Skocz do zawartości

[rower] Kross Level A4 2006


Rekomendowane odpowiedzi

Niektórzy ludzie to mnie załamują. Wielu osoba podoba sie moj bik i czasem proszą mnie, by sobie zrobili z 300 m jazdy, czasem niestety sie zgadzam.

Potem patrze, a koles podjeżdza z przodu wielka tarcza, z tyłu wielka, a łańcucha ledwo starcza

brrrrrrr

 

gdzie tacy sie rodzą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hahaha no dokładnie....

Moj ziomek właśnie w tegorocznym Treku 4300 zajeździł w ten sposób łańcuch:] A uważał ze jak Trek to na kazdym biegu mozna jeździć:D Toż przecież 24 biegi ma no!! :]

 

Taka mała dygresja:

Od czego zależy to ze kaseta a raczej piasta na której ona jets osadzona "cyka"? Pytam bo Merida o ktorej wspominalem ma calkowicie bezgłośny napęd i zastanawia mnie dla czemu tak jest ;)

Edytowane przez dejot
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głośne są opony ... tylko je słychać podczas jazdy.. chociarz przy dużej prędkości trzeba się nieźle pochylić żeby cokolwiek usłyszeć ;)

 

Wiatr potrafi by tak wkurzający ... Czasami klne sam do siebie jak zajde i czyje że mnie oporowo znosi !;) Nerwicy się nabawić mozna:/

 

jakiej firmy jest nasza sztyca?! i za ile sprzedać moge?! może ktoś chce kupić?! niestety to 30-tka:) Średnica najtypowsza:) pisac:)

 

Jak na razie to przepłaciłem za rowerek 100 zeta:) teraz da się kupić spokojnie za 1500 w kazdej z hurtowni podawanych na stronce krosa:)

 

Ale rower zawsze był te 2 miesiące wcześniej:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od czego zależy to ze kaseta a raczej piasta na której ona jets osadzona "cyka"? Pytam bo Merida o ktorej wspominalem ma calkowicie bezgłośny napęd i zastanawia mnie dla czemu tak jest

to chyba zalezy od nasmarowania. na poczatku u mnie tez praktycznie nie bylo slychac cykania, teraz jest wyrazne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musi być specjalna piasta żeby nie cykało - zapomniałem jak się ta "kosmiczna technologia" nazywa ;)

 

Dla tych co nie zajarzyli jak zakręcicie tylnym kołem to "cyka" bo koło się kręci a kaseta nie. Musisz poszukać może na allegro takiej piasty ale generalnie to chyba tylko szpan, że nie cyka ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilkanaście kropel gęstego olejku (np. FL Cross Country, a najlepiej Rohloff) wpuszczonych do bębenka spodowuje, że będzie działał bardzo cicho.

Cicho to będzie ale czy chodzić wogóle będzie to inna sprawa. Zdejmij koło i zakreć kasetą, ciekawe ile obrotów zrobi po potraktowaniu jej tym gęstym smarem :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i ja stalem sie posiadaczem Levelka A4 :blink: jeszcze nie zdazylem sie przejechac bo ciemno nieco jest, musze go skrecic bo nie wszedl mi do samochodu :P a no i ustawic przerzutki :P ale jutro to uczynie ;) na razie foteczka tego cudenka :P jest nieco CUSTOm :huh:

 

pict4286rh6.th.jpg

 

Hamulce : Avid Single Digit 7

przerzutka tył: Shimano Deore LX

manetki Shimano Deore LX Dual Control

korba Truvativ Filrex SL 44/32/22

kierownica: Kallin gieta

 

no to chyba na tyle roznic z seryjnej A4 :P

 

a i niech ktos podesle mi linka jaka pompka poradzi sobie z tymi wentylami bo sa nieco inne, takie cienkie :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cicho to będzie ale czy chodzić wogóle będzie to inna sprawa. Zdejmij koło i zakreć kasetą, ciekawe ile obrotów zrobi po potraktowaniu jej tym gęstym smarem :huh:

 

A może byś łaskawie sam sprawdził?

Po pierwsze - nie smarem, tylko olejkiem - czytanie ze zrozumieniem się kłania.

I po drugie - wszystkie moje porady serwisowe są sprawdzone w praktyce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może byś łaskawie sam sprawdził?

Po pierwsze - nie smarem, tylko olejkiem - czytanie ze zrozumieniem się kłania.

I po drugie - wszystkie moje porady serwisowe są sprawdzone w praktyce.

 

Moja piasta wlasnie w ten sposob zostala wyciszona i chodzi dobrze :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, to mocowanie na kierze jest od licznika, samo mocowanie jest nieco z boku a nie równolegle do licznika, dlatego tak wyglada.

Poza tym, linki sa tylko 4 :), nawet tej od licznika nie mam, bo bezprzewodowy :D

 

Na niektórych fotach firmowych Kross niestety wciska, ze takowa blokada jest :) na kierze

http://www.kross.pl/img/rowery/modele/xc/d_2.jpg

i w gazetach też :)

 

 

ps. wada zmiany kiery na krótszą/prosta jest taka, że linki/pancerze stają się strasznie powyginane :)

mógłbym to poprawić, ale nie chce mi sie bawic w przeciąganie itp.

Edytowane przez evo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heyka

Od 24.05 jestem szczesliwym posiadaczem krossika level a4 w kolrach bialo-czerwonych. Do tej pory przejechalem na nim malo bo dopiero ok 700km. Moje spostrzezenia:

- po jakihs 200 km cos zaczelo skrzypiec w kasecie, po rozkreceniu i psmikieciu wd-40 problem zninal jak do tej pory,

- na poczatku przednia przezutka ocierala o lancuch na najwiekszym z przodu przelozeniu i zdarzaylo sie ze pare razy pod duzym obciazeniem spadl lancuch, po regulacjach problem zniknal,

- in mnius w moim przypadku ze dosc szybko poluzowaly mi sie szczeki od hamulcow w tylnym kole, ale dokrecilem i jest cacy,

- kolko tylne wycentrowal mi facio na przegladzie gwarancyjnym, ale za to ostatnio cos zaczelo mi ocierac o szczeki przednie, musze tez dac do wycentrowania

 

Na razie nie robilem zadnych modyfikacji, tylko wywalilem odblaski z pedalow i kol, zalozylem noski na pedaly i licznik na mostek. W planach zimowych zakupow sa lzejsze opony, lampka przednia ( czasami jezdze po ciemku), jakas przyzwoita odziez rowerowa, bo na razie to tylko getry w lumpkach kupuje no i oczywiscie kask.

 

Aha jeszcze jedno, odnosnie serwisu. Ja rowerek kupilem w Nowym Dworze kolo Sycowa woj. Dolnoslaskie.

Wlasciciel wszystkie rowery u niego kupione naprawia, serwisuje gratis, wiec duzy plus za to. Jednak dzieki temu trzeba sie umawiac tel, chcac miesc sprawe zalatwiona, bo dosc duzy tlok panuje. Dostawy dosyc czesto, oprocz odziezy praktycznie wszystko i ceny dosyc przystepne, tzw. markowe serwisy sie chowaja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i mnie rowniez spotkalo to nieszczescie z tym amorem. regulacja odmowila posluszenstwa. W domu jak go wczoraj przywiozlem dzialalo bez najmniejszych zarzutow. znioslem na dol i wystawilem przed blok, chcac sprawdzic jak sie jezdzi i jaka jest roznica a tu kopa... amor jest miekki caly czas... nie chce sie przekrecic te pokretlo na twardo. blokuje sie w pewnym momencie. czy ktos juz znalazl przyczyne tego i w jaki sposob usunac ta usterke ? :) bo jazda na takim miekkim po asfalcie jest nieco meczaca, a jak juz sie podrzuca przednie kolo tak jakby cos stukalo :? albo tylko mam takie wrazenie....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo jazda na takim miekkim po asfalcie jest nieco meczaca, a jak juz sie podrzuca przednie kolo tak jakby cos stukalo :? albo tylko mam takie wrazenie....

 

Nie wydaje Ci sie mi tez tak stuka.

Bylem na przegladzie i gosc powiedzial ze to sprezyna i beda mi wymieniac amorek na gwarancji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HiHi po prawie 2 miesiacach oddałem rower do sklepu na przegląd^^

 

Ile kosztowały wasze przeglady?!

Ja płacę 30PLN i skupiają się głownie na:

- centrowaniu kół/Naciągnaiu szprych

- Usuwaniu luzów

- ewentualnyej naprawie

 

A jak to jest z ogólną regulacją?! Przezutek, hamulców, klocków?! To też podlega przeglądowi czy zalezy od serwisu?

 

 

PZdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hahaha ja za przeglad nie dalem nic:P

I na przeglądzie nie musieli chyba nic robic bo nawet łańcuch zardzewiał :) wiec dobrze ze nic nie płaciłem:) Sam reguluje sobie wszystko:)

A przegląd powinien zawierać w sobie regulacje przerzutek hamulców ewentualne smarowanie łańcucha centrowanie kół i usowanie luzów no i ewentualnych usterek jakie pojawiły sie przed przeglądem.

 

Pytanko: Czy moge zalać FL CC do bembenka w piaście bez zdejmowania kasety czy jest to konieczne?

 

A z życia rowerku - dziś miałem 40 km jazdy w deszczu a raczej w totalnej ulewie(przemokłem nawet przez plecak) plus kraksa(kolega we mnie przy 30km/h wjechal - myslalem ze awid tylni połamany...) No ale wytrzymał, rama cała koło tylko do małego centrowania no i chyba lekkie smarowanie plus czyszczenie mu sie przyda po tym dniu:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle że ten przegląd jest obowiązkowy jeśli chcesz mieć rower na gwarancji:)

 

Każdy potrafi sobie wyregulowac rower według własnych potrzeb.. Jedni chcą mieć cąłkiem cichutki napęd, inni każdą przerzutkę :blush:

 

I ciekawe jaką motywację i chęć do pracy mieli serwisanci robiący przegląd za darmo;) to tak jak w Auchan czy Makro;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja niestety ostatio jezdziłem 4 razy, i za każdym razem wracałem prawie w oberwaniu chmury.

Totalnie cały mokry rower też, maskara.

Tylko pobierznie go "wytrzepałem", troszke papierem stalowe elementy i łańcuch i wsio.

Ale okazało sie, że po tych 4 dniach pojawiła sie rdza w wielu miejscach na łańcuchu ;)

 

załamka jak na tak nowy ;)

no ale była ona tylko delikatna, takie zaczątki zaczątków :)

Przeprowadziłem zabieg totalnej pielegnacji

 

- wiadro wody

- ręczniki papierowe

- wd-40 i cx-80 (przeciw wodzie i starym smarom)

- reczniki papierowe

 

- potem jak już łańcuch był wyczyszczony po wstępnych zabiegach, to szła:

- maszynka do czyszczenia łańcucha

- specjalne smary przeciw wodzie (teflon itp)

 

i znów jest jak nowy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co ciekawe ostatnio ze starym rowerem miałem tam taka historie: Koło mi brat powykrzywiał (w ogole centra ze o widelki zahaczało i elipsa sie zrobiła) no to poszlismy po nowe koło a tam powiedzieli ze te pogięte wycentruja:P No coż.. efekt byl ladny jednak do pierwszych 100 metrów :P Dobrze ze tylko 10 złotych wzieli za centrowanie + wymiana osi. No ale z drugiej strony i tak trzeba nowe kupić i tak. Problem jest w tym, ze to jedyny serwis i sklep rowerwy w moim miescie :D Tym samym jestem rad niezmiernie z przeprowadzki na studia do Poznania:D moze tam w końcu spotkam fachowców:)

Dzis chyba bede podobnie jak Evo swojego rumaka czyścił:)

 

Ponawiam pytanie o sposób na nalanie oleju do wewnątrz bebenka piasty w celu jej wyciszenia:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...