Skocz do zawartości

[rower] Lazaro Integral V3


Gość TheMan

Rekomendowane odpowiedzi

 

Widelec, amortyzator - Jest to najniższy model amortyzatora SR-Suntour NEX, z teoretyczną regulacją wstępną twardości, która w rzeczywistości nie istnieje. Sama regulacja polega na naciąganiu sprężyny, co tak naprawdę nic nie daje

Tu się z tobą nie zgodzę.  Po pierwsze nie ma w nim czegoś takiego jak regulacja twardości, jest regulacja napięcia wstępnego a o już zupełnie co innego. Regulacja napięcia wstępnego dział jak najbardziej poprawnie, chyba, że masz jakiś wadliwy egzemplarz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no niestety u mnie to nie to, raz ze jest praktycznie od poczatku a dwa ze raz juz czyscilem/smarowalem

 

poza tym ten lancuch (nowy) wciaz mi nie do konca dobrze wydaje sie przesuwac po trybach koronki

 

W sumie jedyne rozwiazania jakie widze to umowic sie z kims kto tez ma Lazaro.

 

Czy byliby/bylyby chetne z Poznania lub okolic trasy Poznan-Leszno?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj otrzymałem swoją strzałę :)

Będzie czas aby napisać coś więcej jutro. Zrobiłem dzisiaj po złożeniu 8 km i jest jeden problem. Na pedałach czuje lekkie wibracje/drgania przy szybszej jeździe :(

Wszystko jest cichutko, przerzutki chodzą super, hamulce to samo. Gdzie szukać przyczyny? jutro zacznę od wykręcenia pedałów, przeczyszczenia i skręcenia jeszcze raz. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość TheMan

Instrukcja zaleca dokręcenie pedałów po 10 kilometrach. Tam w pierwszej kolejności szukałbym przyczyny.

 

Piasek w łożyskach pedałów potrafi tak strzelać, że masz wrażenie, że zaraz rozleci się cały napęd już nie jedna osoba przez to wymieniać suport.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Zauważyłem też problem drgań przenoszonych przez napęd na najwyższych przełożeniach. Miałem nadzieję że było to spowodowane właśnie tym ocieraniem łańcucha - ale niestety tak nie było, drgania dalej występowały. Szukając przyczyny sprawdziłem łańcuch, nie wiem czym był smarowany, ale było to jakiś lepki i gęsty smar. Wytarłem łańcuch, przeczyściłem benzyną ekstrakcyjną i posmarowałem czymś dedykowanym do łańcuchów - drgania są praktycznie niewyczuwalne.

mam identyczny problem. Na wysokich przerzutkach czuje wibrację/drgania na pedałach. Możliwe że to nieodpowiedni smar na łańcuchu jest tego powodem? nie akurat żadnego specyfiku do łańcuchów niestety dlatego do poniedziałku będę chyba musiał tak przejeździć bo olejem silnikowym smarował go nie będę :/ 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam identyczny problem. Na wysokich przerzutkach czuje wibrację/drgania na pedałach. Możliwe że to nieodpowiedni smar na łańcuchu jest tego powodem? nie akurat żadnego specyfiku do łańcuchów niestety dlatego do poniedziałku będę chyba musiał tak przejeździć bo olejem silnikowym smarował go nie będę :/ 

 

 

Też tak miałem na początku, ale z czasem samo przeszło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wydaje mi się że ktoś gdzieś już to pisał ale nie mogę znaleźć teraz a mianowicie jakie wymiary ma przednie koło i opona dokładne,bo potrzebuję wpisać do licznika i nigdzie nie mogę tego znaleźć pomoże ktoś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wydaje mi się że ktoś gdzieś już to pisał ale nie mogę znaleźć teraz a mianowicie jakie wymiary ma przednie koło i opona dokładne,bo potrzebuję wpisać do licznika i nigdzie nie mogę tego znaleźć pomoże ktoś?

 

 

Moze to http://www.forumrowerowe.org/topic/41730-jaki-rozmiar-kola-wpisac-do-licznika-rowerowego/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość TheMan

wydaje mi się że ktoś gdzieś już to pisał ale nie mogę znaleźć teraz a mianowicie jakie wymiary ma przednie koło i opona dokładne,bo potrzebuję wpisać do licznika i nigdzie nie mogę tego znaleźć pomoże ktoś?

2224

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylna przerzutka działa idealnie i nie ma się do czego przyczepić  

To że działa, nie znaczy, że nie jest to jej wina. Ja miałem to samo i podregulowałem przerzutkę - problem minął, o ile można nazwać to problemem, bo dla mnie jego rozwiązanie było od początku oczywiste. Po prostu trzeba zwiększyć dosłownie o odrobinę zakres jej pracy w strone na zewnątrz roweru - mi lekko ciągnęła łańcuch na większą zębatkę. Nie na tyle, żeby mieć problem ze zmianą biegów, ale właśnie na tyle, żeby spowodować drgania. A porządnie nasmarować łańcuch też nie zaszkodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

"pobaw się" śrubą baryłkową na przerzutce. 

dzisiaj zauważyłem, że dzieje się tak tylko jeśli mam najwyższe biegi z tyłu, głównie 6-7 więc twoja teza może być słuszna. Baryłkę mam wkręconą teraz na maksa, czyli mam ją lekko wykręcić? akurat tylne przerzutki tak do końca jeszcze nie ogarniam z regulacją :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie jeszcze przed smarowanie regulowałem tylną przerzutkę od "zera", zakres H ustawiłem tak, jak było najciszej i bez większych drgań - kręciłem z dokładnością do ćwierć obrotu, jednak po tym drgania dalej występowały. Potem gdzieś na forum znalazłem identyczny przypadek, gdzie powodem drgań okazał się łańcuch, więc zacząłem w tym kierunku działać. Mam wrażenie, że ten rower musi się "dotrzeć", po >200km jeździ się lepiej jak na początku :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

na szczęście jest wujek gugel i jego szwagier jutjub 

niestety u mnie przerzutka tylna chodzi tak jak powinna. Poczytałem trochę forum, możliwe że może łańcuch się jeszcze po prostu układa. Zrobię 200 km aby miało czas się wszystko dotrzeć i zobaczę czy nadal wibracje na pedałach będą wyczuwalne.

Tutaj mam jeszcze pytanie. Czy pierwsze kilkadziesiąt km na rowerze powinno się przejeździć na wszystkich położeniach biegów? Tzn. starać się nie jeździć jedynie na 3x5, 3x6, 3x7 bo głównie na takich biegach najwięcej jeżdżę.

Mam takie wrażenie jakby to łańcuch był winowajcą i na niektórych położeniach na kasecie po prostu źle się układał. Może mu się wyciągnąć i ułożyć dobrze do kasety

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj mam jeszcze pytanie. Czy pierwsze kilkadziesiąt km na rowerze powinno się przejeździć na wszystkich położeniach biegów? Tzn. starać się nie jeździć jedynie na 3x5, 3x6, 3x7 bo głównie na takich biegach najwięcej jeżdżę.

 

Nie ma co się dać zwariować, powinieneś jeździć by mieć z tego przyjemność. Na pewno takiego wymogu nie ma, przełożenia dobierasz sobie w zależności od terenu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość TheMan

Nie ma co się dać zwariować, powinieneś jeździć by mieć z tego przyjemność. Na pewno takiego wymogu nie ma, przełożenia dobierasz sobie w zależności od terenu.

 

Pierwsze 500 km tylko na 2x2! Silnik musi się dotrzeć  :thumbsup:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...