Skocz do zawartości

[Kompendium] Kompatybilność napędów 6-11s


Puklus

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mod Team

Ja można powiedzieć przez swoją dawną niewiedzę popełniłem, jak to w tamtych czasach uznawane za najłagodniej mówiąc głupotę, łańcuch 8s do napędu 9. Z tym ze nie pytałem, nie czytałem, po prostu założyłem, bo taki miałem. Wiedziałem ze do 9s ma być inny ... Ale co ... działa ? no działa, to co sie będę przejmował.

 

Tu, na tej ziemi naszej forumowej, wyśmiano mnie że herezje opowiadam i na stos prowadzono :D a dziś proszę, co drugi jeździ w ten sposób bo łańcuchy o połowę tańsze są :P

 

Później policzyłem i faktycznie był marines błędu do wykorzystania. Sytuacji nowszej, czyli 10 i 9 nie liczyłem i nie testowałem póki co, bo zapieram sie rękami i nogami przed 10s.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak jest z kompatybilnością odstępów pomiędzy blatami 10sp i 8sp? Chciał bym pozbyć się korby na kwadrat. Albo mi chińczyki źle zamontowali, albo mam zbyt mocne kopyto, bo blaty mają bicie - dokładnie na osi korby. Oczywiście nie chodzi mi o jazdę na blatach 10sp, tylko przekręcił bym stare blaty do CX50 lub CX70.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AKurat zamierzam pozostać przy crossowym układzie 46/34, więc pojemność nie ulegnie zmianie. Myślałem po prostu, że jest jakiś inny powód o którym nie pomyślałem i zgłupiałem, no bo jak, przecież okienko na 8sp, łańcuch 8 sp i wogóle cały napęd na Claris, tylko ta nieszczęsna korba FSA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbować jednak nie będę ,bo te Camy C-9 co mam to nówki nie odpakowane i sądze że można sprzedać . To jeszcze przerzutnik przód : mam XT-771 pod 9 . z napędem 10sp będzie to to działać czy też wymieniać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam

W temacie padały rózne  odpowiedzi ale mam  watpiwosci do kompatybilnosci

 

Napęd Shimano(korby,lańcuch)  + kaseta Sram

Przerzutka i  manetki Sram   + kasta i korby shimano

Do tej drugiej  opcji  lepszy jest  łańcuch shimano  czy   jakis inny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Łańcuchy shimano jedni kochają inni nienawidzą, ja uważam jes za dobre, jednak zdecydowanie za drogie do tego co oferuje konkurencja. Łańcuchy srama ostatnio było sporo głosów ze podupadły na jakości. Także w zależności czy masz napęd 8,9 czy 10 rzędowy wybierz coś z connexa, KMC czy campagnlo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Panowie i Panie... pytanie

 

mam sobie korbe SLX 24/32/42, kasete SLX 11-36, łańcuch 10sp i manetki do 3x10 SLX (wszystko rocznik 2012 wymontowane z mojego Jamisa).

 

Do 29er'a zakładam na nowy sezon 2x10 (zdecydowany na 99% przód 26/38 i kaseta 11-36) wszystko XT

 

SLX idzie do zapasowego roweru (sztywniak 26") tylko jest jeden problem. w tej chwili jako przerzutka z tyłu jest zamontowana Sachs Quarz (dość wiekowa ale w 100% sprawna). Jedyne co to nie obsłuży kasety 36z bo wózek od przerzutki jest na równo z zębami kasety i nie mieści się łańcuch ( z 11-32 i korbą 22/32/44 dawała rade).

 

CO wymienić kasete na 10 sp 11-32, czy przerzutkę na jakiegoś Deore pod 10 sp ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a pytanko,

 

zastanawia się nad zakupem manetki i przerzutki z nowej kolekcji xtr m9000 11 rz. z tym, że niedawno kupowałem kasetę 10 rzędową i za bardzo nie chciałbym jej teraz wymieniać na 11 rzędową ponieważ i bębenek w piaście musiałbym zmienić, już nie wspomnę ze to dodatkowy wydatek, no i oczywiście musiałbym kupić łańcuch również dla 11rz..

 

Moje pytanie brzmi... czy taki napęd będzie normalnie pracował na kasecie 10 rzędowej xtr m980 bodajże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...