Skocz do zawartości

[rower] Specialized Camber vs Canyon Nerve AL 7.9


pfourul

Rekomendowane odpowiedzi

A jaki Camber dla 190 cm?

no to już jest kłopot, najlepiej się przymierzyć..ja wybrałem L mając właśnie 190, ale nie każdemu będzie odpowiadać mniejsza rama.

 

 

Rulez ma rację, wyposażenie tego nasłabszego cambera w cenie 8000 to mocne przegięcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

I gdzie te foty ??????

 

Niestety wczoraj nie miałem czasu, ale zgodnie z obietnicą załączam kilka fotek. Sprzęt został wstępnie złożony, ale kilka rzeczy wymaga jeszcze regulacji co zrobie w najbliższym czasie :)

 

1. Tak wygląda rower po przywózce przez kuriera

 

 

d4e5.jpg

Uploaded with ImageShack.us

 

 

2. Po otworzeniu pudełka ujrzałem taki oto widok, wszystko solidnie zapakowane.

 

 

hvul.jpg

Uploaded with ImageShack.us

 

 

3. W zestawie znajduje się estetyczne etui, w ktorym jest instrukcja roweru, prosty klucz dynamometryczny, pompka do amortyzatora i inne niezbędne rzeczy.

 

ke57.jpg

Uploaded with ImageShack.us

 

ct0z.jpg

Uploaded with ImageShack.us

 

 

4. W osobnym opakowaniu mamy wszystkie instrukcje całego szpeju.

 

u3na.jpg

Uploaded with ImageShack.us

 

5. Nerve AL 29" 8.9 po narodzinach ;)

 

18bq.jpg

Uploaded with ImageShack.us

mljh.jpg

Uploaded with ImageShack.us

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

narzedzia dostales gratis ?

 

w cenie dostajesz zestaw 5 bitów do wkręcania, prosty klucz dynamometryczny i pompke z dynamometrem do amorów. To wystarczy żeby złożyc rower.

 

 

 

Kolor to w zasadzie OK. nie będzie przyciągał złodziei ...

 

 

Miałem spory dylemat w wyborze koloru ramy;) Czarna rama bardzo mi sie podobała, ale obręcze kół byly wg. mnie zbyt krzykliwe. Ostatecznie wybór padł na kolor acid storm, który w rzeczywistości wygląda o wiele lepiej niz na fotkach. 

 

 

haha takie skojarzenia mam będą omijać.

 

 

jak to powiedział dziś mój szwagier , który sie nie zna na takim sprzęcie - "mimo wszystko takiego roweru nie da sie nie zauważyć"  ;)

Edytowane przez pfourul
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratuluje dobrego wyboru :)

Tak wygląda Nerve 7.9 w kolorze Ano White/Black - przyszedł wczoraj i tylko tydzień oczekiwania :)

Jak wrażenia z jazdy ? Ja zakupiłem ramę w rozmiarze M przy wzroście jak Twój i nie czuję aby była za mała....i tak muszę uważać przy schodzeniu bo przekrok jest tyci,tyci od mojego nabiału :D

A jak przy L-ce jest ?

 

c0cg.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie idealnym polaczeniem kolorystycznym bylaby rama ja Twoja i kola z Acid Storm :) Ze swojej tez jestem bardzo zadowolony, a wiadomo , ze kolor nie jest rzecza pierwszorzedna  ;)

 

 

Jak wrażenia z jazdy ? Ja zakupiłem ramę w rozmiarze M przy wzroście jak Twój i nie czuję aby była za mała....i tak muszę uważać przy schodzeniu bo przekrok jest tyci,tyci od mojego nabiału A jak przy L-ce jest ?

 

 

Dziś robie test pierwszej jazdy. Musze sie jeszcze wybrac dziś do sklepu po pedaly, ktorych nie ma w komplecie. Jeśli chodzi o L-kę to w moim przypadku jest to strzał w 10-tkę. U siebie co zamontowałeś (pedały)?

Edytowane przez pfourul
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 U siebie co zamontowałeś (pedały)?

 

Szkoda że nie zamówiłeś wraz z rowerem, mają bardzo atrakcyjne ceny dla nowego roweru - Ja wziąłem XT 785 za 215,-

Ja swój rower jeszcze okleiłem folią Bike Protection - będzie mnie bolało gdy kamienie będą latać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj bylem kupić pedały i nabyłem Shimano Saint. Wszystko zostało przejrzane i porządnie sprawdzone. 

 

z2ix.jpg

Uploaded with ImageShack.us

 

Miałem wreszcie okazje sie przejechać jak należy full'em bo jest to moj pierwszy rower z pelna amortyzacją. B) Powiem tak - jestem w niezlym szoku jak to jedzie, oczywiscie bardzo pozytywnym :D Jednym słowem rewelacja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skad dorwales taki stylowy uchwyt na bidon ??

 

 

Gratuluje dobrego wyboru :)

Tak wygląda Nerve 7.9 w kolorze Ano White/Black - przyszedł wczoraj i tylko tydzień oczekiwania :)

Jak wrażenia z jazdy ? Ja zakupiłem ramę w rozmiarze M przy wzroście jak Twój i nie czuję aby była za mała....i tak muszę uważać przy schodzeniu bo przekrok jest tyci,tyci od mojego nabiału :D

A jak przy L-ce jest ?

 

c0cg.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam
 

WOW! Ten wątek to dokładnie to czego w tej chwili potrzebowałem....! :)

pfourul - jestem w podobnej sytuacji jak Ty byłeś jeszcze niedawno jeśli chodzi o wybór CANYONA i pytania z nim związane :)

 

Generalnie kontuzja kręgosłupa wymusiła sprzedaż hardtaila, ale za długo chyba nie wytrzymam bez jazdy...
Więc wymyśliłem że po rehabilitacji i wzmocnieniu pleców basenem trochę pomoże przesiadka na 29 calowego fulla w aluminium (carbon nie, ze względu na 95kg...)
Nie ścigam się, jazda dla przyjemności co nie znaczy że nie lubię poszaleć ;)

moje wcześniejsze opcje zakupu to:
Giant Trance X 29er   2/1/0
Specialized Stumpjumper FSR (bez konkretnego modelu póki co)
Scott Genius  940/930

 

no i w końcu

CANYON Nerve AL 29   7.9/8.9  (i to najprawdopodobniej będzie mój wybór)

 

185/186cm, krok 85/86, 95kg (chcę zejść do 90kg...)

PPS Canyona pokazuje że mam wybrać M (17,5") ale 26" ramy zawsze miałem w 20"/49cm/L...

 

moje parametry:
186cm
95kg
85-86 krok
tłów 70
szer. ramion 45

dł. ramienia 64

 

(chyba pomierzyłem wszystko jak należy, ale zrobię powtórkę pomiarów...)

 

Teraz niby lepiej żebym miał minimalnie bardziej wyprostowaną pozycję niż sportową (kręgosłup!), no ale nadal szokuje mnie przesiadka z okolic 20" na 17,5"

Rozumiem że to inna geometria i przeznaczenie (XC => trial/all mountain?)

 

pfourul & hassanbey - Pomimo że macie chyba ten sam wzrost co ja, piszecie oboje że rowery Wam pasują, chociaż jeden ma L, drugi M... ?

 

Napiszcie proszę swoje dokładne wymiary - zgodnie z tym o co pytają na stronie CANYON'a - wiadomo że indywidualne parametry robią różnice...

 

I dodatkowo jak wygląda przekrok nad waszą ramą? Może np. hassanbey (M) ma sporo krótszą nogę od pfourul (L) ?? :):) :)
 

 

Szkoda że ja z Katowic, a Wy Wrocław i Szczecin... :(

 

Edytowane przez t0m3k
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...