Skocz do zawartości

[zabezpieczenie] co wybrać?


mario1979

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanko...prawdopodobnie nie do końca  w temacie. Ale proszę skierujcie mnie na temat, jeśli już był takowy poruszany.

Czy istnieją jakieś policyjne bazy rowerów, czy innych instytucji, gdzie można pojechać i zarejestrować rower, żeby w razie kradzieży jakoś przyspieszyć, czy ułatwić organom ścigania jego odnalezienie? Z góry dziękuję za info :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tak, i bardziej nie. Jest możliwość oszpecenia sobie roweru poprzez oddanie go do znakowania Policji czy Straży miejskiej, ale wcale nie ułatwi czy usprawni to pracy organów, które powinny się zajmować kradzieżami. Ostatnim krokiem milowym w tym kierunku było wprowadzenie kilka lat temu w miejsce maszyn do pisania komputerów. Teraz przy wystawianiu papierka o umorzeniu sprawy wystarczy tylko wpisać dane do szablonu.

 

Nie żebym specjalnie ośmieszał czy oczerniał Policję, ale niestety tak wygląda "poszukiwanie" skradzionych rowerów w Polsce. Najpóźniej po miesiącu od zgłoszenia dostajesz pismo o umorzeniu sprawy. A to oznacza, że rower albo się znajdzie przy okazji, albo wcale.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tak, i bardziej nie. Jest możliwość oszpecenia sobie roweru poprzez oddanie go do znakowania Policji czy Straży miejskiej, ale wcale nie ułatwi czy usprawni to pracy organów, które powinny się zajmować kradzieżami. Ostatnim krokiem milowym w tym kierunku było wprowadzenie kilka lat temu w miejsce maszyn do pisania komputerów. Teraz przy wystawianiu papierka o umorzeniu sprawy wystarczy tylko wpisać dane do szablonu.

 

Nie żebym specjalnie ośmieszał czy oczerniał Policję, ale niestety tak wygląda "poszukiwanie" skradzionych rowerów w Polsce. Najpóźniej po miesiącu od zgłoszenia dostajesz pismo o umorzeniu sprawy. A to oznacza, że rower albo się znajdzie przy okazji, albo wcale.

 

No i właśnie żeby się "przy okazji znalazł" musi być jakoś oznakowany, zewidencjonowany w bazie policji. Więc policja ma jakieś bazy rowerów?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Jakubek89

ja mam oznakowany flamastrem rower przez policja, zawsze to coś :), ale grawerem chyba bym nie dał oznakować rower, szkoda lakieru. Proponował bym jednak dyskusje na temat warto czy nie przenieść do tematu poświęconemu temu zagadnieniu, aby nie robić bałaganu. :icon_cool:

 

Jasne!...Jest już taki temat? Mogę linka?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy możecie mi podpowiedzieć, które u-locki mają płaski klucz? Potrzebuję takiego do ok. 150 zł. do przypinania miejskiej damki (damka jest warta jakieś 500 zł, dlatego droższe zabezpieczenia raczej mijają się z celem).

Do tej pory przypinałam grubą linką Kryptonita (do tego zapinając O-locka w kole), ale patrząc na obecną plagę kradzieży i mój sentyment do damy, wolałabym aby nie zmieniła właściciela bez mojego przyzwolenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@missmisery

Masterlock Fortum 8195, Magnum 3001, ONGUARD PITBULL LS 8007

Obczaiłam i Magnum z tych trzech najbardziej mi odpowiada, bo jest dość długi i szeroki - damkę często trudniej przypiąć za ramę i koło niż rower na męskiej ramie. I jest taki dyskretny :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

maskara z tymi zabezpieczeniami trudniej sie zdecydować niż na rower : |

Jak trafi się na speca od zamków, to na nic się zda ani taki keeper ani new york, dyskretne różnicę w czasie i doświadczeniu delikwenta.Lepiej się skupić na raczej odstraszeniu złodziei, którym nie chciałoby się ani niczego ciąć i robić hałasu, ani grzebać w zamku, który gdzieś tam niewygodnie przy ziemi leży. Czyż taki kryptonite keeper 12 ls nie byłoby w sam raz ? no chyba że nie jest większym problem przeciąć go brzeszczotem czy nożycami to inna sprawa. Teoretycznie, jak ma się rower wart mniej jak 1000zł to nie ma co dawać więcej jak 100zł. Sam już nie wiem :) niech ktoś mnie poprawi jeżeli moje myślenie jest błędne. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

damka jest warta jakieś 500 zł, dlatego droższe zabezpieczenia raczej mijają się z celem

To albo się zabezpieczasz albo nie. To tak jak z antykoncepcją - nie patrzysz się na cenę a na skuteczność.

 

Wysyłane z mojego ASUS Transformer Pad TF700T za pomocą Tapatalk 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To albo się zabezpieczasz albo nie. To tak jak z antykoncepcją - nie patrzysz się na cenę a na skuteczność.

Heh, dlatego chcę wydać do 150 zł na zabezpieczenie. Jakbym kupiła u-locka za 300 zł, to złodziej pewnie by się zastanawiał czy nie przepiłować lepiej damki  :icon_cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie, jak ma się rower wart mniej jak 1000zł to nie ma co dawać więcej jak 100zł. Sam już nie wiem :) niech ktoś mnie poprawi jeżeli moje myślenie jest błędne.

tak samo jak powyżej - na logikę to zabezpieczenie nie powinno przekroczyć ceny kolejnego roweru który się kupi (nie obecnego), bo kadzież wiąże się z wydaniem takiej kwoty na kolejny rower i wszystko co temu zapobiegnie jest ekonomicznie bardziej opłacalne.

 

@missmisery a po co miał by niszczyć to na czym chce zarobić?

 

Wysyłane z mojego ASUS Transformer Pad TF700T za pomocą Tapatalk 2

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@missmisery a po co miał by niszczyć to na czym chce zarobić?

 

Rozumiem ciąg logiczny, natomiast mając dodatkowo blokadę koła Abusa nie zdecyduję się na jeszcze droższe zabezpieczenie. I tak sporo będzie trzeba sforsować, by pozyskać mój obdrapany rower miejski. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś w tym jest ale to czy rower jest postrzegany jako tani czy nie, to zależy od chętnego na jego przywłaszczenie. Moje obecne zabezpieczenie to łańcuch 40mm i kłódka 50mm, najtańsze nożyce pewnie dadzą radę, bo brzeszczotem to nie bardzo, kłódka tania to w razie czego otworzy pewnie bez większego trudu. Czy do takiego roweru http://www.forumrowerowe.org/garage/vehicle/3838-puma/?tab=images zostać przy tym łańcuchu czy dalej myśleć o tym keeperze bądź evo 4 ? Wiadomo że ryzyko zawsze jest, taki keeper niedrogi a poziom bezpieczeństwa o wiele większy niż ten łańcuch, tyle że nie chcę wydawać pieniędzy niepotrzebnie. Proszę o poradę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przypadku tanich rowerów złodziej nie będzie zastanawiał się czy piłować ramę czy ciąć zabezpieczenie roweru obok. Ale już w drogim rowerze rama to tylko jeden wartościowy komponent z wielu.

Mojej koleżance wymontowali tylne koło z piastą Nexus i siodełko, rama przypięta z przednim kołem ulockiem została na miejscu  :thumbsup:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na azie zabezpieczenia mojego roweru przekraczają 6-7 krotnie wartość jego zakupu, ale wiem, że komponenty będą na miejscu, złodziej namęczy się, a w razie czego jest niemal pewna szansa na odzyskanie roweru.

 

Wysyłane z mojego ASUS Transformer Pad TF700T za pomocą Tapatalk 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak z jego wytrzymałością baterii? Instalowałem takowe w samochodach, po odcięciu głównego akumulatora potrafiły działać na zapasie około 4-6 godzin, gdzie zapłon był zdalnie odcinany - w wielu przypadkach pozwalało to na szybkie odnalezienie "zguby" porzuconej na środku ulicy/parkingu, ciekawi mnie jak spisuje się takie rozwiązanie w rowerze ;-)

 

Wysyłane z mojego XT910 za pomocą Tapatalk 2

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...