Skocz do zawartości

[rower] Specialized Camber FSR 29 vs Mbike Shottas FS 29ER - Zakup full-a.


lauda86

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Panowie.

W zeszłym roku przymierzałem się na przesiadkę z 26' na 29' i postanowiłem poczekać. Przeszła zima o temacie zapomniałem ponieważ nie jeździłem, a teraz zrobiło się ciepło i temat powrócił. Czytałem i zastanawiałem się długo aż w końcu postanowiłem zakupić jakiegoś full-a na dużych kołach. Czy to dobra decyzja? Nie wiem. Poprzeglądałem trochę ofert i moją największą uwagę przykuły dwie propozycję, a mianowicie Specialized Camber FSR 29 i Mbike SHOTTAS FS 29ER. Panowie co byście wybrali z tych dwóch propozycji? Może macie jakieś inne dobre propozycję? Dodam że rower kupuje częściowo za gotówkę, a część chce sobie rozłożyć na dogodne raty więc raczej muszę kupić na miejscu czytaj w Warszawie, lub okolicach. Dziękuje z góry z wszystkim za pomoc i dobre rady.

Pozdrawiam.

 

P.S. Wrzucam jeszcze raz temat z poprawionym tytułem. Mój błąd. Nie zapoznałem się zbyt dobrze z regulaminem.

Edytowane przez lauda86
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Shottas to nowość. Wątpię żeby ktoś mógł powiedzieć o nim coś więcej ponad to co jest w katalogu.

 

Camber natomiast zbiera dobre opinie jako przyjazny ścieżkowiec w dobrej (jak na Speca) cenie. Zobacz np. na bikeradar.com

 

Tyle że o zakupie powinny decydować własne odczucia. Jeżeli jesteś z Wwy to wiele ułatwia bo oba sprzęty powinny być tu dostępne. Spec w airbike a Shottas u źródła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze to spec to nie znaczy,ze jest juz naj.ja testowałem speca STUMPJUMPER COMP CARBON 29   i  MBIKE  BARRACUDA SL R RED cena rowerów ta sama ale jezdziło mi sie lepiej na Mbike-ku brdzo fajna ma gometrie ,b.lekki, szybki.co do osprzetu to ja bym wywalił ,bo jakoś mnie nie przekonuje sram chyba ze sram red ale to gr.szosowa.jezdze od nastu lat na shimano roznych grup i rczej tego nie zmienie w w HT.Wiec odrazu skreslanie Mbike troche mało zasadne ,bo to Spec i co z tego,ze spec.kazdemu podchodzi cos innego.i cos innego sie podoba.Na SHOTTAS FS 29ER jezdziłem chwile ale robi pozytywne wrazenie  fajna waga rowerku.i cenowo  w porownaniu ze specem .Jezdziłem tylko po asfalcie ale az kusiło wybrac sie w teren..Ja bym wybrał shootasa.moje skromne zdanko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja niczego nie skreślam , poprostu prubuje wskazać jakieś wazne aspekty .........

każdy ma swoje przyzwyczajenia i gusty......o tym sie nie dyskutuje

ale warto rozważyć to że oba rowery sa dobre ale nie dla kazdego.....

MBike to młoda marka więc promuje sie poprzez dobre ceny - spec z takim osprzętem kosztuje ponad 10k

przejedź sie na obu i będziesz wiedział który jest lepszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze to spec to nie znaczy,ze jest juz naj.ja testowałem speca STUMPJUMPER COMP CARBON 29   i  MBIKE  BARRACUDA SL R RED cena rowerów ta sama ale jezdziło mi sie lepiej na Mbike-ku brdzo fajna ma gometrie ,b.lekki, szybki.co do osprzetu to ja bym wywalił ,bo jakoś mnie nie przekonuje sram chyba ze sram red ale to gr.szosowa.jezdze od nastu lat na shimano roznych grup i rczej tego nie zmienie w w HT.Wiec odrazu skreslanie Mbike troche mało zasadne ,bo to Spec i co z tego,ze spec.kazdemu podchodzi cos innego.i cos innego sie podoba.Na SHOTTAS FS 29ER jezdziłem chwile ale robi pozytywne wrazenie  fajna waga rowerku.i cenowo  w porownaniu ze specem .Jezdziłem tylko po asfalcie ale az kusiło wybrac sie w teren..Ja bym wybrał shootasa.moje skromne zdanko.

 

 

Nie chodziło, że Spec jest naj tylko że jest sprawdzoną konstrukcją - to po pierwsze.

 

Po drugie skoro nie jeździłeś na Camberze, a o Shottasie możesz powiedzieć tylko to, że jest lekki i tani, to za mało żeby autorytatywnie polecać Mbike.

 

Po trzecie twoje odczucia to twoje odczucia.  Fajnie że są, ale to nie one tutaj decydują.

 

@lauda - popatrz na własne oczy, podotykaj i objedź. Nie ma lepszej metody wyboru.

 

P.S. Jaki w ogóle masz budżet?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacznę od początku.

 

W kwestii osprzętu nie mam uściślę sprecyzowanych wymagań. Jestem więc otwarty w tej kwestii. Jak coś nie będzie spełniało moich oczekiwań zawsze mogę to wymienić w późniejszym czasie. Oczywiście wolał bym żeby był jak najlepszy za jak najniższą cenę jak każdy. :icon_cool:

 

Mój budżet jest mocno ograniczony i mocno zawęża mi wachlarz możliwości. Wynosi mniej więcej 7k.

 

Podczas wizyty w sklepie w Jabłonnej miałem już okazję pojeździć na Mbike-u. Co prawda tylko w okolicach sklepu, ale to już zawsze coś. Moje wrażenia są bardzo pozytywne (tak w ogóle to była moja pierwsza jazda na 29er-rze). Jeździłem na Shottasie w rozmiarze 20'. Mając 193 cm wzrostu i ponad 100 kg wagi nie uważam żeby rower był za mały na mnie. Martwiło mnie jedynie mocne dobijanie tylnego zawieszania prawie do samego końca mimo dopompowania tylnego dampera na 100kg.

 

Na oglądanie i jazdę Specem wybieram się w środę. Jestem bardzo ciekawy jakie będę miał wrażenia po niej i czy jeszcze bardziej zgłupieje.

 

Przyznam się że początkowo tylko Spec wchodził w grę, ale z ciekawości podjechałem do Jabłonnej. Zobaczyłem pojeździłem i mi się pomieszało wszystko...

Edytowane przez lauda86
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeździłem na Shottasie w rozmiarze 20'. Mając 193 cm wzrostu i ponad 100 kg wagi nie uważam żeby rower był za mały na mnie

Widzę 2 możliwości, albo sprzedawca Cię zbajerował kitem, albo nie jesteś - jak by to ując "bikerem rozumiejącym pojęcie roweru MTB" , jeśli pasuje Ci Mbike, to zapomnij o Specu, na pewno będzie za duży, nawet w za małym rozmiarze ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli przymierze się do Speca w rozmiarze XL będę miał punkt odniesienia i wtedy będę mógł powiedzieć czy nie wpadłem w zauroczenie Mbike-iem. Tak jak już wspomniałem była to moja pierwsza przymiarka do dużego koła, może dla tego odniosłem takie wrażenie.

Edytowane przez lauda86
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[...]



Nie chce mi się wierzyć, że Shottas ma TTH 58 cm w rozmiarze 20.

 

Przy podobnej długości podsiodłówki sztywniak Shottas ma TTH 63 cm, więc obstawiam błąd, w sensie że podali rzeczywistą długość rury (po skosie) a nie horyzontalną.


Tak czy inaczej twoje odczucia decydują i tego się trzymajmy.


W budżecie mieści się jeszcze podstawowy model Sparka http://scott.pl/product.php?id_cat=698&id_prod=4476 

 

Powinien być do objechania w Plusie na Zamiany, tyle że ma niskiej klasy osprzęt.

 

Opcją jest jeszcze to http://www.bikekatalog.pl/2013//rowery/302/Mondraker.Factor.29/

 

Osprzętowo pośrodku między Shottasem i wyższymi brandami, firma coraz popularniejsza i mająca odwagę robić coś nowego.  Generalnie dobry wybór.

Edytowane przez Sol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy podobnej długości podsiodłówki sztywniak Shottas ma TTH 63 cm, więc obstawiam błąd, w sensie że podali rzeczywistą długość rury (po skosie) a nie horyzontalną

Nawet jeśli podali rzeczywistą po osi , to i tak jest mało pod 193 cm. ( jest to mniej niż Specowska L ) ;)

Rozstaw osi 1085 mm, to też nie za wiele pod taki wzrost ... słabe wyważenie w rowerze.

Inna sprawa, Mbike to rama Kinesis, na dodatek nie wykonana nawet na Tajwanie, tylko w Chinach :

http://www.kinesis.com.tw/frames/S8002_2013.php

Jakoś tak wątpię w jej trwałość ... zwłaszcza w dobie pękających Krossów, również od Kinesis ....

Edytowane przez Rulez
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 190cm, cambera L 29 i sporo sztycy jeszcze zostaje w zapasie, skoku jest 110 i jest to całkiem sporo na kołach 29.

 

Widocznie masz wyjątkowo nieporoporcjonalne nogi  :blink: ... bo widzisz, ja mam Stumpjumpera FSR rozm. L, z dłuższą podsiodłówką, 182 cm wzrostu, proporcjonalne nogi, i wcale tak wiele sztycy 410 mm nie zostaje w zapasie ...

Edytowane przez Rulez
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Nie chodziło, że Spec jest naj tylko że jest sprawdzoną konstrukcją - to po pierwsze.

 

no tak ale od jakiego czasu jest spec na rynku? a ile Mbike? a wiec mieli czas na to by go ulepszać.

Po drugie skoro nie jeździłeś na Camberze, a o Shottasie możesz powiedzieć tylko to, że jest lekki i tani, to za mało żeby autorytatywnie polecać Mbike.

 

tak bo ja nie jestem fanem takich rowerow dlatego tak to napisałem,takie było moje wrazenie po jezdzie na nim.ja jezdze tylko na HT wiec nie ma ,az takiej wyrafinowanej odpowiedzi jak inni którzy na tego typu rowerach jezdzą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no tak ale od jakiego czasu jest spec na rynku? a ile Mbike? a wiec mieli czas na to by go ulepszać.

No ale co to za logika? Trochę to uproszcze, ale twierdzisz, ze ktoś ma kupować mbike'a i nie patrzeć, ze spec od lat sprawdzony, pewny i dopracowany, bo mbike jeszczevświeży i biedaczysko nie miało czasu na poprawki? Tzn. kup zajechana auto, a nie zadbane, bo te zajechana tez jest fajne tylko właściciel nie miał czasu zadbać;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zupełnie proporcjonalne, kwestia jak kto lubi nogę wyciągnąć w skrajnej pozycji.

 

Przy 193 cm (wzrost autora tematu) proporcjonalna noga to 92 cm., optymalna wysokość siodełka 820mm  +/_ 10 mm, to ile trzeba sztycy przy 468 mm podsiodłówki ? (dla ułatwienia, przy wysokości samego siodełka 30 mm - sztycy 410 mm będzie mało ) ... :blink:

 

Edytowane przez Rulez
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trochę odbiegamy od tematu, ale kończąc..matematyka, obliczenia nie zastąpią przymiarki.

Ja mam nogę 90cm i cambera 29 L, XL byłby zdecydowanie za duży.

 

podstawowy camber za 7999 to naprawdę drogo, ja raczej wybrałbym tego canyona o którym swego czasu tez myślałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...