Skocz do zawartości

[Szczecin Wielgowo] jakie trasy po Puszczy Goleniowskiej?


Wiepsz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Koleżanki i Kolegów!

Jestem świerzym mieszkańcem Wielgowa, choć już nieświerzym roweromaniakiem  :thumbsup:

W dniu wczorajszym ruszyłem na pierwsze spenetrowanie okalających Wielgowo lasów sosnowych. Trasa Wielgowo - Sowno - Wielgowo, w swej lwiej części tą nową szutrową drogą ppoż., łącznie 23 km. Chciałbym zapuścić się w Puszczę Goleniowską i stąd mój post. Jeśli znacie ciekawe trasy w tej okolicy, miejsca, które warto zobaczyć, może jakieś jeziorka lub inne cieki wodne, punkty widokowe, górki, jednym słowem wszystko co urozmaica sosnowe gęstwiny - podzielcie się  :yes: .

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam Koleżanki i Kolegów!

Jestem świerzym mieszkańcem Wielgowa, choć już nieświerzym roweromaniakiem  :thumbsup:

W dniu wczorajszym ruszyłem na pierwsze spenetrowanie okalających Wielgowo lasów sosnowych. Trasa Wielgowo - Sowno - Wielgowo, w swej lwiej części tą nową szutrową drogą ppoż., łącznie 23 km. Chciałbym zapuścić się w Puszczę Goleniowską i stąd mój post. Jeśli znacie ciekawe trasy w tej okolicy, miejsca, które warto zobaczyć, może jakieś jeziorka lub inne cieki wodne, punkty widokowe, górki, jednym słowem wszystko co urozmaica sosnowe gęstwiny - podzielcie się  :yes: .

 

Pozdrawiam

 

Cześć,

 

Ja też niedawno się przeprowadziłem do Szczecina i poznaję okolicę na rowerze :) Inspiracji i szlaków szukam w necie. Ostatnio zaglądam na stronę zp.pl - tam mają jakieś wycieczki, pomysły na wyjazdy itp.

 

A oprócz tego to ktoś kiedyś zapytany na szlaku powiedział mi, że jest taka mapa "Okolice Szczecina", albo "Szczecin i okolice" - dokładnie nie pamiętam. Podobno można tam znaleźć sporo tras rowerowych po naszych puszczach.

 

Pozdrower :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Cześć

Na stronie http://www.bukowa.szczecin.pl/ po zalogowaniu uzyskuje się dostep do map. Wśród nich jest elektroniczna wersja dokładnej i przejrzystej mapy Puszczy Bukowej na której zaznaczone są nie tylko drogi i szlaki, ale także ścieżki. Mapę można bardzo mocno powiększyć bez utraty jakości. Na stronie oprócz map jest mnóstwo informacji nt. Puszczy Bukowej. Mapa dostępna jest w tradycyjnej, papierowej wersji m.in. w Księgarni Słonecznej na os. Słonecznym.

Osobiście polecam Ogród Dendrologiczny w Glinnej, Karasi Staw.. jest tego na kilkanaście wycieczek.. W zachodniej cześci Puszczy, dawniej zmilitaryzowanej znaleźć można atrakcje typu: Bukry, Stara Prochownia, stary niemiecki poligon saperski (pięć betonowych mostów w środku Puszczy z czego trzy duże), ruiny, a w zasadzie miejsce gdzie były baraki dla wieźniarek z Pabianic pracujących w Wiskordzie w czasie wojny, znaleźć można także wagony kolejowe zakopane w ziemi pełniące rolę ziemianek dla Ludowego Wojska Polskiego podczas ćwiczeń parudniowych na pobliskiej strzelnicy. 

Ogólnie to w Puszczy Bukowej nie ma słabych tras - wszystkie są dobre.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Na stronie http://www.bukowa.szczecin.pl/ po zalogowaniu uzyskuje się dostep do map. Wśród nich jest elektroniczna wersja dokładnej i przejrzystej mapy Puszczy Bukowej na której zaznaczone są nie tylko drogi i szlaki, ale także ścieżki. Mapę można bardzo mocno powiększyć bez utraty jakości. Na stronie oprócz map jest mnóstwo informacji nt. Puszczy Bukowej. Mapa dostępna jest w tradycyjnej, papierowej wersji m.in. w Księgarni Słonecznej na os. Słonecznym.

Osobiście polecam Ogród Dendrologiczny w Glinnej, Karasi Staw.. jest tego na kilkanaście wycieczek.. W zachodniej cześci Puszczy, dawniej zmilitaryzowanej znaleźć można atrakcje typu: Bukry, Stara Prochownia, stary niemiecki poligon saperski (pięć betonowych mostów w środku Puszczy z czego trzy duże), ruiny, a w zasadzie miejsce gdzie były baraki dla wieźniarek z Pabianic pracujących w Wiskordzie w czasie wojny, znaleźć można także wagony kolejowe zakopane w ziemi pełniące rolę ziemianek dla Ludowego Wojska Polskiego podczas ćwiczeń parudniowych na pobliskiej strzelnicy. 

Ogólnie to w Puszczy Bukowej nie ma słabych tras - wszystkie są dobre.

Witam,

dziękuję pięknie za informacje o Puszczy Bukowej. Niestety, moje pytanie tyczyło się Puszczy Goleniowskiej :-), która nie jest tak popularna, jak Puszcza Bukowa i nie mogę znaleźć w necie żadnych informacji n/t tras w tych lasach.

Niemniej raz jeszcze dziękuję i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli jest kolega zaopatrzony w androida to proponuję dokładne mapy OpenStreetMap bike&haking lub mapy UMP. Ja z mich korzystam w terenie i zaskakują mnie dokładnością. Jeśli nie masz androida to możesz skorzystać z programu Mobile Atlas Creator ja za jego pomocą zrobiłem sobie mapy ale w nim możesz zrobić screeny i wydrukować np.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Od niedawna jestem zauroczony Puszczą Goleniowską i tam przeniosłem swoje aktywności z Puszczy Bukowej.

Na razie jeżdżę głównie w okolicach Wielgowo, Reptowo, Niedźwiedź i dalej do Morzyczyna, Kołbacza i okolic Miedwia,

jednak w planach mam dalsze eksploracje w okolice Sowna i dalej na północ puszczy. Generalnie Puszcza Goleniowska nie jest zbyt wielka, więc trudno tam się zgubić nie mając map.

Do zobaczenia na trasie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...