Skocz do zawartości

["środki do konserwacji"] Czym myć rower?


Rekomendowane odpowiedzi

Tez wypluczesz wezem. Ja po wyscigu zlalem rower z weza tak ,ze pozniej czekalo mnie smarowanie linek ,przerzutek i napedu ,ale jakbym mial to myc recznie to nie wiem ile by to trwalo

piszemy o wyplukaniu smaru z piast, suportu etc., a nie o lancuchu i reszcie napedu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja raz zlałem rower z węża, i jak wróciłem po ok. 10 minutach to się przestraszyłem, rower 3 razy brudniejszy niz przed zlaniem wodą, zrobiłem to raz i nigdy wiecej, teraz juz tylko szmatka i troche wody w jakimś pojemniku :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team
ja raz zlałem rower z węża, i jak wróciłem po ok. 10 minutach to się przestraszyłem, rower 3 razy brudniejszy niz przed zlaniem wodą, zrobiłem to raz i nigdy wiecej, teraz juz tylko szmatka i troche wody w jakimś pojemniku :(

Wniosek... zrobiłeś to na szybko i byle jak :033:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja nigdy nie miałem tak zasyfionego roweru żebym nie mógł go odczyścić wilgotną szmatką - ewentualnie jak jest sporo błota, smaru itp. starczy trochę wody z ludwikiem. Zastanawiałem się też nad szamponem samochodowym ale woda z płynem daje radę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Gąbka+ciepła woda+szampon do samochodu+czysta woda w misce+szmatka.

Myję szamponem, a następnie "wycierama" szampon wilgotną szmatką. Jest trochę zabawy no ale przecież rowerkowi się należy. Tym bardziej, że nie robię tego zbyt często ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

A ja mam pytanie do was. Czym myjecie rower w zakamarkach tab gdzie ciężko dojść. Np. Na piwotach między ramieniem V a ramą. Między ramą a zębatkami. I jakich środków używacie. Ja używam płynu do mysia naczyń ale tak średnio się sprawdza. Trzeba kilka razy szczotką przejechać by zeszedł brud. A szczególny problem jest jak rama jest brudna od smaru. Płyn wtedy wymięka. Co polecacie ze środków czyszczących chemicznych jak i mechanicznych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...