Skocz do zawartości

[rower] Kross Level A4 2006


Rekomendowane odpowiedzi

axolotl czyli masz wystawione nie 20,5 tylko z 24, bo główka tez sie liczy. Wiec tylko około 6 cm masz w ramie (troszke za mało),

i jezeli masz 90 cm nogi, to masz troszke za bardzo je zgiete tak mysle :P

 

Nie liczylem glowki, dlatego tez dodalem foto ( aby uniknac nieporozumien). Co do 6 cm masz racje ale fajnie mi sie jezdzi, na razie nic nie kombinuje:)

 

Pozdro @ll

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielka proźba.. u mnie w rowerowych jest urlop:P A ja nie jestem pewny co to rozmiaru mojej ramy:)

Byłbym wdzięczny gdyby ktoś narysował cała geometrię wraz z długościami:)

 

Bo mnie to strasznie dręczy :) aa i jaką sztyce kupić(40)? polećcie jakąś .. mam długośc nogi 86 cm lewa.. nie wiem jak prawa:P i tak za 50 dych się wyrobie z tą sztyca?!

 

PzdR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielka proźba.. u mnie w rowerowych jest urlop:P A ja nie jestem pewny co to rozmiaru mojej ramy:)

Byłbym wdzięczny gdyby ktoś narysował cała geometrię wraz z długościami:)

 

Bo mnie to strasznie dręczy ;) aa i jaką sztyce kupić(40)? polećcie jakąś .. mam długośc nogi 86 cm lewa.. nie wiem jak prawa:P i tak za 50 dych się wyrobie z tą sztyca?!

 

PzdR

 

Powiadasz że 86 lewa... mam takie dziwne wrażenie że ty to źle mierzysz. Zmierz do klejnotów długość nogi.

 

geometriakrossax19caliyf9.gif

 

Aha, geometria dla rozmiaru 19"

Edytowane przez lesiu13_z
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i mój levelek na przeglądzie... Niestety musiał zostac ponieważ zamierzają mi rozbierać tylnie koło w związku z dziwnymi odgłosami dochodzącymi z tylniej osi. Dziwne chrobotanie jakby nie nasmarowanych łożysk.... Spotkaliście sie z czymś takim w swoich maszynach? Słychać to gdy koło obraca sie na luzie a najgłośniejsze jest gdy kreci sie przy tym do tyłu korbą.

 

PS.

Moze przy okazji polecicie jakies sztyce ciekawe?

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Lesiu:)

 

Nogę mierzyłem dobrz eniby czemu źle?! mam 184 cm wzrostu więc nogi 86cm nie są jakieś panicznie duże;)

 

czy sztyca do 50 dych ważąca 250 g to rewelacja czy nie ?!

 

acha i czy sztyca w naszym krosie to zwykła zumowska?!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

;) Dżołk:P

 

Poprostu mierzyłem odl bardziej na lewej nodze,tzn miarke miałem na lewej nodze... nie żebym krok miał lewoskrętny:D;)

 

Bo na rowerze nie masz idealnie złączonych nóg tylko pod pewnym kątem, który tworzy siodełko, więc raczej powinno się spr długoścnóg w lekkim rozkroku:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym tylko zameldować że rower powrócił z przeglądu i wszelkie wykryte chrobotania i grzechotania nie są efektem wad produktu. Ten typ tak ma... a szkoda bo zawsze marzyłem o bezszelestnym pomykaniu... :) Z drugiej strony sam serwis mam doopny:/ wszystko smaruja olejkiem wazelinowym...No i hamulce mi tak przestawili ze jedna szczeka nie odbija:P Ale kiedy to nie ma tak ze jak sam nie zrobisz to nigdy dobrze nie będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj oddalem swojego Kross'a na przeglad o godzinie 10tej, okolo 13stej byl juz do odebrania. Zaplacilem za przeglad 15 zl, co zrobili? A w sumie to nie wiele chyba, w tak krotkim czasie nie da sie sprawdzic roweru zbyt dobrze, tym bardziej, ze mieli jeszcze przede mna kilka rowerow.Obowiazkowy przeglad zalatwiony, teraz to juz sam sobie bede wszystko sprawdzal ( w sumie jeszcze sie nie znam ale ... trzeba jakos dac sobie rade). Zeby trafic na kompetentny serwis, trzeba miec duze szczescie.

Dejot u mnie juz nic nie chrobocze ani nie strzela.Sadze, ze to sie jeszcze wszystko ulozy, na poczatku nie bylo wypadu zeby cos nie strzelalo:/ Ale co ciekawe, wczoraj pojezdzilem troche w deszczu, dzisiaj sobie patrze na lancuch a tu normalnie rdza w niektorych miejscach :| łancuch to totalna porazka:/

 

 

Pozdro @ll ps. a moze po prostu nie bylo za wiele do roboty z moim krossem:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wczoraj pojezdzilem troche w deszczu, dzisiaj sobie patrze na lancuch a tu normalnie rdza w niektorych miejscach :| łancuch to totalna porazka:/
Anie przyszło ci do głowy , że łańcuch trzega smarować ? , nie zardzewieją tylko najwyższe modele które mają wszystko niklowane - łącznie ze swożniami.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Anie przyszło ci do głowy , że łańcuch trzega smarować ? , nie zardzewieją tylko najwyższe modele które mają wszystko niklowane - łącznie ze swożniami.

Heh, smarowanie lancucha? A co to takiego? joke:) Łancuch czyszcze i smaruje co kilka dni, rowniez zalezy od pogody. W girargengo mam jakis no-name lancuch i jeszcze nigdy na nim po wycieczce w deszczu nie pojawila sie rdza. Dlatego tez zdziwilem sie odnoscie sh*t'u w Krossie:/

 

Pozdro @ll

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie na łancuchu tez rdza wylazła ale w poniedziałek będe miał juz olej cross country FL, kupie flaszke ekstrakcyjnej i będziemy jakos temu zaradzać:P

Ja na szczęście za przegląd płacić nie musiałem :)

Axolotl A spróbuj podnieść w miejscu koło tylnie, rozkręcić je i zacząć kręcić pedałami do tyłu. U mnie w tym momencie z tylniej osi wydobywa sie nieprzyjemny dźwięk... ale mniejsza o to:) jest też grzechotanie(wydaje mi sie ze łańcucha) na wyższych obrotach korby najłatwiej słyszalne na 2x5 ,2x6.

 

PS. A tym olejem FL mogę wszystko smarować (chodzi o części typu sprezyna przedniej przerzutki i inne mechaniczne??)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

D

Axolotl A spróbuj podnieść w miejscu koło tylnie, rozkręcić je i zacząć kręcić pedałami do tyłu. U mnie w tym momencie z tylniej osi wydobywa sie nieprzyjemny dźwięk... ale mniejsza o to:) jest też grzechotanie(wydaje mi sie ze łańcucha) na wyższych obrotach korby najłatwiej słyszalne na 2x5 ,2x6.

 

PS. A tym olejem FL mogę wszystko smarować (chodzi o części typu sprezyna przedniej przerzutki i inne mechaniczne??)

Nie mam tego problemu.Natomiast przy duzych predkosciach jak pochylam sie wchodzac w zakret stuka mi cos w tylnim kole.To mnie dziwi, moze kolo dobija ale .. hmm przeceiz dopiero bylo centrowane:/

 

Pozdro @ll

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja mam pytanie do kolegów Levelowców numer 4. Jakie rogi najlepiej pasują do Levela4 ? Rower ten ma giętą kierownicę i mam problem, bo nie chcę wydać kilkudziesięciu złotych na marne.

Jakie polecacie? Proste, gięte, jakiej firmy?

 

Ja tez chce kupic rogi ale dopiero wtedy jak zmienie kiere na prosta.

 

Nie podobaja mi sie rogi w gietej kierze ;)

 

Ale jak juz mialbym kupowac to tylko proste rogi, giete nie beda pasowac.

 

A firma albo Ritchey WCS albo smica.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problemy muszą sie pojawić bo sie wsio wyciąga, ale raz sie załatwi i ma sie spokój na kolejny sezon :033:

 

Teoretycznie powinien sie pojawić ten "problem" po jakiś 100-500 km - by na 1 szym przeglądzie był poprawiony. Mi sie pojawił po 1000 km i naprawiłem to w 15 sek. Dwa razy przekręciłem z tyłu i znów działa ok :033:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś Ty Axolotl strasznie awaryjny model kupiłeś chyba:) A moze u mnie dopiero sie te problemy zaczną?:>

Hehehe, moze i masz racje co do awaryjnego modelu:) Nie wiem czy to duzo czy malo ale dziennie robie okolo 80 km, wiec wsio po pewnym czasie trzeba usytawiac :blush: tylko nie myslalem ze po jednym wypadzie juz bede slyszal cykanie w zebatkach:/ co prawda nie zdarzylo mi sie, aby przeskoczylo cos , ale denerwuje mnie ten odglos ... :unsure:

 

Pozdro @ll

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...