Skocz do zawartości

[rower] dla ciężkiego faceta do 12000zł


Patgor

Rekomendowane odpowiedzi

To ja znowu swoje trzy grosze.

 

Nie z przekory, ale z mojego przekonania, że składanie - jakkolwiek fajne - jednak wymaga doświadczenia i jest zabawą dla ludzi, którzy dokładnie wiedzą czego chcą.

 

Jest też droższe niż zakup gotowca i wymiana części szpeju. Piszę o tym, bo część kolegów namawiających na składanie wcześniej mocno operowała argumentem ekonomicznym, więc coś im się tu chyba rozdwoiło ;)

 

Jeżeli masz czas żeby zapoznać się z meandrami mechaniki i geometrii, tudzież cierpliwość na zbieranie szpeju od zera, proszę bardzo.

 

Ale imo jeżeli chodzi o pierwszy porządny rower, rozsądnie jest kupić coś już poskładanego i ewentualnie pobawić się w wymianę tego i owego. Raz że w ten sposób nie popełnisz błędu, dwa że otrzaskasz się rowerem i nabędziesz doświadczenia, które pozwoli dokładniej ocenić co pasuje, a co nie - a potem mieć większą frajdę ze składania od zera.

 

Aha, nie sugeruj się tym, że ktoś ci na sieci na pisze jaki rozmiar ramy będzie pasował, bo o tym możesz rozstrzygnąć tylko sam.

 

Przykład z brzegu - pim pisze że 630 mm będzie idealne. Nie wiem skąd to wie nie widząc cię na oczy, ale od razu odpowiadam, że mam 188 cm i ramę 635 mm, która jest idealna. Tyle że ja swojej dosiadłem zanim kupiłem ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mając taki budżet, możesz zainteresować się Body Fitting czy jak się to zowie. Za kilka stówek pomierzą Cię i dopasują odpowiednie komponenty (pod względem wymiarów).

http://www.specialized.com/us/en/hub/bgfit - znalazłem. W Polsce też jest ta usługa :)

 

Co do składania i braku doświadczenia - może kupić części, a następnie je przytaszczyć do serwisu, aby złożyli w całość. To najbezpieczniejsze rozwiązanie i w sumie najpewniejsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przykład z brzegu - pim pisze że 630 mm będzie idealne. Nie wiem skąd to wie nie widząc cię na oczy, ale od razu odpowiadam, że mam 188 cm i ramę 635 mm, która jest idealna.

 

...a mnie wielu ma za zle, ze przy 188cm za ideal uwazam 620mm - sugeruja nieproporcjonalnosc sylwetki i skrajne podejscie do tematu :D

 

wiadomo, ze skladac najlepiej, ale wlasnie jak sie ma juz troche doswiadczenia, wie dokladnie, czego chce, bo inaczej to sztuka dla sztuki - jedynie dodatkowa uciazliwosc...pomozemy, zaproponujemy optymalne czesci - pojawiaja sie opony crossmark o szerokosci 2.1" - wg mnie dla nikogo te opony nie sa optymalne, a juz szerokosc w zestawieniu ze 120kg masy to mocna wpadka - trzeba szukac jak najszerszych z mozliwie trwalym bieznikiem, chocby na tyl saguaro 2,2

 

zaraz ktos napisze, ze jednak jego zdaniem to tez slaba opcja....tak bedzie z kazdym komponentem i obawiam sie, ze bez scislych preferencji autora predzej lato minie, nim skompletuje sie mu skladaka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mieszkasz w szwajcari, jestes polakiem moze polski akcent i rama z pokroju czegos takiego

http://rower.com.pl/-p-300856.html?cPath=1472_6_699_841_1066

jest to stal cro-mo co na pewno przy Twojej wadze bedzie atutem, zdecydowania uwazam czy rower bedzie mial 8kg czy 12kg przy Twojej masie nie odczujesz przy podjazdach ciezaru

Edytowane przez vitesse
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

pim pisze że 630 mm będzie idealne. Nie wiem skąd to wie nie widząc cię na oczy, ale od razu odpowiadam, że mam 188 cm i ramę 635 mm, która jest idealna. Tyle że ja swojej dosiadłem zanim kupiłem ...

 

Kolega ma takie wymiary jak ja. Mając na uwadze, że to rower dla zadowolenia z jazdy a nie osiągów to podałem geometrię jaką ja, człowiek o nie tak wielkim doświadczeniu jak Ty Sol, wymaga. Oczywiście podałem dwie opcje, składać lub kupić:

 

http://www.canyon.com/_pl/mountainbikes/bike.html?b=3015#tab-reiter2 i zmienić amortyzator lub kupić mostek o większym wznosie bo kierownica będzie zbyt nisko. 

 

Co do komponentów nie jestem góru, koledzy mają mega wiedzę więc lepiej doradzą. Jednak wymagasz ramy jak to mówi Nabiał "kwadratowej".

 

Ja bym brał tego Canyona i ew. zmienił amortyzator a stary sprzedał.

 

 

Oczywiście, nie ma jednej słusznej drogi. Tylko zauważ, że ja jestem prawie taki jak Ty więc mam praktykę, koledzy sobie natomiast wyobrażają jak to może być i teoretyzują.

 

Moim zdaniem ( może nie idealnym) kup Canyona i zmień co trzeba. Wymienione części sprzedasz i po problemie.

 

Pozdrawiam

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu jest rower, który wytrzyma wagowo:

http://www.roseversand.com/article/rose-mr-ride-6/aid:584037

Sklep w Bocholt niedaleko (jeśli mieszkasz w Luxemburgu), w razie czego można dopasować komponenty w konfiguratorze (np wymienić koła na mocniejsze).

 

 

O, bardzo sympatyczny rowerek:)

 

Generalnie chyba dam sobie spokój ze składaniem. Głównie dlatego, że nawet jak wybiorę z Waszą pomocą wszystkie komponenty to złożenie będę musiał dopłacić (zakładając, że wszystko będzie złożone do kupy w Luxembourgu) więc chyba gra niewarta świeczki. Znalazłem natomiast fajny sklep, gdzie na spokojnie mogłem się przymierzyć do:

 

http://www.cannondale.com/2013/bikes/mountain/hardtail-29er/f-series-29er/f29-1

 

i

 

http://www.focus-bikes.com/int/en/bikes/bikes-2013/category/mtb-hardtail/subcategory/29r-ht-1/model/raven-29r-40-30-g-1.html

 

Zarówno Focus jak i Cannondale mają ramy L, na obu czułem się dobrze choć chyba wygodniej było mi na Cannondale. Szkoda, że nie mam możliwości przymierzyć się do Rose (niby mam do ich sklepu 350km, ale wszystkie weekendy na najbliższe dwa miesiące już zajęte), ale jako że geometrię ma on podobną do Cannondale więc też go wezmę po uwagę.

 

I teraz pytanie do Was, który z tej trójki byście polecili? Od razu zaznaczę, że w Cannondale sklep wymieni mi z miejsca widelec, bo przecież ten mi się by rozleciał po jednym cięższym wypadzie:) Zaproponowali mi wzamian:

 

http://www.ridefox.com/2012preview/display.php?t=forks&p=32208

 

Dodam na koniec, że na Cannona zaproponowali mi 10% zniżki więc z miejsca ich polubiłem:)

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A skąd przekonanie, że by się rozleciał? Jeżeli z tylko jednej goleni, to przekonanie błędne bo widły Cannona należą do najsztywniejszych w ogóle.  No chyba że to jakaś wylajtowana na maksa wersja albo w sklepie tak ocenili patrząc jak sprzęt zachowuje się pod tobą.

 

Focus nie budzi zaufania cieniutkimi widełkami z tyłu.  Owszem carbon nierzadko potrafi więcej znieść niż alu, ale wziąłbym poprawkę na twoją wagę i dopytał u źródła czy aby nie przekraczasz jakiegoś limitu. I raczej podziękował, chociaż sprzęt cieszy oko.

 

Generalnie Cannon albo Rose.  Aha, Cannon ma cienką sztycę, której rolą jest częściowa amortyzacja.  Niektórzy nie lubią jak im coś pod dupą pływa, ale imo to nic zdrożnego.  Raczej przeciwnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A skąd przekonanie, że by się rozleciał? Jeżeli z tylko jednej goleni, to przekonanie błędne bo widły Cannona należą do najsztywniejszych w ogóle.  No chyba że to jakaś wylajtowana na maksa wersja albo w sklepie tak ocenili patrząc jak sprzęt zachowuje się pod tobą.

 

Sprzedawca spojrzał jak zeskoczyłem z 20cm podestu i powiedział, że lepiej nie ryzykować:)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja te firmy zaproponowałem na pierwszej str. :thumbsup: zawsze mozesz na miejscu w sklepie wymienic czesci ewntualnie dopłcic roznice.podejrzewam,ze nawet ci go wyporzycza na przetestowanie.Zostawisz pewna kwote i na pewien czas mozesz sobie na nim posmigac,ocenisz.Co do składania ktore tu ci koledzy proponuja odpuść,bo jesli nie znasz i nie umiesz go poskładac to to nie ma sensu..kup gotowca i zmień np.mostek i takie tam pierdoły.a pisanie kolegch zawodowcach zostawcie sobie dla siebie bo to inna liga i inne rowery itd..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sztyca tylko gruba tj: 31.6 a rozmiar L jak dobrze wyczytałem  ma podsiodłową 475mm.  Jest to stanowczo za mało. Masz siedzieć na siodełku i opierać nogę piętą na pedale i ma być wyprostowana w kolanie. Jak kupisz L szukaj sztycy 500 mm :D

Edytowane przez pim
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

Rower dotarł w środę, a wczoraj wybrałem się na pierwszą jazdę testową. Po przesiadce z 26 cali różnica jest porażająca!:) Wszelkie nierówności są natychmiast tłumione i rower aż rwie do przodu jak mocniej depnę. Do tego całość bardzo sztywna i świetnie wykończona. Jutro wypad w las i kolejne testy:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...