Skocz do zawartości

[geometria/rozmiar ramy] watpliwosci, pytania, odpowiedzi


kreciatko

Rekomendowane odpowiedzi

Który rower - LAPIERRE RAID 229 czy Fuji Nevada 29 1.7?

Manetki, hample i przerzutki mam lepsze, a amortyzator oraz kasetę z łańcuchem kupię.

 

Lapierdalacz jest ładny, ale do Nevady będą pasowały srebrne komponenty które obecnie posiadam (tj. p przerzutka i korba).

Lapierd ma lepsze koła, ale będę musiał kupić czarną korbę i tarcze ponieważ są tylko do okładzin żywiznych.

 

uwaga - przeklinac najlepiej w domu, forum sie do tego nie nadaje

Edytowane przez nabial
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko że ja mam 188 cm i długość nogi 92 cm.

Tak prezentuję się przy CUBIE 21' - na moje oko rowerek dla dzieciaka:

yk410_1-(1).jpg

 

kb24_u.jpg

 

Ten cube jest jakiś dziwny. Jest to ciekawe, ponieważ sam mam 189 i nogę 91,5 a gdy mierzyłem 19" od Scotta z serii Scale to byłem na nim bardziej wyciągnięty niż Ty na tym zdjęciu.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po prostu cube ma wyjatkowa geometrie :)

 

Chodzi o to, że jest niby krótki? Jeśli tak, to nie jest jedyny i producentów rowerów o "wyjątkowej 

geometrii" jest znacznie więcej.

 

mam tylko nadzieję, że Radon w rozmiarze 20" nad którym się zastanawiam nie jest takim "kwiatkiem" jak ten Cube

 

Jeśli to ma być seria Team, to jest jeszcze lepszym "kwiatkiem".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

 

Również rozglądam sie za ramą do 29er-a. Mam 193cm, noga ok 94cm. Miałem/mam do czynienia z dwoma ramami:

 

1. Merida Magnesium Elite 20'' (TT 605mm, ST 508mm), mostek 120mm

2. Specialized HR XC PRO 21'' (TT 630mm, ST 533mm), mostek 100mm

 

Merida, mimo długiego mostka jest ciut za mała. Spec jest mniej więcej ok - co najmniej 50km przejeżdżam czując się komfortowo.

 

Wracając do pytania, to rozglądam się za 29er-em. Na tapecie mam dwie ramy, poniżej zamieszczam geometrie . W pierwszym przypadku rozważam 19'', w drugim 20''. Nie będzie to za mało? Jest sens się tym interesować, czy  szukać czegoś innego?

 

1.

http://imageshack.us/photo/my-images/694/7z2d.jpg/

 

2.

http://imageshack.us/photo/my-images/850/5k8x.jpg/

 

Pozdro

L.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

 

Również rozglądam sie za ramą do 29er-a. Mam 193cm, noga ok 94cm. Miałem/mam do czynienia z dwoma ramami:

 

1. Merida Magnesium Elite 20'' (TT 605mm, ST 508mm), mostek 120mm

2. Specialized HR XC PRO 21'' (TT 630mm, ST 533mm), mostek 100mm

 

Merida, mimo długiego mostka jest ciut za mała. Spec jest mniej więcej ok - co najmniej 50km przejeżdżam czując się komfortowo.

 

Wracając do pytania, to rozglądam się za 29er-em. Na tapecie mam dwie ramy, poniżej zamieszczam geometrie . W pierwszym przypadku rozważam 19'', w drugim 20''. Nie będzie to za mało? Jest sens się tym interesować, czy  szukać czegoś innego?

 

1.

http://imageshack.us/photo/my-images/694/7z2d.jpg/

 

2.

http://imageshack.us/photo/my-images/850/5k8x.jpg/

 

Pozdro

L.

Rama nr. 1 ma na pewno za krótką górną rurę natomiast rama nr. 2, której 615mm też jest dla Ciebie do niczego, posiada dodatkowo długi tylny trójkąt co z miejsca ją dyskwalifikuje (mowa tu o ramach, które podałeś w linkach).

Edytowane przez s4murai
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz to dokładniej wyjaśnić?

 

Rama 20'' w odniesieniu do 19'' ma o 3,5mm dłuższa TT i tylny trójkąt dłuższy o 5mm. Z jakiego powodu 5mm ją dyskwalifikuje?

Może to naiwne pytania ale w kwestii geometrii ram MTB jestem, delikatnie to ujmując, laikiem.

 

Pozdr.

L.

 

Możesz to dokładniej wyjaśnić?

 

Rama 20'' w odniesieniu do 19'' ma o 3,5mm dłuższa TT i tylny trójkąt dłuższy o 5mm. Z jakiego powodu 5mm ją dyskwalifikuje?

Może to naiwne pytania ale w kwestii geometrii ram 29er jestem, delikatnie to ujmując, laikiem.

 

Pozdr.

L.

Edytowane przez caveman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz to dokładniej wyjaśnić?

 

Rama 20'' w odniesieniu do 19'' ma o 3,5mm dłuższa TT i tylny trójkąt dłuższy o 5mm. Z jakiego powodu 5mm ją dyskwalifikuje?

Może to naiwne pytania ale w kwestii geometrii ram 29er jestem, delikatnie to ujmując, laikiem.

 

Pozdr.

L.

 

Długość ogona w 29erach nie powinna przekraczać 445mm (im mniejszy wymiar tym rower staje się bardziej zwrotny). Przy 450mm taki rower będzie zachowywał się jak klocek o niewielkiej zwrotności. A co do wymiaru górnej rury obydwie propozycję odpadają, ponieważ rower z taką ramą będzie dla Ciebie za krótki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze, to trochę się zawiodłem. Wydawało mi się że 29er 19''/20'' jest mniej więcej odpowiednikiem 21''/22'' w 26er i po przesiadce tylko zastosuję sobie wydłużoną sztycę z offsetem i będzie gitara.



A jak z geo tej ramy?

 

On-One

 

19,5'' ma TT 620mm

21'' ma TT 640mm

 

Róznica w TT to 2cm, natomiast ST to już 4cm.

 

Trójkąt 444mm

 

Dodam jeszcze, że do ramy mam plan zamontować sztywnego widła.

 

Pozdro

L.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Jaki najner jest dostępny na rynku ze stalową ramą prócz Dżamisa Dragona?

 

 

Niner SIR9

 

Cotic Solaris

 

Genesis Fortitude Race

 

Salsa ElMariachi

 

Singular Swift

 

Charge Cooker

 

Surly Karate Monkey

 

Ritchey P-29ER

 

On One Inbred

 

Po nawiazaniu do Dragon'a wnioskuję że szukasz czegoś bardziej iksceowo-ścieżkowego niż łobuzerskiego...

 

Szacunek...

I.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...