Skocz do zawartości

[1500-2000] Codziennie dojazd do pracy, weekendy teren


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Piszę do was bo chciałbym byście mi doradzili. Mam do przeznaczenia na rower 2000zł (w bardzo uzasadnionych przypadkach jestem skłonny wydać do 200zł więcej). Na co dzień będę używał roweru do dojazdu do pracy (asfalt i inne nawierzchnie utwardzone), a w weekendy planuje wyjeżdżać gdzieś za miasto.

 

Oto moje założenia co do roweru (jeśli z którymiś się nie zgadzacie to dajcie znać, tylko jak możecie wspomnijcie dlaczego warto z tego zrezygnować):

- sztywna rama 19-20 cali (mam ok 178-180 wzrostu)

- przód amortyzowany

- hamulce tarczowe, najlepiej hydrauliczne

- opony chciałbym raczej semi-slick

- manetki rapidfire

 

Rower chcę kupić raz na kilka lat, tak żeby jeździł bez najmniejszych problemów i żeby nie trzeba było do niego dokładać.

 

Z góry dzięki za wszelką pomoc.

 

PS. Raczej prosiłbym o info odnośnie marki i modelu, gdzie najtaniej poszukam we własnym zakresie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...miałem ciągle krzywą obręcz, chce przez tarcze uniknąć problemów z hamulcami...

To tak jakbyś chciał pasek klinowy zamiast łańcucha - bo stale trzebabylo czyścić :)

 

Troszkę trzeba by dolożyć, ale skupiłbym się na jakimś crossie od CUBE, jestem w nich zakochany, następny będzie z tej stajni. Wg mnie to jedyne rowery za które jestem wstanie dopłacić za frmową naklejkę na ramie. Pełne 2000PLN to taka magiczna granica w rowerach, zananych mark będzie to rower na osprzęcie gdzieś w graniacach Alivio, może tyna przerzutka Deore i tyle. Ja mam polski rower na takim osprzęcie i kosztował 900 PLN :) Przy najbliższej wymianie przerzutki kupować będzę pewnie w zakresie SLX, i tak ciężko będzie mi dobić do 2000 PLN. Ale jak pisałem wyżej cały rower powyżej 2000 PLN będę kupował z CUBE. (oczywiście w tej cenie nie bedzie na hydraulikach)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja trochę z innej strony zapytam, rower do pracy będzie przypinany do jakiejś barierki, płota, bramy itp? Czy raczej będzie stał w miejscu pewnym i bezpiecznym? Jeśli to pierwsze, to od razu zniechęcę Cię do roweru za 2000 zł. Licz się z tym, że taki rower łatwo stracić, chyba że kupisz sobie porządne zapięcie pokroju Kryptonite ls 4.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hamulce hydrauliczne z reguły sprawdzają się dużo lepiej w terenie, oczywiście wszystko zależy od modelu. Jeśli to mają być wyjazdy do pracy, i weekendowe wypady, to spokojnie wystarczą V-Brake'i choćby Tektro. Nie wiem jakie miałeś obręcze w poprzednim rowerze, ale w rowerze za tą cenę powinieneś dostać obręcze, które nie poddadzą się tak łatwo. Cross będzie faktycznie najlepszym wyborem do takich celów.

Przykłądowo Author Reflex, Stratos. Fajny sprzęt za jeszcze w miare rozsądną cenę, jak dobrze poszukasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajny sprzęt za jeszcze w miare rozsądną cenę, jak dobrze poszukasz.

 

Witajcie

Bardzo dobrze napisałeś spons92 ja już od dłuższego czasu szukam używanego roweru (nawet w podobnych rozmiarach co autor postu) i codziennie sprawdzam Allegro czy nie ma nic ciekawego, osobiście też polecę hamulce V-brake min. dlatego że najmniejsza ingerencja w te hamulce nie wymaga wizyty w serwisie i moim zdaniem lepiej mieć bardzo dobre V-brake niż jakieś liche tarczówki, jest tylko jedno ale że tarczówki są póki co na topie i większość rowerów niestety je ma, mówie tu o cenie 2tyś. i trochę ponad.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jest to zły rower pod względem konfiguracji, ale moją opinię już znasz co do hamulców tarczowych. Myślę, że zamiast dopłacać do tarczówek, mógłbyś sobie za to kupić dobre lampki albo np. kask, ale zrobisz jak uważasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, z tarczówek chyba nie zrezygnuje, byłbym w stanie zrezygnować z hydraulicznych, ale z samych tarczówek chyba nie.

Mam do was jeszcze jedno pytanie, czy różnice w osprzęcie wersji KROSS Evado 3.0 2012 a 2013, i czy jest to na lepsze. warto dopłacić za wersje z tego roku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...