Skocz do zawartości

[Piasta] przód pod tarczę


MichalKepa

Rekomendowane odpowiedzi

dzisiaj niedziela to może dam już sobie spokój ale jutro do niego zadzwonię :icon_wink:

Tylko bądz cierpliwy bo czasami bardzo trudno do niego się dodzwonić, o pisaniu maili to można zapomnieć, tłumaczy to tym że jest bardzo zajęty.

No i ten Dartmoor ma 24mm szerokości wewnętrznej i ponad 31 zewnętrznej ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[R] postaram się :icon_lol: aha.. czyli wypadałoby zdjąć oponkę i zobaczyć jak sprawa się ma u mnie.. dzisiaj już mi się nie chcę.. wezmę się za to jutro..

 

[J] no znalazłem.. tylko że wyjdzie mnie ona 130 zeta.. do tego kpl nowych szprych (coś koło 45 zł) no i przewinięcie 60 zł.. w sumie 235 zł.. nie ma tragedii.. starczy mi jeszcze na BB7..

 

tylko nie chcę tego robić u gościa u mnie w mieście.. zobaczymy co ten drugi powie na opcję zamontowania innej piasty..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To że te będą ewentualnie szersze to nie znaczy ze opona nie będzie pasować, tutaj jest spora tolerancja. Chodziło mi po prostu o to żebyś wziął to pod uwagę. Sam składam jeszcze jeden rower i biorę pod uwagę obręcze Dartmoor.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiesz co.. z kół to przeważnie komplety ma..

ja zastanawiam się nad takim zestawieniem:

obręcz - obręcz 26'' DARTMOOR Raider czarna (3003262154) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

piasta - PIASTA PRZEDNIA SHIMANO Deore XT HB-M755 - NOWA! (3052027978) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

szprychy - 264mm Szprychy NIERDZEWNE CZARNE! cnSPOKE + nyple (3070638064) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

 

co do piasty musiałbym się w miarę szybko zdecydować bo ma jedną i może mi ją ktoś podkupić..

co do obręczy: jej szerokość zewnętrzna to 31 mm,a wewnętrzna 24, u mnie zewnętrzna ma 24, wewnętrzna penie kiele 18.. poza tym jest trochę wyższa.. moja ma 17-18, ta 21.. 3 mm chyba nie robi różnicy.. ogarnie moja opona (AUTHOR PANARACER Trail Master 26" x 2,00")?

 

plus jest taki, że przy zakupie takiego zestawu montaż złożenie koła jest w gratisie.. przynajmniej tak wywnioskowałem..

 

całość wyszłaby wtedy 237 zł + wysyłka ok 20.. najtaniej nie jest ale tragedii też nie ma..

 

i jeszcze jedno.. pompka do amorka.. taka chyba wystarczy co?

http://allegro.pl/pompka-beto-do-amortyzatora-400-psi-amortyzatorow-i3058207442.html

 

i jeszcze jedno.. pompka do amorka.. taka chyba wystarczy co?

Pompka BETO do amortyzatora 400 PSI amortyzatorów (3058207442) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej

 

 

całość "zamknął" by http://allegro.pl/hamulec-mechaniczny-avid-bb7-185mm-g2cs-przod-tyl-i3051452732.html .. o ile mi kasy wystarczy.. w najgorszym wypadku BB5 http://allegro.pl/avid-hamulce-bb5-przod-lub-tyl-180mm-super-cena-i3039441738.html

 

hamulce są oczywiście bez klocków więc do ceny jeszcze z 40-50 zeta trzeba doliczyć.. :confused:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jak bym miał dawać tyle kasy za mechaniki to zdecydowanie wolał bym

http://allegro.pl/hamulce-tektro-auriga-sub-tarcze-160mm-promocja-i3064828671.html

Miałem aurigi i powiem tak: "będzie pan zadowolony".

Wiem że Tektro to nie jakaś górna półka ale miałem to sporo czasu i hamulce były bezproblemowe z przyzwoitą siła hamowania.

Zastanów się, bo różnica w cenie niewielka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uściślę lekko.. nie za mechaniki tylko mechanika.. jednego, tylko na przód.. zestaw który mi zaproponowałeś odpada z dwóch powodów..

pierwszy już w zasadzie przedstawiłem, mianowicie tarcze mogę zamontować tylko z przodu, a drugi - klamkomanetki.. obecne (SHIMANO Acera (27)) są zintegrowane z przerzutką więc musiałbym bym jedną dokupić.. dlatego jednak wolę zakupić porządnego mechanika niż słabsze hydrauliki i dodatkowo szukać przerzutki..

 

co z tą pompką Beto (MP 035)? warto ją zakupić? może ktoś z was jej używał bądź ją posiada..?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok, dzięki

 

słuchajcie.. sprawa wygląda tak.. na koło + hamulec mogę przeznaczyć tylko 500 zł..

 

co do hamulca chciałbym zostać przy BB7 ale przy tym budżecie chyba to bez sensu.. tak więc muszę iść na jakiś kompromis..

 

myślałem o czymś takim..

 

BB5 ( AVID hamulce BB5 PRZÓD lub TYŁ 180mm SUPER CENA (3039441738) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej. ) zamiast BB7 ..

 

piasta :

 

Piasta przednia Novatec NT-D041SB disc 32otw. cz (3041790365) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

 

obręcz :

 

Obręcz Mavic XM317 VB 2012 32H - LEMONBIKE (3058297461) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

 

szprychy:

 

Szprychy CnSpoke 290 mm nierdzewne + nyple czarne (3052508071) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

 

na razie strzeliłem z długością.. chodzi mi ogólnie czy się nadają..

 

wychodzi coś koło 400 zł.. ze wszystkimi przesyłkami w 450 powinienem się zmieścić.. zostaje akurat na "złożenie" tego do kupy..

 

tylko prośba.. jeśli już ktoś będzie miał coś do zaproponowania to niech to się zmieści w moim budżecie.. pojawiły się inne wydatki tak więc więcej do tego "interesu" nie jestem w stanie dołożyć..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tez sobie wymieniam koła na sezon i kupilem piasty XT

 

a co do obręczy to zapytałem kolegów na tym forum i polecili mi accenta , a tez myślałem o tym mavicu

 

 

wątek : http://www.forumrowerowe.org/topic/130065-obrecze-jakie-na-2013-lekkie-i-tanie-max-500g/

 

obręcze juz stoją w domu i czekają na montaż :) a cena to 50% ceny mavica....

 

a co do szprych to bede mial takie : http://www.skleprowerowy-duda.pl/pl/p/Szprycha-Mach1-chrom-2%2C0-srebrna/1771

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do szprych zastanawiam się też nad tymi

 

Szprychy Dartmoor - ( czarne,błęk,pomarań,żółte,białe ) - AMBike.pl :: Rowery Warszawa Otwock :: Wheeler, Giant, Kettler, Kellys, Merida, Trek, BMX, Shimano, NS, WTP, Author, HARO (kpl. 52 zł).

 

Mach'y czytałem że dobre ale jak dla mnie to musiały by być czarne a przy cenie 2,30 to już kpl wychodzi trochę drogo (74 zł).. :confused:

 

poczytałem trochę i ja chyba zostaję już przy takim zestawieniu:

 

obręcz Accent Airpline ( http://www.ambike.pl/obrecz-accent-airplane-kolory.html )

piasta: Deore XT ( ? )

szprychy : dartmoor ( Szprychy Dartmoor - ( czarne,błęk,pomarań,żółte,białe ) - AMBike.pl :: Rowery Warszawa Otwock :: Wheeler, Giant, Kettler, Kellys, Merida, Trek, BMX, Shimano, NS, WTP, Author, HARO )

hamulec: Avid BB5

 

całość: 399,80 :thumbsup:

 

wyjaśnijcie mi tylko jedną rzecz.. czym różni się XT HB-M755 ( PIASTA PRZEDNIA SHIMANO Deore XT HB-M755 - NOWA! (3077400175) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej. )od XT HB-M756 ( Piasta Shimano XT HB-M756 Disc 6-śrub 32H czarna (3066544049) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej. ) ???

 

no i czy jest tu ktoś kto mógłby dopasować mi długość szprych?

 

roonin.. na pewno zupy na niej gotował nie będę :icon_lol:

 

a tak poważnie.. głównie do pracy no i typowego XC.. nie mniej jednak dobrze by było gdyby się nie rozpadła jak skoczę z niewielkiego dropa, zjadę z "górki" czy też skorzystam z hopki.. nie jestem profesjonalistą i przed wyjazdem nie planuje, że np. dzisiaj XC tutaj, jutro DH tam.. wsiadam i jadę gdzie mnie oczy i nogi poniosą tak więc można powiedzieć że uprawiam w mniejszym lub większym stopniu każdy rodzaj jazdy.. tak więc obręcz musi być jak najbardziej uniwersalna :icon_wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Roonin: mogę przecież zakupić inną (lepszą) no ale będzie to kosztem czegoś innego bo jak wspomniałem mam only 500 zł.. może z wielkim bólem wyskrobał bym jeszcze 100 ale w planach mam jeszcze pompkę do amorka no i muszę coś jeść :icon_lol:

 

wg Ciebie który zestaw byłby najkorzystniejszy dla mnie, Accent czy ten z obręczą mavic'a.. a może masz jakiś swój zestaw godny zaproponowania.. tylko że 500, a w zasadzie 400 (100 na przesyłki i montaż) jest to granica której nie chciałbym przekraczać..

 

Jabel.. no takie mam i zaje@iście mi się podobają dlatego chciałbym takie same.. ale chyba się skuszę na te "Twoje" czarne bo dartmoor'y są bez nyplów więc cena ich będzie zbliżona do Mach'ów.. jutro jeszcze podjadę do gościa co ma mi przewinąć koło i zapytam jakie on ma bo ceni je na 2 zł..

 

co z tymi piastami XT..?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego ja nie mówię że to zła obręcz, ludzie tego używają i opinie są raczej dobre. Jeśli nadaje się do twoich zastosowań no to czego nie. Pamiętać należy tylko o tym że to raczej budżetowe rozwiązanie i nie należy zbyt wiele wymagać.

Nic więcej nie będę proponował bo już tyle tego było w tym wątku że sam mam mętlik co za ile i po co.

Masz w czym wybierać.

Aha, ja bym się nie upierał przy tych czarnych szprychach bo tu można sporo urwać z ceny. Ja też swego czasu napaliłem się na czarne w końcu wybrałem srebrne i nie żałuję.

 

Może jeszcze tylko o tych XM319.

Za 90zł kupiłem EN321 więc ta cena za te XM to taka sobie ;)

Ja bym się zastanawiał między Accentami a czymś solidniejszym od Dartmoora.

Tyle, bo i tak strasznie nagmatwane to wszystko, głowa może rozboleć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mnie własnie rozbolała od tych wszystkich propozycji.. po przeczytaniu całego tematu gdybym miał pistolet to pewnie bym sobie strzelił w głowę :laugh: ale stwierdziłem że raz jeszcze zadam główne pytanie wraz z moimi propozycjami no i chyba dobrze zrobiłem..

 

mam 3 konkretne opcje jeśli chodzi o obręcz i dwie piasty.. szprychy.. hmm.. będą srebrne przy okazji kompletowania drugiego zestawu kół.. estetyka jednak też się u mnie liczy i chyba nie przetrawił bym czarnych z tyłu i srebrnych z przodu..

 

prześpię się z tematem i jutro dam znać co wybrałem :icon_wink:

 

tylko jeszcze jedna, ostatnia sprawa.. mianowicie pytanie odnośnie XT.. czy jest jakaś istotna różnica miedzy HB-M756-S a HB-M755 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...