Skocz do zawartości

[odżywki] izolat białka


dziara444

Rekomendowane odpowiedzi

Często kończę treningi późno wieczorem i nie chce mi się wpierniczać kopy jaj i kiści bananów żeby pouzupełniać co wypaliłem.

 

Wcinam wtedy batony, głównie mieszanki węgli i białek.

 

Ale nigdy nie traktowałem tego jako środka na wzrost czegoś tylko jako substytut albo uzupełnienie posiłku. W związku z tym nie wiem czy to coś daje czy nie, a jeżeli daje to ile w porównaniu np. do owsianki ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z takim, że trzeba jeszcze trzymać dietę, a efekty będą... ja jem to: http://www.sfd.pl/sk...30_d400x400.jpg tylko w dni treningowe, tylko dodam, że po treningu ale domowym, nie na rowerze, hantle, pompki, ogólnie FBW.

 

Powiem tak: jak pilnowałam dietę, to efekty po miesiącu już były (chodzi o przyrost masy mięśniowej), ale jak już sobie odpuściłam, to niestety samo białko nic nie dało, moze to, ze miesnie sie tak szybko nie spalaja :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z doswiadczen wywiadowych i wlasnych pozytywne dzialanie jest tym silniejsze, im bardziej kulawa dieta wyjsciowa - jesli dziennie ktos w posilkach przyjmuje ponizej 100g bialka, a nie jest przepiorczego gabarytu, to dodatkowa porcja 30g bialka po treningu/na noc moze dzialac cuda, jesli ktos dobrze sie odzywia, to ani mu powieka nie drgnie, a moze byc nawet tak, ze z nadmiaru bialka organizm bedzie sie gorzej regenerowal - warto policzyc, czy nie przekracza sie tych 1,5-1,8g/kg

 

warto bezposrednio po treningu z weglami, jesli jest sie na etapie, gdzie detale juz maja znaczenie, bo dziala szybciej z uwagi na brak tluszczu, ktory spowalnia przyswajanie, a naturalnie towarzyszy bialku w produktach typu mieso

 

bcaa po treningu podobno jest najgorsza pora na jego przyjmowanie, jak juz to przed i przede wszystkim w trakcie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, kto tu ile trenuje i na jakim jest etapie, ale zaryzykuje stwierdzeniem, że dodatkowe białko nie jest tu nikomu potrzebne.

Pilnujcie ''normalnego'' jedzenia, a będzie dobrze.

Jak ktoś i tak ma ochotę wywalić kasę na ''wspomagacz'' to najlepiej zwykłe białko serwatkowe. W rozsądnej dawce, nie zaszkodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chcesz zbudować mięśnie to zacznij od diety wylicz sobie ile potrzeba ci g-ww / g-białka i zdrowych tłuszczy . Białko liczy sie 1,5 albo 1,8 g na 1kg suchej masy . Białko na noc regeneruję organizm i zapobiega katabolizmowi (czyli palenia mięśnia ) tą samą robote ale lepszą robi BCAA . Ale Białeczko to tylko dodatek/uzupełnienie do diety . Najpierw dieta potem suple .

Jeżeli szukasz jakiegoś białka polecam jako pierwsze białko Hi Tec WPC 80 na początek bardzo dobre a białka i jak Carbo z Olimpa omijam szerokim łukiem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też uważam, że pod rower lepszą opcją będą aminokwasy, białko z zasypki to dodatkowo spalane kalorie na trawienie czystej postaci białek. Szybciej i lepiej zadziałają aminokwasy, najlepiej płyn ewentualnie zasypka. Można wymieszać z izotonikiem w proszku. Taki napój po treningu jak najbardziej ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z doswiadczen wywiadowych i wlasnych pozytywne dzialanie jest tym silniejsze, im bardziej kulawa dieta wyjsciowa - jesli dziennie ktos w posilkach przyjmuje ponizej 100g bialka, a nie jest przepiorczego gabarytu, to dodatkowa porcja 30g bialka po treningu/na noc moze dzialac cuda, jesli ktos dobrze sie odzywia, to ani mu powieka nie drgnie, a moze byc nawet tak, ze z nadmiaru bialka organizm bedzie sie gorzej regenerowal - warto policzyc, czy nie przekracza sie tych 1,5-1,8g/kg

 

 

Obecnie w diecie mam 2,2g białka na kg i 6g węgli na kg i nie mam problemów z regeneracją... Każdy organizm jest inny, warto zatem ułożyć sobie jakąś dietę i sprawdzić co jest najlepsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nabial piszesz, że przyjmowanie po treningu BCAA to najgorsza pora. To dlaczego w odżywkach typu regener które pije się po wysiłku są właśnie głównie BCAA?

Pytam bo zamierzam zainwestować w te odżywki i stosować je po zawodach bo wiadomo jak to jest, zanim się zje po wyścigu normalny posiłek mija z godzina albo lepiej. Po ciężkim treningu piję chude mleko z cukrem tak jak radzi Joe Friel, ale na zawody przydało by się coś w proszku :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bcaa jest relatywnie drogie, porcje typu 5g sa male - efekty proporcjonalne do dawek, oczywiscie nie bez konca, ale podobno rozsadne optimum wg wiekszosci badan to 15-20g, pomijam wage czlowieka...regeneratory chyba nie maja takich dawek, w ogole w gotowcach czesto sklad jest rozumiany jedynie przez producenta, a dla swiadomego klienta najlepiej wyglada bez rozpisanych proporcji i gramatury, do tego zwykle wychodza wyraznie drozej, niz wlasna, konkretniejsza kompozycja

 

szczegolnie w przypadku kolarzy najlepszym czasem jest branie w trakcie treningu, po mozna, ale szkoda kasy, lepiej 20-30g wpc/wpi, ktore w skladzie tez przeciez ma bcaa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Białko to nic innego jak rozbudowane aminokwasy, które muszą najpierw przejść przez proces trawienia. Jeśli skorzystasz z aminokwasów, bezpośrednio trafią one do krwiobiegu pomijając proces trawienia. Szybszy czas działania, lepsza regeneracja włókien mięśniowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Activlab wychodzi bardzo przystępnie cenowo, Hi Tec BCAA Powder (podobnie cenowo), lepiej na mnie działał regeneracyjnie. Dawkowanie podobne, jednak smak zdecydowanie na plus HiTec'a i nie wspomnę już o rozpuszczalności, która jest o niebo lepsza niż produktu Activlaba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...