Skocz do zawartości

[do ~1500 zł] mtb-ostra jazda


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jako iż zmieniły się plany oraz praktycznie już zaklepany kross evado 2.0 "wyszedł" ze sklepów

trzeba znaleźć coś innego

 

cena do +/-1500

musi być kaseta

muszą być dwa hamulce tarczowe

rower musi sprawiać wrażenie mocnego-89kg 179cm (19.5'' rama styknie?)

normalnie (rok szkolny) w sezonie jak jest ciepło to co dzień do szkoły 1.6km w jedną stronę

oraz co niedzielę z kolegą jeździliśmy przez las/drogę (jakoś po równo) do innego miasta i z powrotem-czasem 50km czasem 70 itp..

no i po lesie oraz drodze bez oszczędzania się oraz roweru, tak więc fajnie byłoby mieć kasetę i przerzutki deore- niby są dobre ;)

w jakieś wakacje to jakoś 2 razy w tygodniu takie dłuższe wycieczki.

 

 

troszkę wykracza ponad mój budżet, ale co myślicie o tym?

http://www.arkus.sklep.pl/rower-kellys-viper-60-black-2012-dostepny-od-reki-p-3307.html

nie wiem czy to jest najtańsze 19.5''

 

jakieś propozycje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po prostu nie mam siły do regulowania zjechanych hamulców, które się przestawiają jak troszkę mocniej naduszę hamulec..

a tak jak dętka pójdzie to hamulców prawie nie dotykam

deore byłyby dobre, ale nie konieczne ;)

a jakaś opinia o tym viperze? bo się najarałem na niego ;)

 

skoro tarcze są nie potrzebne to prosiłbym o wybicie mi ich z głowy sensownymi powodami ;D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powód jest bardzo prosty. Jeśli miałeś dość regulacji V- ków to w przypadku tego padła jakim są mechaniki to przygotuj się na większe problemy. Porządne V-ki są czasem nawet lepsze od hydraulików więc wszystko zależy od klasy osprzętu

 

Każdy rower w tym przedziale cenowym przy założeniu cięższej jazdy będzie tylko skarbonką bez dna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokłanie nowy rower MTB za 1500 zł do ostrej jazdy nie istnieje, chyba, że upolujesz jakąś fajną używkę; mi się z kolei wydaje, że jak kupisz dobre mechaniczne (szczelny pancerz) to jest z nimi mniej roboty niż z v-kami, ale zapchany pancerz w mechanicznych + słaba sprężyna w zacisku = BARDZO zatęskisz za v-kami, a uszy będą boleć :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...