Skocz do zawartości

[błąd w przygotowaniu] masakra na wyścigu !


Olin

Rekomendowane odpowiedzi

To nie wygląda na chwilowy pik. Jeżeli się mocno odwodnił i zaburzona została równowaga elektrolitów, to mogło to doprowadzić do częstoskurczu. Wtedy tak wysokie tętno jest możliwe. Najlepiej skonsultować się z lekarzem, choćby dla własnego spokoju.

 

Olin, to czy to błąd wskazania, czy faktycznie częstoskurcz, sam powinieneś móc ocenić. Z wykresu wygląda tak jakby w ciągu kilkunastu sekund twoje tętno wzrosło o około 100 uderzeń na minutę. Takie coś musiałeś poczuć.

 

Oj poczułem... Nikomu nie życzę czegoś takiego. Pojadę kolejna imprezę i zobaczę co się będzie działo. Jeżeli to się powtórzy, trzeb będzie koło odstawić i.... się położyć do szpitala.

Dzięki za wszystkie posty. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj poczułem... Nikomu nie życzę czegoś takiego. Pojadę kolejna imprezę i zobaczę co się będzie działo. Jeżeli to się powtórzy, trzeb będzie koło odstawić i.... się położyć do szpitala.

Dzięki za wszystkie posty. Pozdrawiam.

 

Rzucilem okiem na wykres z Garmin Connect i rzeczywiscie, pik to to nie jest.

Zmeczenie, odwodnienie + sauna na dobicie moze cos takiego spowodowac!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wartości 223 uderz/min raczej nie używałbym jako tętna max. Tak się czułem, że po przekroczeniu  tętna max mógłby nastąpić zgon, a to ograniczałoby chęć jazdy i treningu.

Albo to był błąd albo twoje tętno maksymalne, innej możliwości nie istnieją. Poczytaj w necie, bo z definicji NIE można przekroczyć tętna maksymalnego.

 

Inna kwestia, że nie widzę w ogóle sensu pytania się na forum o takie rzeczy, tu każdy może mieć inne zdanie, możesz rozmawiać z przedszkolakiem nawet o tym nie wiedząc, już pomijam fakt, że na podstawie samym wartości tętna maksymalnego i średniego nie można nic sensownego powiedzieć o pracy serca. Jesteś zaniepokojony idź do lekarza, gdzie zrobią ci odpowiedni test wysiłkowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam 'seryjny' czestoskurcz nadkomorowy, czy jakis tam i u mnie tetno 235-240 jest rzecza normalna, mierzalna i w ogole, przy takich wartosciach normalnie moge gadac calymi zdaniami itp

 

normalnie, jak na wypoczetego dobijam do 180hr, to znaczy, ze cisne na 101%

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...