Skocz do zawartości

[rower] Specialized Camber vs Canyon Nerve AL 7.9


pfourul

Rekomendowane odpowiedzi

Mancini ja wcale nie chce Ci wcisnąć jedynego słusznego tylko to co moim zdaniem bedzie dla Ciebie optymalne. Mierzyliśmy kilka sprzętów i w założeniach ktoóre podałeś moim zdaniem nieco się uparłeś na 29er'a.

Chcesz kilka zmian to je zrobimy i masz gwarant, ze po skomponowanej dobrze 27.5 bedziesz zadowolony.

 

Mozemy sie umówić po godz 18 w jamnikach i ułożyć nawet jakiś plan odchudzania sprzętu.

Zrobimy Trance lub anthema sporo poniżej 12kg.

A w Xtc jeszcze sporo brakowało do max wyciagnięcia :). Aaa i rozlozyliśmy dzisiaj xtc 29er 1 -zapraszam do przymiarki :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Parę dni temu miałem okazje przymierzyć się do Gianta XTC 29er rozmiar M i sztyca była wysunięta do końca. Boje się, że tak będzie w każdym rowerze w rozmiarze "M" a moja waga jest nie mała i żeby rama nie pękła.

Moja waga obecnie to 105 a roweru nie oszczędzam. Sztycy nie brakuje a i nie zauważyłem aby coś odchodziło od normy w rowerze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wzrost 180

Prze krok 79-80

Waga 105 zimą- w sezonie 90

 

Obecnie jeżdżę na 26", rozmiar 19. Długość górnej rurki to 610mm

 

Szukam pierwszego fula dla siebie, mój wybór pada na trzy rowery:

 

Giant TRANCE X 29 na plus zawieszenie (maestro), osprzęt tu już średnio w porównaniu do canyona,

 

SPEC CAMBER EVO 29 na plus "legendarna ?? jakość speca", osprzęt podobnie jak w giancie i najwyższa cena w porównaniu do osprzętu

 

CANYON NERVE 29 9.9 tego bym najchętniej przygarnął jednak boje się ze jajka sobie będę obijał ( prze krok w m 80, L 82 to troszkę dużo )

 

Ceny Gianta i Speca do negocjacji, wiec zostanie troszkę pieniędzy na wymianę kół lub hamulców. W Canyonie nie wiem czy da się coś utargować.

 

Rower ma być do jazdy po lasach, ścieżkach, wyjazdy do Karpacza i Szklarskiej, główne założenie ma być wygodnie i komfortowo. Żadnych wyścigów, czy bicia czasów.

 

Rozmiar Gianta celuje w 18",Spec 17,5" ( przymierzałem się do speca i 19 była duża, może to moje wrażenie bo do tej pory miałem HT 26", Giant miałem pod 4-literami tylko 27,5 i w rozmiarze 18" był ok, 20" był troszkę duży )

 

Proszę o rade, bo troszkę jest do wydania a nie chcę utopić pieniędzy :)

Jeśli chodzi o Cambera to tak, mam 182cm wzrostu, dł. wew. nogi 87cm, przed zakupem miałem okazję wypróbować rozmiar M i wydawał mi się trochę mały, wziąłem L i jestem w pełni zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moi drodzy

Kto posiada ten rowerek w okolicach Sosnowca( woj Śląskie)  proszę o kontakt na priv.

Chciał bym  go zobaczyć i chwile porozmawiać ponieważ jestem sam zainteresowany zakupem.

Pozdrawiam i dzieki.

Cześć kupiłeś może tego Canyona

jestem z Tychów i też z chęcią bym przymierzył

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

t0mi, dnia 03 Wrze 2013 - 8:40 PM, napisał: Moi drodzy Kto posiada ten rowerek w okolicach Sosnowca( woj Śląskie)  proszę o kontakt na priv. Chciał bym  go zobaczyć i chwile porozmawiać ponieważ jestem sam zainteresowany zakupem. Pozdrawiam i dzieki. Cześć kupiłeś może tego Canyona jestem z Tychów i też z chęcią bym przymierzył pozdrawiam

 

Tak kupiłem. Świetny rower. Niestety musiałem zwrócić/wymienić ponieważ był za mały( koszty wymiany/ zwrotu po stronie Canyona). Mam krótkie nogi 79cm za to mam długi tułów. Potrzebowałem wydłużenia roweru. Cały czas myślałem że zamówiłem Mke a okazało się ze jednak Ska.

Ogólnie rower powinienem mieć w drugiej połowie kwietnia.

Jak byś chciał sie dowiedzieć czegoś zapraszam na prv.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 miesiące temu...

Witam szukam roweru używanego w cenie do 9 tyś zastanawiam się nad

epic comp 29 alu

,camber 29 carbon ,

scott spark expert 29 carbon .

Roweru potrzebuję do całodziennych wycieczek po szutrach i lasach oraz 14 razy w roku na maraton.

Mam 182 wzrostu i w specu myślę nad rozmiarem L .

Czy mini brain często trzeba serwisować? jak się sprawdza ?rozumiem że będzie sztywniejsze zawieszenie niż w camber.Scott przekonuje mnie blokadami z manetki.Co powiecie jeszcze nad naszym rometem rambler fs 29 .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...