Skocz do zawartości

[książki]Co czytacie i polecacie? cz. 2


Pixon

Rekomendowane odpowiedzi

Świetna książka Martina Pollacka "Cesarz Ameryki. Wielka ucieczka z Galicji", wyd. Czarne 2012. Opowieść jak ludzie z Galicji uciekali za Wielką Wodę. I jak wracali, i jak zarabiali, i jak ich przemycano, i jak rozwijał się handel "żywym towarem", trochę o prostytucji, trochę o galicyjskiej ludności żydowskiej. Wiele wątków. Reportaż literacki w najlepszym wydaniu. 

 

 

Rewelacyjna książka. Warta przeczytania. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • Mod Team

Lee Child - Nigdy nie wracaj

 

Nieśmiertelny i wszechmocny Jack Reacher znowu w akcji. Książka jest naprawdę dobra. Z samego początku akcja rusza błyskawicznie, później fabuła ciekawie przedstawia nam historię kampanii i jej bohaterów. Delikatny wątek miłosny, jest ok. Niestety w pewnym momencie fabuła jakby dostaje czkawki. Kolejne 1/3 książki ciągnie się już niemiłosiernie. Końcówka nijaka.
Nie jest to najlepsza książka jaką czytałem tego autora, choć oczywiście nie jest zła.

 

Lee Child - Podejrzany

 

Po którejś przeczytanej książce tego autora, co można więcej napisać. Polecam, fajnie i przyjemnie się czyta. Miło się podąża za naszym super bohaterem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • Mod Team

Angus Watson - Czas Żelaza

 

Patrząc na okładkę, a na niej wielki typ z młotem i dopiskiem "Legendy nie rodzą się same. Są wykuwane" przywodzi na myśl: oj będzie się działo. Spodziewałem się sporej ilości pojedynków i potyczek w czasie ciągnącej się podróży, coś jak mistrzowsko opisane walki w Wiedźminie. Niestety ekscytujących opisów walk jest niezbyt dużo, a jak już są to robione jest to w wielkim skrócie. Książka mimo takiego drobnego rozczarowania jest niezwykle wciągająca. Przenosi nas, czytelników, w świat historii - lecz nie fantasy. Towarzyszymy naszym głównym bohaterem w podróży-ucieczce przed ścigającą ich wrogą armią. Generalnie bardzo lubię motyw podróży w książkach, stąd ta pozycja bardzo przypadła mi do gustu. Książka napisana jest w lekkim i przyjemnym dla oczu stylu. Czyta się ją z wielką przyjemnością. Dobrze, że prócz tej, są jeszcze dwa tomy, które mam nadzieję zachowają tak dobry poziom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

1. Jacek Dukaj "Inne pieśni" - fantastyka, z której można się nauczyć sporo o historii - objętościowo spore, treściowo potężne :)

2. Adam Bahdaj "Piraci z Wysp Śpiewających" - się naooglądałem Czarnogóry na zdjęciach, to mi się zachciało przypomnieć lektury z wczesnej młodości. Jako podróż sentymentalną polecam, a tak to trochę naiwne ;)

3. Peter Hopkirk "wielka gra" - próba opisu zmagań między koroną brytyjską a imperium rosyjskim o dominację w Azji Środkowej - ze względu na objętość tematu - dość powierzchownie, ale polecam, bo czyta się dobrze, informacji też sporo.

4. Max Cegielski "Wielki Gracz" - to o jednym z uczestnikó Wielkiej Gry (albo Turnieju Cieni, jak nazywali to Rosjanie) - Bronisławie Grąbczewskim, a przy okazji reportaż z podróży po Azji Środkowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czeslaw Lang "Zawodowiec". Wydawnictwo Akurat 2016.

Od miesiąca na rynku. Fajne wspomnienia z końca Wyścigu Pokoju i początków zmian w Polsce z punktu widzenia pierwszego polskiego zawodowego kolarza.

Świetne anegdoty o amatorskim i zawodowym peletonie. Druga cześć o drodze Czesława Langa jako organizatora TdP nudna. Odrobinę megalomańska i napisana tak, że czasem zęby bolą. Mimo wszystko dla miłośników kolarstwa ta książka to pyszny kąsek. Serdecznie polecam, bo takich wspomnień u nas mało.

pozdr

post-159503-0-93851500-1479830602_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Mod Team

Lee Child - Wróg bez twarzy

Mistrz sensacji nie zawodzi. Nasz ulubiony główny bohater po raz kolejny musi stawić czoło w walce ze złem. On się przy tym dobrze bawi, my jeszcze lepiej razem z nim. Uwielbiam takie lekkie książki! Pozycja obowiązkowa dla facetów chcących poczytać o wszechmocnym gościu, oraz kobiet które chcą zostać rozkochane przez tego twardziela. Ekstra!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...