Skocz do zawartości

[do 1300zl] - facet, 167cm wzrostu, trzy modele do oceny


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Przeglądając oferty na różnych portalach aukcyjnych oraz czytając Wasze forum znalazłem trzy interesujące mnie modele. Swoja uwagę skupiam bardziej na dwóch, ale o tym później.

 

Jeśli uważacie, że w pewnym przedziale cenowym znajdę lepszy model to proszę śmiało pisać. Nie jestem takim ekspertem jak Wy :)

 

Czyli zaczynamy, mam 167 cm wzrostu. Biorąc pod uwagę fakt, że chcę zakupić rower z kolami o średnicy 28'' zdecydowałem się dobrać ramę w rozmiarze 17''. Rower będę używać głównie na kiepskiej jakości asfalcie, nieraz ścieżka w lesie, przytrafi się także jakiś krawężnik. Bez jazdy wyczynowej, ale też nie będę jeździć na gładziutkiej drodze.

 

Interesujące mnie modele to:

 

Bardziej skłaniam się przy wyborze modelu King of the road z 2013 roku. Jednak pozostaje jeszcze Kross Evado z 2013, który jest droższy (możecie mi powiedzieć czemu?). Ostatnią pozycją jest rower, który po prostu podoba mi się wizualnie. Co o nim sądzicie?

 

Jeszcze kilka pytań:

  1. Czytając forum można odnieść wrażenie, że firma Kross robi dobre rowery. Tematy te były jednak stare.. Do tego czasu coś się zmieniło?
  2. Warto dokładając np. 300zl kupie sprzęt o klasę wyżej? Czy musiał bym szykować większą kwotę?
  3. Jeśli zdecyduje się na zakup Kross Evado, to którym rocznikiem warto się zainteresować?
  4. Czy dobrze dobrałem rozmiar ramy?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Tak Kross robi dobre rowery, ale za te pieniądze nie dostaniesz nic specjalnego od nich. Ten Evado w porównaniu do pierwszego roweru, który podałeś wypada marnie i to niezależnie, w którym roczniku. Tam jest wolnobieg (biegi 3x7), a tego radziłbym unikać.

2. Szukając roweru typu cross do 1500 zł raczej nic lepszego niż ten pierwszy Lazaro nie znajdziesz chyba, żeby pogrzebać w używanych, ale jest wiosna to ceny podskoczyły.

3. Odradzam ze względu na stosunek ceny do wyposażenia...

4. Rozmiar ramy OK, ale radziłbym się do jakiegoś roweru typu cross przymierzyć gdziekolwiek, bo może wolisz większą ramę.

 

Podsumowując to polecałbym pierwszy rower, o którym jest sporo pochlebnych opinii jako o rowerze budżetowym tego typu na forum. Od Kross'a za te pieniądze nic sensownego nie dostaniesz :bye2:

Trzeci rower to rower typowo miejski i raczej na ścieżkach leśnych się w ogóle nie sprawdzi. Nawet na krawężnik może być ciężko wskoczyć ze względu na kierownice i wymuszoną przez nią pozycję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Podsumowując to polecałbym pierwszy rower, o którym jest sporo pochlebnych opinii jako o rowerze budżetowym tego typu na forum. Od Kross'a za te pieniądze nic sensownego nie dostaniesz

Cieszy mnie Twoja odpowiedź ponieważ bylem skłonny zakupić rower z drugiego linku - Kross. Myślałem, że podstawowy model Kross'a jest lepszy niż wypasione modele innych firm w podobnych cenach.

 

 

Trzeci rower to rower typowo miejski i raczej na ścieżkach leśnych się w ogóle nie sprawdzi. Nawet na krawężnik może być ciężko wskoczyć ze względu na kierownice i wymuszoną przez nią pozycję.

Jestem tego samego zdania, bylem po prostu ciekaw co o nim sądzicie.

 

Zdecydowałem się zatem na rower z pierwszego linku czyli King of the road z 2013 roku.

 

Dziękuję za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@@bartek88k,

King Of The Road to tylko hasło reklamowe ;) Rowerek nazywa się Lazaro Integral V3.

Jeśli chcesz czegoś więcej się o nim dowiedzieć to tutaj masz link do wątku jemu poświęconemu

http://www.forumrowerowe.org/topic/95623-rower-lazaro-integral-v/

I fakt, w tym przedziale cenowym nic nowego lepszego nie znajdziesz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

King Of The Road to tylko hasło reklamowe ;)

Upsss :)

 

 

Do Lazaro możesz za drobne pieniądze wymienić sobie u producenta amortyzator z blokadą skoku, chłopaki dopłacali przed zakupem chyba po 40 zł.

Zapytam przed zakupem. Można jeszcze spytać czy warto dokladać?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Upsss :)

 

 

Zapytam przed zakupem. Można jeszcze spytać czy warto dokladać?

 

To zależy jak chcesz jeździć. Blokada przydaje się przy podjazdach i na asfalcie.

Cytat: "Blokada skoku - możliwość całkowitego zablokowania pracy amortyzatora. Przydaje się podczas jazdy po płaskim terenie pozbawionym nierówności - np. asfalcie. Zapobiega to tzw. pompowaniu - stracie energii pedałowania, która jest tłumiona przez amortyzator"

Dodatkowo możesz u producenta domówić za 40 zł także bagażnik :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pan Damian pisał, że cena w tym roku za maestro będzie około 1200 zł więc jeżeli wziąć pod uwagę, że ten rower ma już blokadę amortyzatora od razu, więc wcale nie tak dużo drożej. Poza tym ma mieć zmienioną kolorytykę w stosunku do ubiegłego modelu.

Poczekamy zobaczymy. Sam zastanawiam się nad rowerem w tym przedziale cenowym i gdyby faktycznie Maestro nie był dużo droższy to zdecyduję się na niego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pan Damian pisał, że cena w tym roku za maestro będzie około 1200 zł więc jeżeli wziąć pod uwagę, że ten rower ma już blokadę amortyzatora od razu, więc wcale nie tak dużo drożej. Poza tym ma mieć zmienioną kolorytykę w stosunku do ubiegłego modelu.

Poczekamy zobaczymy. Sam zastanawiam się nad rowerem w tym przedziale cenowym i gdyby faktycznie Maestro nie był dużo droższy to zdecyduję się na niego.

 

 

Faktycznie, gdyby był tylko 100 zł droższy to warto się nad nim zastanowić :) Chciałem zamówić Lazaro w tym tygodniu ale w takim wypadku wstrzymam się :)

 

@@K4JT3K,

rozumiem, że to jest info od sprzedawcy oferującego Lazaro na allegro?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już kupiłem, nie czekałem. Dokładać mógłbym w nieskończoność a nie zamierzalem wydawać na rower wiecej niż założyłem :-)

 

Zamówiłem rower w kolorze białym :-) jeśli ktoś chętny na normalne zdjęcia (a nie takie dopucowane z aukcji) to proszę dać znać :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Da sie zrobić :-) we wtorek lub środę powinien już dojść. Tak więc w czwartek możesz sie spodziewać zdjęć. Jakbym zapomniał to przypomnij na PW.

 

Szkoda tylko, że nie będę już go mieć w weekend. Na spokojnie bym go złożył i pojeździl trochę. Ale patrząc na pogodę to w sumie nie ma czego żałować :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Przepraszam, że pisze post pod postem ale nie mam jak edytować wcześniejszego wpisu.

 

Tak jak obiecywałem, link do zdjęć:

https://www.dropbox.com/sh/a8nkfpqjjtsb5j9/NmqBO-bKKg

 

Rowerek ekstra. Tylko przeciazylem sobie kolano jak biegałem. I muszę na jakiś czas go odstawić. Ehh..

 

Tak przy okazji zapytam. Polecacie opaski stabilizujace na kolano przy przeciazeniach? Trochę mnie kluje w tym kolanie..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Ehh.. Tak przy okazji zapytam. Polecacie opaski stabilizujace na kolano przy przeciazeniach? Trochę mnie kluje w tym kolanie..

OT:

Zależy w jakim miejscu Cię kłuje. To po pierwsze.

Po drugie zamiast opasek polecam ćwiczenia wzmacniające aparat ruchu. Opaska tylko na jakiś czas zagłuszy sygnały z organizmu i nie jest żadnym rozwiązaniem problemu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...