Skocz do zawartości

[smarowanie linki]czym najlepiej?


Gość MeNtOr

Rekomendowane odpowiedzi

Czyszczenie przy pomocy strzykawy i benzyniaka daje dobre efekty.

Jesli chodzi o smarowanie, to nie smaruje. Mam wrazenie, ze po jakims czasie

wewmatrz robi sie galareta z syfu i bardziej to szkodzi niz pomaga.

Oczywiscie, gdyby powtarzac operacje czyszczenia i smarowania czesto,

to nie bylo by problemu. Ale nie kazdy ma tyle czasu i checi :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odkręcam linkę tylniego hamulca, poluzowuje wszytkie pancerzyki i wyjmuję linkę z klamki. Mamy osobno rower i osobno linkę z nawleczonymi pancerzykami. Potem przesuwając wzdłuż linki oba fragmenty pancerza moge dostać sie do dowolnego element linki. Czyszcę szmatką nasączoną benzyną, potem inną szmatką nasączoną wd40 (smary do łancucha się sprawdzają gorzej bo zbierają brud i trzeba częsciej czyścić) przeciągam po lince pare razy.

 

Cała operacja zajmuje minutę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jakie pancerze uszczelniane mozna kupic? Daje to dobre efekty? Ile waza?

I czy nie wystarczy zmieniac linek i pancerzy co ork zamiast bawic sie w czyszczenie tego? JEszcze rozumiem jak ma sie obcinarki do linek, to obcinam, wyjmyje, czyszcze, wkladam i zaciskam. ale jakbym mial czyscic jak linka jest w srodku... Za wiele zabawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bede oryginalny - co jakis czas przelatuje linki szmata i mala iloscia Brunoxa, bardziej dla przeczyszczenia dokladniejszego linek. W serwisie tak robia, a z tego co widze to wiedza co robia wiec odgapic warto :D

 

Pozdrowionka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiadomka. Linki i pancerze są na tyle tanie że lepiej już wymienić raz czy dwa razy na sezon cały komplet, aniżeli zabawiać się w czyszczenie i smarowanie ;) Idąc w tym kierunku, sam nie używam jakichś wypasionych drogich teflonowych cudów, bo różnica w działaniu jest minimalna, a lepiej raczej wymienić dwa razy w sezonie na standardowe niż raz na dwa lata na teflony :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kopaczus jak ktoś ma pancerze XTR za 100zł (tak jak ja) to nie uśmiecha mu się zmieniać co roku. Ja jestem za smarowaniem a smaruje zielonym FL

No to właśnie piszę że nie warto inwestować w jakieś XTR czy co tylko, lepiej wymieniać na standardowe, dwa razy w roku. Uwierz mi, mam w sklepie pod ręką XTRy, Dura Ace czy Campa Record - aluminiowe linki i lekkie pancerze - ale tego nie potrzebuję, bo wolę częstsze zmiany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... bo wolę częstsze zmiany.

moja polityka jest troszke inna...wole zaoszczedzic sobie klopotu, kupic raz, a porzadnie i sprawdzac stan linek co jakis czas.

w ramach okresowej konserwacji uzywam olej zawierajacy teflon, obecnie weldtite teflon plus.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pamietam,a moge sie mylic te kompozytowe to byla kompilacja wlokien twaronowych i aramidowych plus cos tam.Waga CHYBA 20% mniejsza cena 300% wyzsza,no dzieki.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukałem w katalogu Campagnolo, ale nic nie ma w temacie linek i pancerzy. Nie jestem do końca pewien czy to aluminium, ale stal to na pewno nie jest, bo nie mogliśmy cholerstwa przeciągnąć przez ramę Cervelo. Zwykle jak mamy na serwisie ramę z wewnętrznym prowadzeniem linek, przeciągamy je na magnes, ale z Campą Record to nie działa :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • 1 rok później...
  • 6 miesięcy temu...

Czołem,

 

Mam przed sobą wymianę linek/pancerzy. Mam w domu smar Proline "do łożysk tocznych, ślizgowych, przegubów i prowadnic", antykorozyjny, chciałbym te linki nim przesmarować.

 

Czy ten smar jest dobrym pomysłem?

 

Z góry dzięki za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...