Skocz do zawartości

[1300-1800] Rower crossowy jaki?


Rekomendowane odpowiedzi

Haj. Na początek witam wszystkich. Planują zakup swojego pierwszego roweru od ponad 20 lat... Chciałem wydać około 1,5 tys. Wydaje mi się, że wszystkie rowery z tego przedziału cenowego są bardzo zbliżone, ciężko znaleźć negatywne opinie o którymkolwiek... Dzisiaj zajrzałem do pobliskiego sklepu rowerowego i przymierzyłem się do Kellys Cliff 30 - rocznik jak sobie popatrzyłem w necie to chyba 2018, sądząc po malowaniu. Ogólnie rower bardzo mi się spodobał i wydaje mi się, że byłby spoko wyborem. I tu pojawia się moje pytanie. Rower w sklepie kosztuje 1750 zł - na allegro znalazłem jakieś oferty wyprzedażowe w granicach 1600 zł za dokładnie taki model jaki widziałem na żywo. Jestem kompletnym laikiem i zastanawiam się czy dopłata 150 zł jest warta świętego spokoju (ewentualny serwis na miejscu itp.). Jakie jest wasze zdanie w tym temacie?
Kolejna wątpliwość dotyczy samego roweru. Jak wyżej napisałem nie znam się kompletnie - rowerem mam zamiar dojeżdżać do pracy (7 km raczej ścieżkami). Czym się w praktyce różni Cliff 30 od dajmy na to tego: Cliff 70 , który (przynajmniej w tym linku) jest trochę tańszy?
Nie wiem czy jest sens szukać czegoś innego skoro na tym Cliffie już usiadłem i jak dla mnie wydaje się idealny. Wcześniej myślałem o Lazaro Integral V3, ale to takie netowe rozmyślania tylko... 
Ogólnie polecacie Kellys Cliff?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, junno napisał:

Haj. Na początek witam wszystkich. Planują zakup swojego pierwszego roweru od ponad 20 lat... Chciałem wydać około 1,5 tys. Wydaje mi się, że wszystkie rowery z tego przedziału cenowego są bardzo zbliżone, ciężko znaleźć negatywne opinie o którymkolwiek... Dzisiaj zajrzałem do pobliskiego sklepu rowerowego i przymierzyłem się do Kellys Cliff 30 - rocznik jak sobie popatrzyłem w necie to chyba 2018, sądząc po malowaniu. Ogólnie rower bardzo mi się spodobał i wydaje mi się, że byłby spoko wyborem. I tu pojawia się moje pytanie. Rower w sklepie kosztuje 1750 zł - na allegro znalazłem jakieś oferty wyprzedażowe w granicach 1600 zł za dokładnie taki model jaki widziałem na żywo. Jestem kompletnym laikiem i zastanawiam się czy dopłata 150 zł jest warta świętego spokoju (ewentualny serwis na miejscu itp.). Jakie jest wasze zdanie w tym temacie?
Kolejna wątpliwość dotyczy samego roweru. Jak wyżej napisałem nie znam się kompletnie - rowerem mam zamiar dojeżdżać do pracy (7 km raczej ścieżkami). Czym się w praktyce różni Cliff 30 od dajmy na to tego: Cliff 70 , który (przynajmniej w tym linku) jest trochę tańszy?
Nie wiem czy jest sens szukać czegoś innego skoro na tym Cliffie już usiadłem i jak dla mnie wydaje się idealny. Wcześniej myślałem o Lazaro Integral V3, ale to takie netowe rozmyślania tylko... 
Ogólnie polecacie Kellys Cliff?

 W tym budżecie królują rowery z postów powyżej , nie znajdziesz w tym pułapie cenowym nic lepszego, Kellys wart rozważania od modelu  PHANATIC, ale to inny pułap cenowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Kellys wart rozważania od modelu  PHANATIC

Czyli sugerujesz, że tego sklepowego Kellysa Cliff 30 z miejsca odrzucić? Podoba mi się, wstępnie jest wygodny i dlatego bym brał i się nie zastanawiał. Ostatnią styczność z rowerami miałem w czasach kiedy jakiekolwiek przerzutki to było coś i nikt nie zwracał uwagi na kwestie, które tu poruszacie... :) Z postów wynika, że polecany jest np. Kands, ale ciężko będzie go gdzieś obejrzeć na żywo, a ta jego rama na zdjęciu jak dla mnie dziwnie wygląda... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Różnica jest ale czy ty ją odczujesz to już inna sprawa, musisz sam się przekonać. Nie oceniaj roweru ze zdjęciach bo sam się przekonałem że większość na żywo dużo lepiej się prezentuje. Również musisz zwrócić uwagę na to że rower z danej serii ale innego roku potrafi mieć zupełnie inną specyfikację. Ten phantic nie jest zły, ale w tej cenie masz rowery na hamulcach hydraulicznych i lepszym osprzętem. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Ten phantic nie jest zły, ale w tej cenie masz rowery na hamulcach hydraulicznych

Nie biorę pod uwagę hamulców hydraulicznych. Wolę coś prostego i mniej wymagającego w obsłudze... Moje rozważania są chyba bez sensu. Zdecyduję się chyba po prostu na coś tańszego: https://allegro.pl/oferta/rower-kellys-cliff-70-grey-19-evado-33-7445435439?fromVariant=8487567065 . Myślę, że jak 30 mi się w sklepie podobała to 70 w tej cenie będzie jak dla mnie super. Może ktoś wypunktować co i dlaczego jest lepsze w modelu 70? Ja jedyne co widzę na pierwszy rzut oka to aluminiowe pedały... ;) Widząc tabelkę ciężko zrozumieć wyższość poszczególnych elementów nad tymi z niższego modelu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam już tego Kandsa Avangarde. Wszystko cacy ale wkurza mnie zachowanie przedniego amortyzatora. Jak ciągnę kierownice przy krawężnikach to czuje luz tak jakbym najpierw wyciągał amortyzator a potem koło co mnie dosc irytuje. Druga sprawa to ze jest luz na samej prowadnicy, czyli jak zacisnę przedni hamulec i wprawie rower w ruch to huśta się na amortyzatorze. Ile kosztuje najtańszy amor pozbawiony tych wad i jaki to model ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team
Godzinę temu, Akselpl napisał:

Mam już tego Kandsa Avangarde. Wszystko cacy ale wkurza mnie zachowanie przedniego amortyzatora. Jak ciągnę kierownice przy krawężnikach to czuje luz tak jakbym najpierw wyciągał amortyzator a potem koło co mnie dosc irytuje. Druga sprawa to ze jest luz na samej prowadnicy, czyli jak zacisnę przedni hamulec i wprawie rower w ruch to huśta się na amortyzatorze. Ile kosztuje najtańszy amor pozbawiony tych wad i jaki to model ?

Jeśli ten amortyzator jest dla Ciebie za miękki powinieneś mieć na goleni regulację naprężenia wstępnego, zawsze coś może poprawić.

Każdy amortyzator ma pewne ugięcie wstępne i zawsze przy odrywaniu koła od gruntu te +/- 20% skoku odda. Jest to zupełnie normalne i amortyzatory są tak ustawiane by mieć jak najlepszy kontakt koła z podłożem. Oczywiście w powietrznych masz więcej możliwości dostosowania do wagi i preferencji użytkownika. Amortyzator to nie beton, a jak chcesz twardo to zostaje zmiana na sztywny widelec.

Ten luz to nie są czasami źle skręcone stery? Wtedy trzeba skasować luz i będzie dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

poszukuje roweru crossowego w przedziale cenowym 1500-2000zl. Oczywiście im mniej tym lepiej waga to 88kg i 182cm wzrostu. Jazda głownie miejska ale chciałbym mieć możliwość wjechania do lasu . Niestety kompletnie się nie znam i ciężko mi znaleźć jakakolwiek propozycje bo nie znam się na osprzęcie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Proponuję na początek zapoznać się z powyższym wątkiem. Masz wszystko podane jak na tacy. Ewentualnie jeśli masz inne opcje rowerów to przytocz je tutaj, na pewno coś poradzimy. Tak to wróżenie z fusów lub powtarzanie tego co już zostało napisane wcześniej.

Rozmiar który tobie potencjalnie przypasuje to okolice L/19 cali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Planuje zakup roweru do 1500 PLN. Podoba mi się wizualnie no i oczywiście osprzetowo VELLBERG EXPLORER 3.2. Planuje dojeżdżać nim do pracy ok 3km i weekendowe wypady po lesie. Mało jest opinii na temat tej marki. Polecacie czy znajdę cos lepszego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy w tym budżecie da się znaleźć jakiś rower crossowy ale w dużym rozmiarze? Mam 207cm wzrostu i 115kg wagi. Przeczytałem wątek dwa lata wstecz, ale polecane rowery występują w rozmiarach do 21", a wydaje mi się, że powinienem celować w 23". Czy możecie polecić jakiś rower dla mnie?

Głównie będzie używany na dojazdy do pracy ścieżkami po mieście, a w weekendy wycieczki po okolicy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem w trakcie kupna roweru i ogólnie chciałem kupić Krossa evado 4.0 ale ogólnie bardzo dużo ludzi mi go odradza. Mówią, żeby  kupić Evado 3.0 które ma identyczne części prócz hamulców, które w evado 4.0 nie są doskonałe ze względu na hamulce tarczowe Mechaniczne.  Może  ktoś z większą wiedzą się wypowie bo mam dylemat miedzy 3.0 a 4.0 :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...