Skocz do zawartości

[rower] Kross Level A4 2006


Rekomendowane odpowiedzi

na allegro najnizsze ceny jakie widzialem nówek to

a4 - 1400 zł

a6 - 1800 zł

 

kursze a ja dałem prawie 1700 zł :), no cóz, ale sie jezdzilo przynajmnie przez ten czas :)

 

Dlatego mysle, że uzywanej a4 nie sprzedasz teraz za 1200, moze za 1100 ...

wiem jakie ja miałem problemy jak próbowałem sprzedac nowego unibika :D

w końcu ostał sie w rodzinie :)

 

Dlatego lepiej modernizowac a4, w końcu rama ta sama co w a6.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drodzy Koledzy(bo koleżanek chyba w naszym gronie A4 nie ma :)

Przymierzam się właśnie do wymiany sztycy w moim level'u i chciałbym byście pomogli mi dokonać wyboru pomiędzy dwoma wypatrzonymi na allegro:

Truvativ'em

oraz:

Dangerous Mike

Nie są to być może sztyce na poziomie Ritchey'a no ale jako że zaczynam właśnie studencką drogę życia nie mam wysokich funduszy;)

Pozdrawiam i czekam na komentarze dotyczące tych produktów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troche się dziwie takiej opinii biorąc pod uwagę że nie jednokrotnie mieszanie podzespołów daje lepsze rezultaty niż jednogrupowy osprzęt.

Wystarczy popatrzeć na zachodnich producentów (np.Giant Yuncon - przod Acera, tyl Deore). Ja sam jezdze na XT z tylu i Alivio z przodu i o zgrozo na kasecie SRAMa ! :P

To jest spowodowane tylko i wyłącznie obniżeniem kosztów roweru. Gdzieś trzeba oszczędzić bez zbytniej różnicy w użytkowaniu. Stąd takie kwiatki, przód acera tył deore.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście ze by wystarczylo 35 cm jednak nie ma takich w dostatecznie atrakcyjnych cenach:(

No i nie wiem czemu ale DM ładniejsza mi sie wydaje;) Z tym ze 2 śruby zwiekszaja mase ktora jak zauwazylas nie jest mala:(

No ale jak na produkt za niecale 50 złotych nie sa zle chyba?

a co jakbym uciał zbędny kawałek owej sztycy?;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na allegro najnizsze ceny jakie widzialem nówek to

a4 - 1400 zł

a6 - 1800 zł

 

kursze a ja dałem prawie 1700 zł :), no cóz, ale sie jezdzilo przynajmnie przez ten czas :)

 

Dlatego mysle, że uzywanej a4 nie sprzedasz teraz za 1200, moze za 1100 ...

wiem jakie ja miałem problemy jak próbowałem sprzedac nowego unibika :D

w końcu ostał sie w rodzinie :)

 

Dlatego lepiej modernizowac a4, w końcu rama ta sama co w a6.

 

 

Wiem jakie są ceny tych rowerów, obecnie A4 mozna miec nówke za 1300zl z przesyłką (znalezione na allegro) , dlatego ostatecznie sprzedałbym go za 1000zł, i poszukał A6 za około 1400zł - 1500zł. Mówicie że w A6 jest ta sama rama??? ja słyszałem ze jest inna (chyba ze chodziło o A6 przygotowane dla kross racing team) . Jeślic chodzi o A6 to kusi nie pare rzeczy z tego roweru: waga: ponizej 12kg !!! , nie wiem ile waży mój, ale pewnie powyzej 13kg. Manetki, chyba dual control albo jakos tak, ale wiecie o co chodzi - strasznie mi sie podobaja, amortyzator AXon, generalnie zalezy mi na manetce w kierownicy, poza tym mam nadzieje ze jest bardziej trwały od mojego XCR - L.O. w którym blokady juz dawno nie ma, ale maja mi to naprawic na gwarancji (na razie nie chce oddawać bo jeszcze troche chce pojezdzic w sezonie). Następna sprawa felgi, jakis wyższy model od tych alexrims 2100 mam nadzieje ze mocniejsze, bo moje sie juz pocentrowały troche , ale będą wycentrowane jak rower pujdzie po sezonie (lub przed sprzedażą) do serwisu, na kompleksowy przegląd. Kotba tez jakis wyższy model ale to juz nie jest takie istotne bo moja w zasadzie jest OK. to lista argumentów dla któych chce miec A6

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do mnie wczoraj dotarly wreszcie noski ;) fotki ponizej... tak bardzo sie na nie "napalilem" a tu dzis przy pierwszej jezdzie niewiele brakowalo zeby lezec :) no ale coz ;) trzeba sie chyba bedzie do nich przyzwyczaic ;) albo odkrecic :P

szybki montaz i wypad na ulice :) hmm jezdzi sie nieco inaczej :) nogi pewnie trzymaaj sie pedalow :D az tak bardzo ze 2 skoki z mostu doprowadzily do tego ze o malo sie nie przewrocilem razem z rowerm ale w ostatniej chwili udalo mi sie wypiac noge z tego ustrojstwa ;) moze problem byl dlateo ze zbyt szybko chcialem sie zatrzyamac :) potem juz nie bylo tego problemu ;)

 

aha i mam pytanie - w jaki sposob poradziliscie sobie z tym piskiem na wyzszych (w sensie wiekszych koronkach) przelozeniach ... bo i u mnie sie to teraz pojawilo przy starcie z domu zaraz ...

 

pytanie nr. 2 . ma ktos moze ta nakretke na wentyl zapasowa bo mi sie jedna zgubila :( i nigdzie nie moge dostac...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie lepiej by było, gdybyś ten pasek puścił przez 1 otwór z boku na pedale?

 

Dziś na maratonie kilka osób widziałem jach jechało tylko na tym pasku bez czubka noska, czyli podobne rozwiązenie do moich gumek :)

 

 

ps. te piski - może nasmaruj co nieco? :D

 

ps2. ja mam nakrętke w starej gumie, ale lepiej kupić albo w markcie sciągnąć jakiemuś B)

bo jak sobie wyobrazasz, że ktos ci taki duperelek wyśle pocztą?

:rolleyes:

Edytowane przez evo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie lepiej by było, gdybyś ten pasek puścił przez 1 otwór z boku na pedale?

 

ps2. ja mam nakrętke w starej gumie, ale lepiej kupić albo w markcie sciągnąć jakiemuś ;)

bo jak sobie wyobrazasz, że ktos ci taki duperelek wyśle pocztą?

:)

 

przez ktory ten otwor ;) jesli ten co mysle to nawet jakbym chcial to nie wejdzie mi chyba noga :P

 

 

a co do wysylki tego duperelka :) hehe no nie ma problemu zeby cos takiego wyslac nawet w zwyklej kopercie ;P nie trzeba do tego ani paczki ani nic podobnego :) wlasnie dlatego pytam :P JEDYNe miejsce gdzie moge to sciagnac to wlasnie sklep :D tylko Levele stoja przy sprzedawcy a on siedzi przy nich na dupie non stop :D i moze mi sie to nie udac ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A6 kosztuje niecąłe 1800 nowa, A4 1250 bodajże również nowa:)

Na allegro.. Może przepłaciłem płacać 1600:/ ale jednak sklep na miejscu tosklepna miejscu:)

 

A ja płaciłem na wiosnę za 1699 PLN i nie żałuję, bo byłbym tych kilka miesięcy bez super roweru :D

Nie ma co wyliczać jest sezon się chyli ku końcowi więc jest taniej, w każdej sezonowej branży tak jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutro sie zajme tym koleczkiem bo dzis to juz mi sie nie chce schodzic do piwnicy :P:) ale jutro to uczynie no i zobaczymy czy nadal bedzie piszczec... ale tez dziwne bo nie na wszystkich przelozeniach piszczy... :)

 

 

u mnie piszczalo na 8-9 zalezy jak naciagnalem linke przerzutki i podaczas zmiany przelozen z nizszych na wyzsze :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh... dziś zauważyłem cos dziwnego co mnie zaniepokoiło..

Otóż przy składaniu rowerku spojrzałem nań z przodu i zauważyłem ze tylne koło jest przesunięte równolegle względem ramy w prawą strone.... Czy to co wydaje mi sie straszne może być normalne? U Was też tak jest?:>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety to nie jest sprawa scentrowania koła poniewaz jest równe i rownoległe do ramy... Tak jakby podkładki brakowało pomiedzy widelcem a osią z prawej strony...

 

Problem tylko w tym ze tam juz nie ma gdzie pakować podkladek:( Nie mam pojęcia co zrobic:( w sumie rower jezdzi i nie znosi na boki ale jest dwusladem :P

 

No cóż.. Rower już spakowany więc ne będe sie w nic bawił- zajade do Poznania to zawitam do jakiegos serwisu krossa może tam powiedza co czynić :)

 

Ma może ktoś możliwość zrobienia zdjęcia roweru z tyłu i zamieszczenia na necie- tak, żeby było widać położenie koła w stosunku do tylnich widełek...

 

 

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/01b8c863a206eb29.html

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/5127df408078043c.html

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/8b668fc3a1d5e2d7.html

Tak to wygląda.. nie za ciekawie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zauważyłem ze tylne koło jest przesunięte równolegle względem ramy w prawą strone.... Czy to co wydaje mi sie straszne może być normalne?

Prawie na pewno jest źle zaplecione ! - i nie jest to normalne - koło powinno być tak zaplecione aby środek obręczy pokrywał się ze środkiem osi ( źle dobrane szprychy z jednej strony )

I nie dawaj tam żadnych podkładek bo tylko rozginasz widełki .

Edytowane przez Rulez
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po dlaszych zmianach na lżejsze:

 

- detki - 80 g mniej

- chwyty - 60 g mniej

- bez rogów - 90 g

- bez innych dodatków (światła, liczniki, koszyczek na bidon, neoperka itp)

 

moj kross a4 waży już realnie 12,30 kg :)

 

bez pedałów 12,05 kg :)

 

Pierwotnie ważył w okolicy 13,85 kg

 

Teraz do zmiany w najbliższych 2 latach został amor i suport/napęd (już mi chyba przekakuje po 2 tkk? - szybko .... )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawie na pewno jest źle zaplecione ! - i nie jest to normalne - koło powinno być tak zaplecione aby środek obręczy pokrywał się ze środkiem osi ( źle dobrane szprychy z jednej strony )

I nie dawaj tam żadnych podkładek bo tylko rozginasz widełki .

Dzieki Rulez za odzew...

Tylko jak moge sprawdzić czy to na pewno wina zaplecienia a nie np wygiętej ramy? No i gdzie mogę toto naprawić i jak to w ogóle moglo się zdarzyc? :)

A to szprychy stronami są różne?:>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...