Skocz do zawartości

[tarczówki] slx 675 vs xt 775


Cox

Rekomendowane odpowiedzi

o te starsze, 775, na fb, na grupie "kolarstwo :) " trwa zaciekły bój i każą mi kupic albo 775 albo 785 zamiast slx 675

 

grupa

 

www.faceb ook.com/gro ups/ bbejm / (pousuwać spacje)

Edytowane przez Cox
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam 666 (to samo co 675) i 785, co do free stroke nie potrafię tego okiełznać, natomiast co mi się podoba to śruba zamiast zawleczki w zacisku oraz lepiej leżąca w dłoni klamka oczywiście w 785. Różnic w hamowaniu nie stwierdziłem.

 

Co do 775 nie podoba mi się stary system zalewania/odpowietrzania hamulców. Nigdy ich nie miałem ,nie używałem.

Edytowane przez OrzelPiotr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam 666 (to samo co 675) i 785, co do free stroke nie potrafię tego okiełznać, natomiast co mi się podoba to śruba zamiast zawleczki w zacisku oraz lepiej leżąca w dłoni klamka oczywiście w 785. Różnic w hamowaniu nie stwierdziłem.

 

Co do 775 nie podoba mi się stary system zalewania/odpowietrzania hamulców. Nigdy ich nie miałem ,nie używałem.

odpowietrzałeś już tym magicznym kubeczkiem shimano ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odpowietrzałeś już tym magicznym kubeczkiem shimano ?

 

Tak, w 666 i 785 dokonałem z sukcesem wymiany oleju korzystając z wkręcanego kubeczka - jest to dużo łatwiejsze niż w przypadku klamek z dekielkiem (np M595) które również zalewałem. W skrócie wg mnie najprostsza metoda to wlać olej w dokręcany zbiorniczek i odciągać go od strony zacisku.

 

a może nowe xt 785 z klockami żywicznymi będą lepsze od slx 675 z metalikami i radiatorami, cena wieksza chyba o 50 zł

 

Nigdy nie miałem żywicznych w obu zestawach ale śmiem twierdzić, że na okładzinach metalicznych z radiatorem oba modele pracują bardzo podobnie lub nawet tak samo.

Edytowane przez OrzelPiotr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sensowną metodą jest przepchnięcie płynu z zacisku (położonego niżej) do klamki (położonej wyżej), chyba że powietrze jest cięższe od płynu hydraulicznego i opada :)

Tak samo sensowny jest sposób spinania łańcucha który proponuje shimano :) wielcy też popełniają błędy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli nie trzeba cudować jak na filmiku z instrukcją odpowietrzania z Youtube ?

 

Trzeba cudować odnośnie fragmentu końcowego z upuszczaniem bombli powietrza, a mianowicie - zakręcamy śrubkę w zacisku po czym kilkukrotnie zaciskamy klamkę, cała procedurę powtarzamy kilka razy. Bujanie klamką na wszystkie strony też jest sensowne. Co zaś do tej torebki z wężykiem podłączanej do zacisku - to zamiast torebki proponuje strzykawkę tym samym odciągnięty płyn możemy dolać do wkręconego zbiorniczka.

Edytowane przez OrzelPiotr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...