Skocz do zawartości

[nyple] Możliwość podpiłowania "oczka" w kluczu centrującym o 1 mm i więcej...


peze

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w tytule... Widzicie jakieś możliwości ze zwiększeniem rozmiaru szczeliny klucza do nypli metodą na pilniczek? Potrzebna jest jakaś szczególna precyzja, czy umiejętne podpiłowanie o rozmiar 1 mm+ da efekt, by spokojnie odpowiednio złapało nakrętkę szprychy i poprawnie regulowało naciągiem? Nie muszę podkreślać, że klucz o rozm. 3,2... nie pasuje do moich nypli (koło zbudowane na aluminiowej feldze od MAYArim), jest za mały. Posiadam, na szczęście, pilniki o małych granulatach do bardziej precyzyjnej obróbki. Kluczyk od Parktool'a więc może i zniesie, nie bez straty, takie zabiegi. Jeśli któś łaskaw :sweat:  dałby jakieś podpowiedzi? Plizz uprzejmie

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka kluczy dorabiałem i w przypadku dorabiania klucza o duzym rozmiarze to jest możliwe to nie bardzo widzę mozliwości dorabiania klucza o mm rozmiarach. Po prostu nie będziesz wstanie wypiłować ścianki równolegle do przeciwnej. Zdecydowanie proponuję ci zakup klucza uniwersalnego do szprych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja już sobie dwa klucze do centrowania kół samemu zrobiłem w zależności od potrzeby :P I mówię: da się!

Tylko ja robiłem z duże nakrętki - pod klucz >30. Miałem stare nakrętki - były one cholernie twarde, więc się nadawały.

Wpierw nacinałem brzeszczotem, a później naparzałem pilniczkiem. Nie zawsze się to idealnie udawało, no ale każda nakrętka miała 6 ścianek :D

 

Do dziś mi ten drugi klucz służy. Pierwszy niestety zgubiłem :(

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...