Skocz do zawartości

[10670g] GIANT xtc c3 darecky’ego


darecky

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

przedstawię pokrótce swój projekt, z którego jestem baaardzo rad, bo złożyłem go sam. każda śrubka przeszła przez mój wkrętak :))

Miało być lżej wyszło ciężej.  Docelowo chciałbym zejść w okolice ok 9kg.

 

Bar Ends: (Rogi)                                        -            brak
Bar Plugs: (Korki do kierownicy)                – w wadze
Bottle Cage: (Koszyk na bidon)                 - go-sport – 60g
Brake (Front): (Hamulec przedni)              - xt 785    - 300g
Brake (Rear): (Hamulec tylny)                   - xt 785    - 300g
Brake Levers: (Klamki Hamulcowe)           - xt 785 (waga z zaciskami)
Rotors (tarcze)                                          - 2x160mm – 310g

Cables: (Pancerze i linki)                           - juawire/author/kncn – waga ok. 200g
Cassette: (Kaseta)                                    - slx 11-32 (9s) – 250g
Chain: (łanńuch)                                       - xt  9s – waga 260g
Crankset: (Korby)                                     - slx  44-32-22 – waga 830g bez suportu
Derlr (Front): (Przerzutka przednia)          - xt 771 -   170g
Derlr (Rear): (Przerzutka tylna)                 - sram x0 dł wózek – 220g
Fork: (Widelec)                                         - reba xx – waga z manetką 1700
Frame: (Rama)                                          - giant xtc c3 – waga z zaciskiem, suportem, hakiem, 

                                                                                          miskami –1500g
Grips: (Gripy)                                             - accent lite 20 g
Handlebar: (Kierownica)                             - wcs 25,4 560mm – 130g
Headset: (Stery)                                         -  jakieś  - waga ok 50g
Pedals: (Pedały)                                         - SH 520 – 380g komplet
Seat: (Siodło)                                              - velo comp ligt –230g
Seatpost: (Sztyca)                                       - turner 350mm – 240g
Seatpost clamp: (Zacisk sztycy)                   - ?? – waga z ramą
Shifters: (Manetki)                                       - x0 – gripshift –komplet  190g
Skewers: (Zaciski koł)                                  - ??                 – 60g
Spacers: (Podkładki pod mostek)                - No name – 20g
Starnut: (Gwiazdka)                                     - ?? – waga z amorkiem
Stem: (Mostek)                                            - wcs 25,4mm 80mm – 110g
Tire (Front): (Opona przednia)                    - Nobby nic 2,25 evo –500g
Tire (Rear): (Opona tylna)                           - saguaro 2,0  zwijana – 520g
Top Cap: (Top cap)                                      -             -ok. 20g
Tubes: (Dętki)                                              - decathlon – 2x200g
Wheel Front: (Koło przednie)                       - 800g
-Hub: (Piasta)                                              - dt 240s
-Rim: (Obręcz)                                             - dt xr400
-Spokes: (Szprychy)                                    - dt ?? jakieś grube i ciężkie ;)
-Nipples: (Nyple)                                          - ??
-Rim tape: (Opaska)                                    - jakaś czerwona chropowata taśma mateiałowa?
Wheel Rear: (Koło tylne)                             -900 g
-Hub: (Piasta)                                              - dt240s
-Rim: (Obręcz)                                             - dt xr 4.1
-Spokes: (Szprychy)                                    - dt?? Jakieś grube i ciężkie ;)
-Nipples: (Nyple)                                          - ??
-Rim tape: (Opaska)                                    - jakaś zwykła
Misc : (Inne)

 Razem : 10670 g

DSC_0216.jpg

 

DSC_0218.jpg

 

DSC_0220.jpg

Edytowane przez darecky
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2x tarcze Ashima i masz 140g w dół, Egg Beater i masz 90g w dół, 2x dętki Maxxis Fly Weight i masz 200g w dół, 2x Rocket Ron EVO i masz 250g w dół i masz przekroczoną magiczną 4 cyfrową barierę. (masy brałem z neta, więc mogą się trochę różnić) Oczywiście mógłbyś założyć Maxxis Fly Weight 330, ale znacznie obniżyło by to uniwersalność i praktyczność roweru. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z Tymi Rocket'ami troche przesadziłeś. Sam na nich jeżdzę. Jedna wazy 380g, ale druga już 417. Jest spora rozbieżność wagowa i łatwo jest sie naciąć. Kiedyś waga byla niższa, a obecnie patrząc na aukcje wszystkie wagi są w granicach 410g tak więc zysk wagowy będzie bardziej w granicach 200g ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

 

Cassette: (Kaseta)                                    - slx 11-32 (9s) – 250g

Zdjęcie na wadze proszę. 

 

Derlr (Rear): (Przerzutka tylna)                 - sram x0 dł wózek – 220g

Waga zawyżona.

 

Brake (Front): (Hamulec przedni)              - xt 785    - 300g

 

Hamulce przedni na pewno jest lżejszy od tylnego.

 

Generalnie to razi rozpiska zrobiona na "odwal się"- wstawiając swój projekt , warto się przyłożyć do dokładnego rozpisania części ( pełna nazwa plus  waga)- opis typu :

 

Headset: (Stery)                                         -  jakieś  - waga ok 50g

 

nie świadczy dobrze o projekcie i jego Autorze.

Dodatkowo , przed wstawieniem zdjęć, można lepiej poprowadzić przewód licznika, coś zrobić z ohydnym "czymś" przytrzymującym dętkę na sztycy .

Czepiam się,ale skoro włożyłeś sporo wysiłku w złożenie roweru, to zrobienie porządnej ,pełnej specyfikacji roweru  nie powinno być problemem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwne coś te części. Niektóre wagowo zawyżone inne zaniżone. Błędy w nazwach. Ogarnij to jakoś chłopie. Wychodzi z tego,że mój Epicon za 500zł jest lżejszy od reby XX,a kaseta SLX jest lżejsza od XT.

Co mi w tym projekcie nie pasuje:

-klocowate dętki

-koła niby na dt240s,a bardzo ciężkie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, dobra, dzięki za odzwew i "cenne" uwagi. "Uchwytu" dętki już nie ma. Dętka wylądowała w plecaku i jutro zakupię jakąś podsiodłówkę lub taką trójkątną "mini-torbę" na ramę.

Przepraszam purystów za niechlujstwo z nazwami, ale dla laika (teraz to pół laika) i tak bez wielkiego znaczenia co jest,.

Jestem z tych co zakupili oliwkę i baryłkę do skracania przewodu, ale i tak po dwóch dniach wylądowałem w serwisie z prośbą o skrócenie. Odpowietrzałem sam.

Z przewodami jest trochę nie teges, ale te hamulce są w spadku po innym rowerku, w którym były w miarę oki. Przód muszę skrócić.

 

Z wagą poszczególnych części można się zgodzić lub nie. Co poniektóre postaram się zweryfikować w trakcie.

pomiarów wagi robiłem na domowym thermomixie. Nic innego nie mam, więc skala błędów jakaś jest lecz pewnie nie duża.

Co dziwne sam ważyłem rebę i z manetką nie chciałbo być inaczej jak 1700g. Wg producenta waga to 1650g (chyba bez hydraulicznej manetki)

http://www.bikekatalog.pl/2010/komponenty/1603/RockShox%20Reba.XX/

 

na szybko znalazłem w necie wagę kasety slx i winna być ok. 282g.

Niemniej cały rower został teraz zważony na wadze domowej i bez liczników, pompki i lux dętki ;) waży ok.10,5-10,6 kg.

fotka:

DSC_0229.jpg

PS. Nogi nie moje :))

 

Na ładniejsze zdjęcie przyjdzie pora w słoneczny weekend. Teraz to był taki spontan w czasie pierwszej jazdy. Klucze i śrubokręty dzwoniły po kieszeniach koszulki

Tą dętkę umieściłem tak, bo wyjechałem ok 30 km od domu.

Mam do was takie pytanie.

Czy te obręcze (dt xr400 i dt4.1) i oponki (schwalbe evo (bez napisu TL)) polubią się z mlekiem?  Mam mleko i zaworki, taśmy, ale też i cykora przed zbędą babraniną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...