Skocz do zawartości

[ piasta tylna NS Bikes coaster] - strzela przy mocniejszym depnięciu


artofnois

Rekomendowane odpowiedzi

Witam - otóż tak - zaplotłem koło na powyższej piaście , kaseta oraz łańcuch pozostały. Po jakimś tygodniu jazdy , przy mocniejszym depnięciu (nie zawsze )  pojawił się strzał.Czy może to być wina zapadek? ??  za dużo smaru i mogły sie skleić , a może za mało? czy może jeszcze inne żródło? Poniżej identyczna piasta.

Dzięki za wszelaką pomoc.

 

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/f70e57cc6284206d.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szprychy sprawdzę  , aczkolwiek plecione jak pozostałe moje koła - na trzy krzyże ,szprychy DT Champion, wszystko na przyrządzie. Nie nadmieniłem że jestem drugim właścicielem piasty. Czy zapadki można podebrać z piast Shimano ? Czy częściej zapadki padają , czy te ząbki w korpusie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Ale strzały z karabinu czy może raczej pistoletu ?? 

 

Ludzie weźcie piszcie jasno, polski przecież aż tak trudny nie jest. Pojawiają sie strzały, ale czy są szarpnięcia, korba przeskakuje, czy może inne zjawisko temu towarzyszy. bo mały detal w wypowiedzi może całkowicie zmieniać winowajce. 

no to moze być luz na szprychach, padnięte zapadki albo kaseta.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak , jest przeskok , ale nie taki jak przy zajechanym napędzie. Korba przeskakuje raptem może ze 2 cm i w tym momencie pojawia się metaliczny dzwięk z tyłu. Cały napęd pracował na innym kole. Teraz po zapleceniu nowej obręczy na używanej piaście taki zonk. Mam nadzieję że jaśniej opisałem problem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź czy każda szprycha jest dobrze napięta, czy dobrze zaplotłeś każdą. Może gdzieś się machnąłeś i może być taki efekt. Jednak wszystko wskazuje na to, że masz niedokręcona kasetę, albo czas na serwis bębenka i łożysk w piaście. Prawdopodobnie jest za mało smaru. Gdyby było za dużo to nie byłoby metalicznego dźwięku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...