Skocz do zawartości

[tani pulsometr] Donnay z allegro


jacekkoz

Rekomendowane odpowiedzi

  • 7 miesięcy temu...

A pewnie że jest wart. Za takie pieniądze to sprzęt jest super.

Kupiłem ostatnio kilku moim kumplom te pulsometry i wszyscy są bardzo zadowoleni. Ja też używam takiego taniego (innej firmy) od kilku miesięcy i jestem bardzo zadowolony z działania.

szukam instrukcji do pulsometru dannay w języku polskim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

mam tego Donnaya

http://www.allegro.pl/item226707717_firmow...instrukcja.html

 

i tak, działał ze 20x, jakieś 4 msc i przestał chodzić (nic się nie wyświetla).

 

Ok mówię sobie, odkrecam 4 śrubeczki a tam ..... nie idzie tego zdjąc i dostać się do baterii - jedyna szansa, to rozwalić "zegar".

 

Wniosek - to jest chyba produkt 1-razowy .....

Taki, by zachęcił do kupna czegoś droższego.

No chyba, że ktoś się tam już kiedyś dostał - w takim razie proszę o poradę, jak to nie zniszczyć i się dostać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Evo jakbyś sie przyjrzał to wiedi8zała byś ze ta klapka jest trzymana jeszcze przez ten pasek i trzeba odpiąc te teleskopy żeby ją sćiagnąc a z tym proponuje iść do zegarmistrza. FAkt faktem żę da sie to zrobić samemu ale ja zawsze sie z tym bawiłem w normalnych zegarkach aż w końcu to zgubiłem i tak czysiak musiałem sie do niego udać;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem to sam z pomocą małego nożyka kuchennego ;). Za bateryjkę zapłaciłem 6zł (taką samą jak w nadajniku). Najpierw trzeba pasek zdjąć: za pomocą nożyka wpychamy te teleskopowe rozpychacze do wewnątrz paska, a później już odkręcamy klapkę. Na bateryjce miałem jakiś biały paseczek (wywaliłem). Pod paseczkiem jest jeszcze metalowa blaszka z 2 stron na zaczepy. Wziąłem szpilkę i odgiąłem ją delikatnie. Następnie wymieniamy bateryjkę i robimy to samo w odwrotnej kolejności. Największe trudności sprawiło mi włożenie paska z powrotem. Zyczę miłej zabawy :D.

 

Post Scriptum

Zapomniałem dodać, że śrubki spokojnie da się odkręcić nożem ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Evo jakbyś sie przyjrzał to wiedi8zała byś ze ta klapka jest trzymana jeszcze przez ten pasek i trzeba odpiąc te teleskopy

 

no przecież wiem, że jest przez to trzymana :P inaczej bym nie miał problemów.

Chodziło mi o to, czy można to ruszyć, bo nie wiem jak bardzo jest to w tej tandetnej gumie zalane :D

i z której strony to ma puścić, z paska czy z boku, bo nie wiem co rozwalić :D

A tak powaznie, to dzięki Myself - o to chodziło.

 

ps. po 4 msc bat. jest do d...y, w moim zegratku takie coś trzymało 4,5 roku ....

 

ps2. a po 2 msc. poszła bateria w pasie na klate ....

Coś długo to testowali w firmie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ps. po 4 msc bat. jest do d...y, w moim zegratku takie coś trzymało 4,5 roku ....

 

ps2. a po 2 msc. poszła bateria w pasie na klate ....

 

Baterie i czas pracy na nich to chyba największa wada tych pulsometrów. I o dziwo częściej padają te w odbiorniku/zegarku niż te w pasku, gdzie jest nadajnik radiowy, który też pewnie trochę prądu do pracy potrzebuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez jaj, to na nowych bat. tez będzie krótko trzymało?

 

Jest chyba jeszcze jedna wada, trzeba być chyba lekko spoconym by działało, bo czasem tak z marszu na sucho nałożone nie chce pokazac pulsu :D

No i jeszcze jedna sprawa. Przy wyższym tętnie, tak powyżej 110 działa OK. Ale na niższym (50-110) często wariuje, czasm pokazuje 65 by po 3 sek pokazywać przez chwilę np: 103. Arytmii raczej nie mam :) tym bardziej że na wysokim tętnie zmiany są łagodne, stopniowe.

 

Ale w sumie czego ja oczekuje po sprzęcie za 30 zł z wysyłką :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

EVO nawet w pulsakach za wiele większą kasę zaleca się smarowanie żelem[można kupić w aptekach... chyba to ten stoswowany też przy "podglądaniu" płodu

 

Ja mam echowella Opal-400 i też normalne, że jeżeli się nie spocę dobrze to mogą byc poblemy w transmsji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest chyba jeszcze jedna wada, trzeba być chyba lekko spoconym by działało, bo czasem tak z marszu na sucho nałożone nie chce pokazac pulsu :)

To wszystkie pulsometry tak mają, w polskiej instrukcji jest napisane, że można przed założeniem paska posmarować spód żelem do USG. Pasek mierzy impulsy elektryczne wytwarzane przez ciało, zwiększona wilgotność zwiększa tą czułość.

 

Mam gdzieś fotki z polskiej instrukcji do tych pulsometrów, które były sprzedawane też przez REAL pod marką Medion. Jak znajdę to wrzucę na jakiś rapidshare, może się przydać wielu osobom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...