Skocz do zawartości

[1300-1800] Rower crossowy jaki?


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

przyszedłem tutaj z gotowymi przykładami rowerów, które mnie interesują, natomiast po przebrnięciu przez 160 stron totalnie wywrócił mi się światopogląd ;)

 

Rower chciałbym kupić do 2000 zł. Założenie to głównie jazda po mieście i dłuższe wypady za miasto (50 - 100 km) raz na tydzień czy dwa. Chciałbym też, żeby nie było problemu przejechać się raz czy dwa leśną szutrową drogą oraz abym nie musiał unikać każdej dziury na drodze (dlatego pierwotnie założyłem, że powinien być to cross). Mam 183 cm i około 80 kg.

 

To co udało mi się znaleźć samodzielnie:

 Na rowerach znam się na tyle, że wiem że powinienem szukać osprzętu Shimano (ale nie znam różnic poza modelami) i w miarę wąskich opon (do szybszej jazdy na płaskim). Niestety na tym moja wiedza się kończy, a po przeczytaniu reszty wątku już mam totalny mętlik w głowie. Zwłaszcza, że już nie wiem czy brać rower z przednim amortyzatorem czy ze sztywnym widelcem (na sztywnym jeżdżę całe życie i nie przeszkadza mi to - z drugiej strony obawiam się wpływu krawężników i nierówności na koła). Nie mam też za bardzo punktu odniesienia, ponieważ mój poprzedni rower to składak z różnych dziwnych części które kupowałem z bratem lata temu.

 

Czy mógłbym prosić Was o pomoc? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, czesc_krzysiek napisał:

Cześć,

 

przyszedłem tutaj z gotowymi przykładami rowerów, które mnie interesują, natomiast po przebrnięciu przez 160 stron totalnie wywrócił mi się światopogląd ;)

 

Rower chciałbym kupić do 2000 zł. Założenie to głównie jazda po mieście i dłuższe wypady za miasto (50 - 100 km) raz na tydzień czy dwa. Chciałbym też, żeby nie było problemu przejechać się raz czy dwa leśną szutrową drogą oraz abym nie musiał unikać każdej dziury na drodze (dlatego pierwotnie założyłem, że powinien być to cross). Mam 183 cm i około 80 kg.

 

To co udało mi się znaleźć samodzielnie:

 Na rowerach znam się na tyle, że wiem że powinienem szukać osprzętu Shimano (ale nie znam różnic poza modelami) i w miarę wąskich opon (do szybszej jazdy na płaskim). Niestety na tym moja wiedza się kończy, a po przeczytaniu reszty wątku już mam totalny mętlik w głowie. Zwłaszcza, że już nie wiem czy brać rower z przednim amortyzatorem czy ze sztywnym widelcem (na sztywnym jeżdżę całe życie i nie przeszkadza mi to - z drugiej strony obawiam się wpływu krawężników i nierówności na koła). Nie mam też za bardzo punktu odniesienia, ponieważ mój poprzedni rower to składak z różnych dziwnych części które kupowałem z bratem lata temu.

 

Czy mógłbym prosić Was o pomoc? 

Za 1750 kupisz Romet Orkan 4M model 2016 na Allegro ;) Ja tak zrobiłem i polecam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Z podanych mimo wszystko wybrałbym Meridę. Osprzętowo jest bardzo podobnie, jak jeden komponent jest lepszy w Meridzie to znów drugi potencjalnie gorszy. W przypadku Meridy kierowałem się jakością wykonania ramy, z czego Merida jest znana. Co prawda nie wiem jak w niższych modelach, ale może bardziej się przykładają. 

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, bogus92 napisał:

Z podanych mimo wszystko wybrałbym Meridę. Osprzętowo jest bardzo podobnie, jak jeden komponent jest lepszy w Meridzie to znów drugi potencjalnie gorszy. W przypadku Meridy kierowałem się jakością wykonania ramy, z czego Merida jest znana. Co prawda nie wiem jak w niższych modelach, ale może bardziej się przykładają. 

A masz może jeszcze jakieś inne propozycje? Ogólnie na ten moment Merida podobała mi się chyba najbardziej, ale:

  • Przerzutki w niej zamontowane to jakiś żart w porównaniu do konkurencji - przynajmniej wg tego co udało mi się tutaj przeczytać
  • Nie wiem czy opłaca się wchodzić w przednią amortyzację, czy jednak zostać przy sztywnym widelcu
  • Czy są jakieś bardziej "szosowe" crossy, albo coś co by wypełniło moje potrzeby?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Z przerzutkami nie ma dramatu, z tyłu jest Altus, a czy to będzie Acera niewiele zmienia. A przednią przerzutkę można za kilkadziesiąt PLN zmienić.

Bardziej szosowy to może być gravel, może trzeba iść w tym kierunku? Masz baranek, sstywny widelec a możliwości terenowe nie gorsze jak w crossie.

Edytowane przez bogus92
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, bogus92 napisał:

Z przerzutkami nie ma dramatu, z tyłu jest Altus, a czy to będzie Acera niewiele zmienia. A przednią przerzutkę można za kilkadziesiąt PLN zmienić.

Bardziej szosowy to może być gravel, może trzeba iść w tym kierunku? Masz baranek, sstywny widelec a możliwości terenowe nie gorsze jak w crossie.

Myślałem o gravelu, ale zdecydowanie przekracza moje zdolności finansowe :( Czy w takim lepszym wyborem byłoby coś ze sztywnym widelcem? Jeśli chodzi o przerzutki - jest się czym przejmować jeśli w Meridzie jest zamonotowany z tyłu Altus (który na moje mało kompetentne oko wydaje się średnio pasować półką do reszty roweru) a z przodu jeszcze słabszy Turney?

 

Dzięki za pomoc!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem ostatnie 10 stron wątku i wiem, że nic nie wiem.

Szukam roweru do rekreacyjnej jazdy po ścieżkach i trochę w terenie, chcę wymienić mój stary rower "górski" na coś wygodniejszego. Mój budżet to jakieś 2000zł (wolałbym koło 1800zł, ale to zależy czy dorzucenie kilku stówek będzie miało sens). Mam 190cm wzrostu i ważę 97kg, rama 21" wydaje się być odpowiednia, ale przymierzyłbym się też do większej dla samego porównania.

Jeżeli chodzi o sam rower to poszukiwania zacząłem od Krossa Evado - po prostu kojarzyłem ten model i markę.

I tak teraz zastanawiam się nad Krossem Evado 4.0 i 5.0 (i też chyba są duże różnice między rocznikami)

Evado 4.0 2019 nie ma hamulców hydraulicznych, 2020 już ma

Evado 5.0 już chyba nie ma dużych różnic między 2019 i 2020.

Jeszcze przeglądając wątek zauważyłem dwie takie propozycje:

https://infinitibike.pl/glowna/325-925-spartacus-cross-40.html#/32-rozmiar_ramy-21/92-kolor-dark

https://www.rowerynajtaniej.pl/pl/p/Rrower-28-Cross-KANDS-Avangarde-DISC-czarno-zielony-Mat-2019-RAMA-21-/1954

Co będzie lepsze, i co jeszcze możecie polecić w tym budżecie?

Edytowane przez wojok040
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeszcze jakieś inne sensowne propozycje? Bo to co wypisałem to tylko tyle co udało mi się gdzieś wygrzebać w tym wątku lub innych podobnych tutaj, więc nie wiem jak się kształtuje ogólnie oferta i z czego jeszcze można wybierać.

Jeszcze wygrzebałem dwie takie propozycje:

https://sklep.k2rowery.pl/rower-unibike-crossfire-gts-2017-p-2007.html

https://www.rowerzysta.pl/rower-crossowy-unibike-crossfire-man-2019.html?fee=4&fep=40398&gclid=Cj0KCQjwjcfzBRCHARIsAO-1_Oq1Q-V2xEM4PsX6lTjPMxuwybq1S16PJt2yI-p-dpyMaGW-b2UGYNIaAncYEALw_wcB

Przy czym chyba też nie ma jakiejś szalonej różnicy między 2017 a 2019.

I tak przy okazji co to za firma - Spartacus (nie siedzę w rowerach więc ciężko mi powiedzieć czy ok, czy no-name). Bo Krossa, Kelly's, Gianta czy Merdię gdzieś tam kojarzę. Przy czym nie czuję potrzeby dopłacania za nazwę, ale też chciałbym mieć w miarę pewność że nie wtopię z zakupem.

Tak swoją drogą przy takim budżecie jednak uparcie się na hydrauliczne hamulce tarczowe to nie jest jakaś zbytnia fanaberia?

I ostatnie pytanie jest gdzieś jakaś piramidka jak idą modele przerzutek Shimano - która linia jest "lepsza" od której. Znalazłem wątek gdzie opisane są zastosowania/przeznaczenie, a mi jako laikowi ciężko jest uszeregować Deore/Alivio/Altus/Acera/Tourney - a te nazwy się przewijają w specyfikacjach.

Dzięki za pomoc!

Edytowane przez wojok040
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Hydrauliczne hamulce tarczowe w tym budżecie to nie jest mus. Jednak ten Unibike wydaje się bardzo sensowny, przy czym znacznie przekracza budżet, ale jeśli możesz dopłacić to dlaczego nie.

Grupy osprzętu MTB, tak jak napisałeś od najsłabszej/najtańszej:

1. Tourney

2. Altus

3. Acera

4. Alivio

5. Deore

6. SLX

7. XT

8. XTR

Edytowane przez bogus92
  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy w cenie 1300 zł znajde coś lepszego?

https://allegro.pl/oferta/rower-28-spartacus-cross-3-1-disc-acera-hydraulika-9017767865

 

174 cm wzrostu 80cm od krocza do ziemi 80cm

zastosowanie wycieczki z kobitą ,raz po lesie raz gdzieś po mieście 

hamulce lepiej tarczowe czy szczękowe? przerzutki acera dużo słabsze niz alivio?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz za około 1250 zł jest Romet Orkan 3, który podobnie wypada, ale jest ponad kg lżejszy. Ogólnie tarczówki są lepsze, ale do spokojnej jazdy v-brake w zupełności wystarczą. Acera jest o jeden stopień niżej od Alivio. Jest jeszcze Spartacus 4.0, który ma v-brake i ma grupę Alivio.

 

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam chcę kupić rower dla dziewczyny 63kg i 165cm wzrostu jaki rozmiar wybrać ? 2 lata temu miała rozmaiar L chyba to 19 była ale już sprzedaliśmy niby za duży ale jej pasował. Przedział cenowy do 1700zł .Znalazłem coś takie tylko nie wiem czy wybrać górski crossowy czy taka damkę....a może coś innego zaproponujecie?

https://bikepark24.pl/Rower-gorski-mtb-Cube-Aim-red-n-orange-2019.html na stronie została tylko 18" rama ale chyba byłaby dobra

https://allegro.pl/oferta/rower-cross-28-kands-crs-1200-damka-hydraulik-8976220052  

https://allegro.pl/oferta/lazaro-elitary-v2-mocny-crs-hydraulika-acera-19-cz-8002740118

https://allegro.pl/oferta/rower-28-spartacus-cross-3-1-disc-acera-hydraulika-9017767784

Poproszę o ogólną ocenę i cenne uwagi ,dzięki z góry :) 

Edytowane przez admadm83
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Sk27 napisał:

Teraz za około 1250 zł jest Romet Orkan 3, który podobnie wypada, ale jest ponad kg lżejszy. Ogólnie tarczówki są lepsze, ale do spokojnej jazdy v-brake w zupełności wystarczą. Acera jest o jeden stopień niżej od Alivio. Jest jeszcze Spartacus 4.0, który ma v-brake i ma grupę Alivio.

 

przy kołach 28 rama 17" ?  174 cm wzrostu 80 od krocza do ziemi

tutaj polecili mi 17 ale np na https://www.intersport.pl/rower-romet-orkan-3-m-172853m.html wg tabeli wychodzi ze 19"

obecnie mam 26 kolo i 17 rama i wydaje mi sie za mały

 

 

$ edit

Spartacus 4.0 troche ponad budżet bo to 1500zł

Romet Orkan 3 ciezko dostepny zeby wybrac rozmiar + ew kolor

cos jeszcze do max 1300zł? raczej ze szczękami +Alivio

Edytowane przez kacpi619
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Pablo59 @Sk27 zróbmy tak ,ramę wybiorę 17 albo 19 , przejdę sie do jakiegoś rowerowego ,decathlonu i sprawdze co bedzie dla mnie lepsze żeby tutaj juz nie robić niepotrzebnego spamu

 

ale chetnie przyjmę dalsze propozycje rowerowe

 

a tak jak pisałem "

Spartacus 4.0 troche ponad budżet bo to 1500zł

Romet Orkan 3 ciezko dostepny zeby wybrac rozmiar + ew kolor""

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, Pablo59 napisał:

Tiaa, to nie ciebie zaboli, to łatwiej polecać 19 "  :)  :)

Przymierzałem się do Orkana 3 i przy przekroku 86 cm rozmiar 21 był odpowiedni. Nie wydaje mi się, żeby przy 80 cm górna rura (19) była za wysoko. Romet podaje rozmiar 19-20 dla wzrostu 168-178 cm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...