Skocz do zawartości

[Kompendium] Kompatybilność napędów 6-11s


Puklus

Rekomendowane odpowiedzi

Pomocy!   do napędu 9-kowego zarzuciłem tylną przerzutkę slx pod 10-kę i miało hulać, problem jest taki że hula ale nie zrzuca na 9-kę i nie wrzuca 1-ki.   Czy to przez łączenie 9 i 10 czy co innego ? Muszę to wiedzieć jak najszybciej bo nie wiem czy mogę ciorać tą przerzutkę w niedziele na maratonie czy trzeba ja sprzedać w jak naj. stanie i kupić 9-kę

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomocy!   do napędu 9-kowego zarzuciłem tylną przerzutkę slx pod 10-kę i miało hulać, problem jest taki że hula ale nie zrzuca na 9-kę i nie wrzuca 1-ki.   Czy to przez łączenie 9 i 10 czy co innego ? Muszę to wiedzieć jak najszybciej bo nie wiem czy mogę ciorać tą przerzutkę w niedziele na maratonie czy trzeba ja sprzedać w jak naj. stanie i kupić 9-kę

 

Tak, ale z manetkami Sram pod 9 ...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Liczyć potrafię...Chodzi o to czy blat DynaSys rzeczywiście jest przesunięty bardziej w stronę rury podsiodłowej? Podobno w korbach Dyna Sys jest mniejsza odległość między zębatkami przy takich samych ramionach korby. Bardziej odpowiadałby mi 42z przy zachowaniu pozostałych zębatek czyli 42-32-22.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.


 


Czy do korby SLX m 670 lepiej zakupić przednia zmieniarkę  grupy slx 3x10 czy jak cały mój zestaw obecnie zamontowany zakupić 3x9? Aby wszystko funkcjonowało bez szwanku i zgrzytów? Posiadam lewą manetkę SLX M660 na 3 rzędy


 


Proszę o Waszą odp.


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak chodzi mi o slx ale głownie mam pytanie dotyczące przedniej zmieniarki czy do korby slx 10 rz a calosc napędu na 9  wziąć przód slx 3x9 czy 3 x10. Aby nie było zgrzytów i ocierania łańcucha o siebie w skrajnych przypadkach jak pisali poprzednicy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest pytanie. Mam tylną przerzutkę SLX M622 SGS. w opisie jest że "największa obsługiwana koronka 34z. "  i taką też posiadam ale mam smaki wrzucić 36z. Czy ta przerzutka obsłuży to czy jednak nie przeskoczy się ograniczeń szimanowskich? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do tego ocierania przerzutki przedniej, ostatnio to przerabiałem, kupiłem przerzutkę xt Dyna Sys do korby 9-tki i łańcuch (co prawda 8s) ocierał na większości przełożeń. I to nie dało się tego wyregulować. Wymienili mi w serwisie na przerzutkę przód xt 9rz na szczęście i łańcuch przestał ocierać na większości przełożeń, no, może tylko na skrajnych ocierał. Co do działania Dyna Sysa na korbie 9tce to też nie było idealnie. 

A co do kombinacji Dyna Sys + korba 9tka ale blaty 42-32-24 to nie wiem, to nie jest czasem tak, że korby Dyna Sys mają trochę przesunięte mocowanie tych blatów? Czy po prostu blaty od Dyna Sysów są same w sobie przesunięte do wewnątrz? Sam jestem ciekaw. 

 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...