Skocz do zawartości

[koła] ZIRCON E307 zmiana obręczy na v-ki


diablomichal

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio znalazłem sobie takie kółka ZIRCON E307 na DT4You są w bardzo dobrej cenie 638zł, jednak mam pytanie co do nich: jak myślicie jest sens zakupu tych kół i zmiany obręczy pod v-ki? Jaką obręcz byście polecali w dość niskiej cenie, żeby nie trzeba było zmieniać szprych? Może już ktoś próbował coś takiego zrobić? Czy lepiej wziąć crossride pod v-brake? Chyba, że coś innego polecacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taaa... strasznie nieopłacalne za to Crossiride opłacalne ? Dobre... Sumarycznie za ok. 500 pln dostaje się komplet na piastach DT 350 ważący 1600 g. z limitem 90 kg. Jak ? Proste - na tej samej stronie gdzie są Zircony obręcze DT4.1 kosztują po 35 pln za sztukę, zaś ceramiki są po 42 pln. ERD pasuje idealnie, podmiana i centrowanie to max 50-80 pln ale na sprzedaż zostanie zestaw bezdętkowy za 100 pln, 2 komplety adapterów za 150 pln oraz "stare" obręcze E530 za 100 pln. Przy "robieniu" kół pod tarczowe patent ten sam tylko kupujemy DT 4.2 i wtedy otrzymujemy finalnie komplet 1560 g.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taaa... strasznie nieopłacalne za to Crossiride opłacalne ? Dobre... Sumarycznie za ok. 500 pln dostaje się komplet na piastach DT 350 ważący 1600 g. z limitem 90 kg. Jak ? Proste - na tej samej stronie gdzie są Zircony obręcze DT4.1 kosztują po 35 pln za sztukę, zaś ceramiki są po 42 pln. ERD pasuje idealnie, podmiana i centrowanie to max 50-80 pln ale na sprzedaż zostanie zestaw bezdętkowy za 100 pln, 2 komplety adapterów za 150 pln oraz "stare" obręcze E530 za 100 pln. Przy "robieniu" kół pod tarczowe patent ten sam tylko kupujemy DT 4.2 i wtedy otrzymujemy finalnie komplet 1560 g.

Widzę, że jednak mój tok rozumowania ma jakiś sens:) W cenie zestawu Zircony+DT4.1 chyba nic lepszego się nie wymyśli: 1600g i piasta na rentalu :icon_cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie radzicie obręcze wziąśc ze sciankami pokrytymi ceramiką czy bez. Widzę, że ciężko dostać klocki pod ceramikę, a jak są to drogie oraz boję się odpadającej ceramiki. Z drugiej strony medalu lepsze hamowanie. Jak byście brali? Jak z ceramiką to jakie tanie klocki do tego bo nie mogę nic znaleźć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klocki ceramiczne z zasady nie będą tanie, stosunkowo tanio wychodzą okładziny BBB (na samym dole 29 zł za kompet na 2 koła) :

HARFA-HARRYSON Henryk Charucki

Tu są okładziny XTR-y w niezłej cenie jak na XTR :

Klocki hamulcowe Shimano XTR ceramiczne - Bikestacja.pl

Różnicę w hamowaniu najlepiej widać w mokrych warunkach, ścianki ceramiczne ścierają się trudniej niż aluminiowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

diabolomichał - i jak zdecydowałeś się na zakup tych kół i wymianę obręczy? sam teraz stoję przed takim dylematem, tyle że z tego co teraz widzę (może źle patrzę albo  jestem ślepy) XR 4.1 ceramiki są za 50zł a zwykłe za... 94/118 w zależności od koloru. Założyłeś ceramiczne? Jakich okładzin używasz i jak się sprawują? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

diabolomichał - i jak zdecydowałeś się na zakup tych kół i wymianę obręczy? sam teraz stoję przed takim dylematem, tyle że z tego co teraz widzę (może źle patrzę albo  jestem ślepy) XR 4.1 ceramiki są za 50zł a zwykłe za... 94/118 w zależności od koloru. Założyłeś ceramiczne? Jakich okładzin używasz i jak się sprawują? 

Tak podziałałem, kółeczka są super, ładnie się toczą, na XR 4.1 są leciutkie, chodź teraz pewnie bym zakupił 4.2 bo przechodzę na tarczę, jednak modulacja nieporównywalna. U siebie mam wersję z ceramiką jak na razie ok, chodź ciężej z klockami i na początku bałem się o jej odpadanie - ten problem nie występuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...