dla mnie jednak przegrał w konkurencji z Eries)

 

 

Może to i powinno być łatwe i jest łatwe ale poprzedni rower miałem bardzo długo i dla mnie to nie zakup na chwile zważywszy, że znam się tylko teoretycznie i to trochę. Szkoda, że nie kupiłem Lazaro od razu jak się zdecydowałem już by był może bym ponarzekał ale było by po herbacie a tak przyszedł ten Eris i Lazaro z tarczami i mi namieszały w głowie ;)

 

Tak na marginesie to wizualnie wszystkie mają coś nie tak. Nie lubię czarnych z białym widelcem jak w Lazaro ale z kolei ten Eris jest tak strasznie poobklejany nazwami, że po prostu źle to wygląda. Tu nie ma co dyskutować, bo jest to tak indywidualne co się komu podoba. Ale akurat wygląd u mnie nie jest najważniejszy, bo i jeden i drugi mają wady :)

A gdybym się uparł na Lazaro (bo jednak biały mnie kusi nie wiedzieć czemu) to do jazdy pewnie max na raz 50km, może 100-150 w tygodniu w kilka miesięcy wakacyjnych. Bo rower to dla mnie rozrywka. Na co dzień inne sporty uprawiam on jest tylko rekreacją. W zeszłym roku chyba tylko raz w dużym deszczu wracałem. Czy dopłacenie 290 zł w ogóle ma sens? I czy te konkretnie hamulce są tyle warte?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląd to rzecz gustu a o tym jak wiadomo się nie dyskutuje.

Nie jest on może powalający w Eries ale jest poprawny i nie pstrokaty jak marketowe MTB dla dzieci na komunię ;)

Taki ascetyzm kolorystyczny (zobaczcie najnowsze Orkany od Rometa - też na 2015 rok są całe czarne w wyższych modelach).

 

Ja się pocieszam jedną rzeczą - może źle myślę, ale taki noname nie rzucający się w oczy jest mniej narażony na kradzież moim zdaniem.

Bo złodziejowi dużo łatwiej jest szybko opchnąć rower znanej marki, nawet na gorszych podzespołach bo większość ludzi kupujących patrzy po pierwsze na firmę.

A taki Eries na pewno nie będzie ukradziony "na zamówienie" bo nikt sobie przecież nie wymarzy roweru o którym nikt nie słyszał a ukraść żeby sprzedawać w cenie złomu lub żeby zalegał w dziupli to też pomyłka.

No ale na złodziejach się nie znam i mam nadzieję że nie będę musiał kiedyś zgłębiać tematu :)


A gdybym się uparł na Lazaro (bo jednak biały mnie kusi nie wiedzieć czemu) to do jazdy pewnie max na raz 50km, może 100-150 w tygodniu w kilka miesięcy wakacyjnych. Bo rower to dla mnie rozrywka. Na co dzień inne sporty uprawiam on jest tylko rekreacją. W zeszłym roku chyba tylko raz w dużym deszczu wracałem. Czy dopłacenie 290 zł w ogóle ma sens? I czy te konkretnie hamulce są tyle warte?

 

Jeśli kusi Cię biały to i Integral v3 jest cały w bieli jak i Eries (bez tarczówek) jest biały http://allegro.pl/rower-crossowy-eries-eveo-alivio-bialy-19-i5092147755.html i to za 1299 (z darmową wysyłką czyli 125 zł taniej niż Lazaro) na osprzęcie moim zdaniem porównywalnym jak Lazaro.

Mnie do Eries Disk przekonały przerzutki i trochę innych detali. Tarczówki (bardzo dobre w Eires) to tylko efekt uboczny bo do tej pory 15 lat jeździłem na v-brake i nie narzekałem za bardzo. Ale porównując jego na tarczówkach z Lazaro czy Kandsem to nadal twierdzę że po moim zestawieniu jest on i tańszy i na lepszym sprzęcie - ale to tylko takie czysto tabelaryczne porównanie laika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GoldAndBlack - z tymi kradzierzami rowerów to masz rację tylko obecnie jak dostęp do informacji jest bez ograniczeń nie jest problemem w minutę sprawdzić w necie co to za rower i za ile przy np pomocy smartfona.

Ostatnio byłem pod Kaufem i podszedł kolega i pyta co to za rower mówie że z netu kupiony nie zdążyłem powiedzieć nazwy a on czyta z ramy kards ja mówie no taka podróba, mówi myślał że coś markowego mówi pewno za grosze, no za grosze i poszedł. Złodzieje najczęściej kradną to co jest w sklepach stacjonarnych i to co jest znane jak np merida.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...