Skocz do zawartości

[licznik] Sigma BC 12.12 i Sigma BC 16.12


cotynato

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, chciałem zapytać czy bezprzewodowa Sigma 16.12 będzie kolidować z mim pulsometrem Sigma 25.12, nie chcę żeby nagle wyskoczyła mi kosmiczna prędkość. Dodatkowo może mi doradzicie czy warto kupić bezprzewodowy licznik? Prędzej miałem model Sigmy podobny do 506 i byłem z niego bardzo zadowolony (bateria działa już chyba z 4 lata) do czasu kiedy urwał się kabelek, dlatego szukam czegoś nowego.

 

Pozdrawiam Paweł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomoże ktoś, zależy mi na czasie.

16.12 sts cad przy jezdzie z pulsometrem kodowanym z lidla nie swiruje, ale pulsometr raz na jakis czas potrafi pokazac bzdure typu tetno ponad 200. 1609 sts cad przy jezdzie z pulsometrem timex ironman ant+ dziala tak jak nalezy, sam pulsometr takze nie przeklamuje odczytu. za to ten sam timex w poblizu jakiegos innego licznika bezprzewodowego powodowal pokazywanie bzdur.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam!

Jakiś czas temu kupiłem licznik sigma 16.12 sts. Czy istnieje tez wersja 16.12 sts cad jesli tak to jaka jest roznica miedzy nimi. Czy komus z was trafilo sie ze temperatura jest nie ta co potrzeba i czy moge dokupic do niego czujnik kadencji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

 

Czy istnieje tez wersja 16.12 sts cad jesli tak to jaka jest roznica miedzy nimi

16.12 STS nie ma kadencji, 16.12 STS CAD ma kadencję, to jest jedyna różnica między nimi.

 

 

Czy komus z was trafilo sie ze temperatura jest nie ta co potrzeba

chodzi Ci o błędny pomiar temperatury?, dodam że ten czujnik nie należy do bardzo dokładnych, oraz że na pomiar ma wpływ bardzo dużo czynników, u mnie gdy rower stoi na słońcu to licznik potrafi pokazywać 45 st C, a podczas jazdy spada o około 10 st (licznik nadal jest w promieniach słońca) 

 

 

czy moge dokupic do niego czujnik kadencji

tak możesz dokupić czujnik kadencji do ver. 16.12 STS

Akcesoria do licznika 16.12 STS, tam szukasz STS CADENCE TRANSMITTER Complete kit Ref. No. 00442 (allegro)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze na liczniku jest napisane sigma 16.12 sts bez tego cad ale w ustaiweniach jest opcja kadencja to moze jest to wersja cad. Tak chodzi mi o pomiar temperatury troche dziwne ze tak drogi licznik a nie pokazuje z dokladnoscia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

jeśli dobrze kojarzę to na liczniku nie będzie pisać BC16.12 STS CAD, a jedynie BC 16.12 STS

tutaj masz tabelę porównawczą, maja te same funkcje, różnią się tylko posiadaniem czujnika kadencji, w ver. 16.12 STS CAD czujnik kadencji jest w komplecie wraz z licznikiem w ver. STS jest możliwość montażu czujnika, który trzeba zakupić osobno

 

a co do czujnika temp. to tak jak pisałem wcześniej, na pomiar ma wpływ dużo czynników, jak rower stoi w słońcu to licznik się nagrzewa, zaczynamy jechać, pęd powietrza ochładza licznik i temp. zmniejsza się, dziś rano jak jechałem to na odcinku ok 300 m temp. wahała się o 2-3 st, jak jechałem w promieniach wschodzącego słońca temp. rosła, jak wjechałem w teren dobrze zacieniony przez drzewa i krzewi temp malała. Według mnie pomiar temp to taki „dodatek” do licznika, ale skoro już jest to powinien działać jak należy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do samego czujnika temperatury to według mnie działa całkiem dobrze jako oczywiście dodatek, wreszcie nie jest to sprzęt pomiarowy temperatury :)

 

Aby na słońcu pokazywał dobrą temperaturę to nie wiem z czego musiałby być wykonany, zawsze w jakimś stopniu się nagrzewa.

Według mnie najbardziej wiarygodny jest podczas jazdy kiedy też dodatkowo jest w naszym cieniu.

Ogólnie jak leży w cieniu to dobrze wskazuje temperaturę.

 

Wysłane za pomocą Tapatalk.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

aby pomiar temperatury otoczenia był miarodajny, czujnik musi być osłonięty od wiatru, słońca, deszczu, wtedy mamy prawidłowy pomiar temperatury. Podczas jazdy na licznik oddziałuje pęd powietrza. Nigdzie nie napisałem że licznik źle mierzy temperaturę, napisałem ze czujnik temp. nie należy do bardzo dokładnych, oraz że na pomiar ma wpływ dużo czynników zewnętrznych (czy licznik znajduje się w miejscu nasłonecznionym, czy oddziałuje na niego wiatr/pęd powietrza podczas jazdy), ale jak napisał @@Patryke, to nie jest sprzęt którego podstawowym zadaniem jest mierzyć temp. otoczenia 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

 

 

jak można usuwać wybrane funkcje ?

chodzi Ci o wyczyszczenie dziennych: kilometrów, czasu jazdy, średniej prędkości itp?

jeśli tak to przełączasz się na wartość którą chcesz skasować -> przytrzymujesz chwilę 2-3s górny lewy przycisk, przytrzymanie ok 5s kasuje wszystkie dzienne wartości

 

 

Do wersji sts nie idzie dokupić osobno czujnika kad

idzie dokupić czujnik kadencji 

http://www.forumrowerowe.org/topic/132141-licznik-sigma-bc-1212-i-sigma-bc-1612/?p=1334088 - napisałem jaki czujnik trzeba kupic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi bardziej o usunięcie funkcji a nie zerowanie (przejechanego dystansu, czasu itp) .
Mam na myśli tą część instrukcji

 

 

.... "3.3 Usuwanie funkcji Sposób usuwania funkcji przedstawiony został na rysunkach.
Należy pamiętać, że nie można usunąć funkcji Trip Section Counter (TS), stoper i minutnik z aktualnymi wartościami trasy"


Wiec do wersji STS można dokupić czujnik Kad i będzie wersja z kad

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Mam jeszcze pytanie o licznik Sigma BC 16.12. Na tej http://www.sigmasport.com/en/produkte/bikecomputer/vergleichstabelle_topline2012/stronie przeczytałem w zakładce Total values, że Sigma BC 16.12 nie posiada funkcji Total distance. Czy to pawda, że w tym modelu nie można spawdzić ile łącznie km przejechałem rowerem od momentu zamontowania licznika? Widzę, że licznik BC 12.12 posiada funkcę Total distance.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

aby pokazywał osobno dystans dla obu rowerów

czyli Tot Dist 1 oraz Tot Dist 2, musisz mieć przejechane dystanse na obu rowerach, wtedy pokazuje Tot Distance (Tot Dist 1 + Tot Dist 2), a jak jeździsz na jednym rowerze to masz tylko Tot Distance (Tot Dist 1)

 

uruchom ponownie demo licznika

wejdź w ustawienia, zmień wartość przejechanych km dla Tot Dist 1, oraz zmień wartość dla Tot Dist 1, zapisz ustawienia i wyjdź z nich

teraz jak wyświetlisz Tot Distance to pokaże Ci sumę Tot Dist 1 oraz Tot Dist 2, oraz będziesz mógł osobno wyświetlić wartości dla poszczególnych rowerów

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...