Skocz do zawartości

[Stare Miasto] dopuszczenie ruchu rowerowego - ankieta


Publius

Rekomendowane odpowiedzi

A ja się kiedyś nieświadomie wepchnąłem rowerem w głąb starówki :) Co ciekawe mijała mnie straż miejska i nic.

Aż takich tłumów tam nie ma, no chyba że przy kolumnie i grillach pod parasolami...boczne uliczki są mniej zatłoczone. Ludzie przeważnie oglądają kilka główniejszych miejsc, a potem idą na kiełbasę i napić się piwa.

 

Nie potrafię znaleźć argumentów przeciwko obecności rowerów na starówce, jeśli tylko ten przywilej będzie wykorzystywany prawidłowo - tzn. bez rozpychania łokciami, nadmiernej prędkości na skrzyżowaniach itp.

Rowery mogą dodać starówce trochę kolorytu. Zwłaszcza jeśli będą to osobniki płci żeńskiej. Holendry i te sprawy :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie część z Was tam zagląda, ale polecam lekturę 'komentarzy' na tvn warszawa. Jakikolwiek temat rowerowy tam poruszony, budzi niezłe demony, i ludzką głupotę.

 

http://tvnwarszawa.tvn24.pl/informacje,news,ztm-pyta-czy-wpuscic-rowery-na-stare-miasto,79540.html

 

http://tvnwarszawa.tvn24.pl/informacje,news,na-tamce-powstana-pasy-rowerowe,79536.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawostka przyrodnicza: kostka bauma na DDR (nawet niefazowana) jest dla rowerzysty wrogiem numer jeden, zmniejsza prędkość roweru prawie do zera, powoduje zwiększenie wydatku energetycznego o 500% i zmusza do jazdy po ulicy, natomiast na nierówne kocie łby rowerzyści pchają się sami i walczą o zniesienie zakazu. :D

 

Inna sprawa, że nie wiem dla kogo (poza wspomnianymi hipsterami) starówka miałaby być atrakcyjna rowerowo.

W godzinach "szczytu" (kawiarnianego oczywiście) to średnio sobie wyobrażam, żeby ktoś miał się przepychać rowerem między ludźmi. W celach transportowych szybciej będzie omijając starówkę. Dla przyjemności z jazdy to już wybitnie nie ma po co tam jeździć.

 

Zakaz to można by znieść z innych powodów: żeby straży miejskiej nie wpadało do głowy łapanie "groźnych rowerzystów" na starówce :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...