Skocz do zawartości

[Hamulce Hydrauliczne] Shimano Zee


KMtown

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie odnoście shimano zee http://allegro.pl/hamulce-tarczowe-shimano-zee-br-m640-metaliczne-bs-i3148071079.html . Czy będą dobre do Dh ? podobno mają gorsze klamki od SLX ale chyba mimo tego zee będą lepsze ? I te 4 tłoczki to nie jest kupowanie czegoś na wyrost w moim wypadku :) Czytałem na forum o zee ale jest mało informacji dlatego zakładam temat :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja sobie w tym roku skomponowałem do mojego HT klameczki od sainta m-820 ( mają świetny kształt ) i zaciski saint m810 ( bo mają podobno lepszą sztywność ze względu na zastosowanie 4 śrub łączących dwie części zacisku ) i aż mnie rwie by trochę je zagrzać. Z pewnością to przesada z mojej strony ładować takie hamulce do sztywniaka, ale powiedzmy sobie szczerze  lubię mieć coś dobrego pod ręką. Jak tylko je trochę przytrę zdam relacje w testach. Myślę że te zee sprawdzą się w Dh bo w końcu z tym przeznaczeniem zostały stworzone. 
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

 

Z pewnością to przesada z mojej strony ładować takie hamulce do sztywniaka

 

Przesadą nie było by gdyby to był sztywniak do DH/FR, ale ładowanie Sainta do sztywniaka XC to gruuuba przesada. Nie wykorzystasz potencjału tego hamulca, a waga w porównaniu do np. SLXa sporo większa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale ładowanie Sainta do sztywniaka XC to gruuuba przesada

 

Dla tego napisałem że to przesada z mojej strony :) ale...  no właśnie miałem deore, dwa rodzaje xt i jakoś ciągle było mi mało. 

Z drugiej strony lepiej mieć więcej niż za mało tym bardziej że lubię też ostro poszaleć nawet na tym sztywniaku do xc. 

Nie jestem maniakiem odchudzania roweru więc waga  mi nie przeszkadza ( te kilkanaście gram).

I może masz rację że nie wykorzystam ich potencjału w pełni, ale jest mniejsze prawdopodobieństwo że ulegną awarii a nigdy nie wiadomo czy nie pokusi mnie zmienić roweru.

Edytowane przez CzikO
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Przesadą nie było by gdyby to był sztywniak do DH/FR, ale ładowanie Sainta do sztywniaka XC to gruuuba przesada. Nie wykorzystasz potencjału tego hamulca, a waga w porównaniu do np. SLXa sporo większa.

 

Jak ktoś waży 100 kg to "ładowanie" sainta czy zee do roweru wcale nie jest przesadą. Moim zdaniem lepiej mieć pod palcem jeszcze zapas, kosztem wagi. A XT czy SLX może czasem nie wystarczać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do Zee to wiadomo to nie jest Formula the One;/, do XC i wadze do 90kg pewnie SLX wystarczy i dobrych klockach metalicznych, ja nie probowalem tego testowac i zakupilem ZEE chociaz cena 2 razy wyzsza w porownaniu do SLX.

Mysle ze SLX przy odpowiednich tarczach tez jest dobrym hamulcem:)

Edytowane przez swimfan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do Zee to wiadomo to nie jest Formula the One;/, do XC i wadze do 90kg pewnie SLX wystarczy i dobrych klockach metalicznych, ja nie probowalem tego testowac i zakupilem ZEE chociaz cena 2 razy wyzsza w porownaniu do SLX.

Mysle ze SLX przy odpowiednich tarczach tez jest dobrym hamulcem:)

Tarcze to by były baradine 180mm (http://rowerowy.com/sklep/czesci/tarcze_hamulcowe/prod/baradine_db_06) na oba koła :)

 

A tak jeszcze patrze i niewiele cenowo z zee są avidy , są warte uwagi czy z zee będzie mniej problemu z serwisowaniem i mniejszą awaryjnością ?

 http://allegro.pl/avid-elixir-9-carbon-czarne-przod-tyl-bez-tarcz-i3164288088.html

 

 

Po przemyśleniu i przeczytaniu jeszcze raz wszystkiego zdecyduje się na shimano zee :)

Dzięki za pomoc :)

Edytowane przez KMtown
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

baradine dobre są:), mnie ciagnelo do formula the one:) mozna je kupic bylo za komplet1000:) z 2011 nówka:) ale stwierdzilem ze niema co przesadzac z ta moca;).

Co do avidow mam stare poczciwe juicy 7 przejechaly niecale 9kkm i nie narzekam, z tego co czytale to elixyry tez maja przyzwoita moc, raczej takie slabe nie sa bo chyba widzilem je w jakims secie fabrycznym  w demo speca:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...