Skocz do zawartości

[moderacja] Nie czuje bąbelków.


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

już w ostatnim roku moderacji była wyjątkowo "poważna" i bezkompromisowa, ale teraz gdy wróciłem na forum na ten sezon jest jeszcze gorzej. Co jakieś dwa trzy dni nagle gubię temat, w którym odpisywałem, bo moderacja uznała, że ni za gruchy, ni z pietruchy zmieni mu nazwę na "bardziej pasującą", mimo że kupa osób już w nim pisze, bądź w ogóle bez ostrzeżenia  wywala go z automatu do śmietnika, bo nie było jakichś śmiesznych klamerek.

 

Z tego co rozumiem klamerki pomagają może jakimś 10% procentom użytkowników forum, którzy serio przeszukują archiwum. Co nie znaczy, że cokolwiek na tym zyskują. Jak wiadomo temat sprzed miesiąca może być już nieaktualny, bo na rynku pojawiają się nowe promocje/towary/ ludzie testując odkrywają coś nowego.

 

Imho, zawsze powinna być prośba o zmianę tematu w przypadku braku klamerek, a nie wyrzucanie. Tak samo nie powinno się zmieniać nazwy tematu, gdy już ludzie zaczęli w nim odpisywać.

 

Rozumiem bezkompromisowość i chęć dążenia do porządku... w pewnym zakresie, ale dotyczyć to powinno ludzi, którzy wyraźnie śmiecą/trollują/są recydywistami, a nie normalnych potrzebujących ludzi, którzy nie przebrnęli przez zaśmiecony, pokreślony wielokrotnie regulamin forum.

 

Dla mnie to po prostu nieuprzejmość względem użytkowników. Dla przykładu. Przed chwilą ktoś do ogólnego forum o ramach/rowerach wrzucił post o złym rozmiarze ramy, od którego bolą go plecy. Chłopak się rozpisał, ładnym polskim językiem, uprzejmie, rzeczowo. Ja kliknąłem odpowiedź, również się rozpisałem poświęcając czas.

 

I dostałem odpowiedź, że temat jest zamknięty i nie mogę wkleić mojego posta. A kolega dostał automatyczną odpowiedź i jego post znalazł się w śmietniku. Teraz moją odpowiedź mogę sobie wkleić do notatnika i czekać, czy będzie miał ochotę postować temat jeszcze raz z klamerkami....

 

Moim skromnym zdaniem forum powinno być dla użytkowników. A karani powinni być tylko rozbójnicy, a nie jacyś przypadkowi ludzie, którzy czegoś tam nie doczytali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Root Admin

Wałkowane setki razy.
Nie wiem skąd masz statystyki klamrach, że są niepomocne, ale jesteś w błędzie to 1.
2. Zwykle temat jest poprawiany, ale skąd TY wiesz, czy gość nie jest recydywą?
3. Dlaczego mamy być tacy pobłażliwi, skoro ktoś wchodzi butami i robi po swojemu, CHOCIAŻ DOSTAŁ na dzień dobry WIELKIE OKIENKO POPUP z informacją o tym, ZAAKCEPTOWAŁ REGULAMIN I ZASADY i CHYBA WIDZI, jak wyglądają inne tematy..
Dla jednych jesteśmy pobłażliwi, inni obrywają może ze zmęczenia, bo dziennie takich tematów jest kilkanaście, ale to nie jest nangonka. Skoro masz WYRAŹNY "ZNAK" to się dostosuj do niego, a nie miałcz, że Ci temat wywalono, albo dostałeś ostrzeżenie. Nie jesteśmy złośliwi, ale dzisiaj np. odbyłem bezsensowną 'dyskusję' na ten temat z userem, który miał głęboko w poważaniu ostrzeżenie, regulamin i to, co zostało napisane w jego wywalonym poście. Napisał drugi raz ŹLE i wywaliłem to do kosza, nie odpisałem na jego PW, nie przeczytałem tego nawet, bo wiem, że to by już nic nie zmieniło. Jedni tylko tak potrafią zapamiętać. Ale nie wywalamy z premedytacją. Większość tematów ma poprawiany tytuł. Być może czasem, któryś z modów podejdzie ostrzej, ale to jest indywidualna sprawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...