Skocz do zawartości

[opony] Uniwersalne i w miarę lekkie


Sol

Rekomendowane odpowiedzi

Geax Saguaro,Hutchinson Cobra. Bardzo uniwersalną jak już ktoś napisał jest Race King. Miałem w wersji Supersonic i zwykłej zwijanej(jezdziły na zlocie). Oba modele spisują sie bardzo dzielnie na różnym rodzaju podłoża. Jest jeszcze jedna ważna rzecz ,która jest rzadko brana pod uwage ,a mianowicie umiejętności jezdzca(-:

 

Saguaro i Cobra to kloce, ten drugi nawet 800 g w wersji wzmocnionej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje Cobry to waga 540gram-w wersji Tr. Saguaro faktycznie coś około 610gram w wersji 2.0.Wydaje mi się że Jakoś super wzmocnionych opon nie potrzebujesz. Jeżeli są już super wzmocnione to niestety trza się liczyć z waga. Jest jeszcze jedna fajna opona ze stajni Hutchinsona. Nie jezdziłem ale wiele osób chwali. Chodzi o Phytona.

Maxxisa Crossmarka nie polece-jakoś się nie polubiliśmy. Dziś miałem okazje wypróbować nowy nabytek(-: Geax Barro Race w wersji TNT. Całkiem przyzwoite trzymanie na tym podłożu ,które teraz jest. Wiosną będzie znacznie lepiej(-:

Edytowane przez bobiik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RaRa/NN. Eksperymentowałem z Conti, wróciłem i uznałem, że skoro jest dobrze to nie ma sensu zmieniać.

 

Dlatego nie mogę się popisać wybitnym doświadczeniem wynikającym z częstej zmiany laczków.

 

Tyle że przejście na 29 ma swoją specyfikę. Z jednej strony wzrasta trakcja, z drugiej waga koła i wysiłek wkładany w napędzanie. Dlatego szukam czegoś z małymi oporami i akceptowalną wagą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i jak napisales - trzeba z tego zestawu zejsc agresywnoscia i trzymaniem o oczko nizej ze wzgledu na 29", wiec z przodu x-king/ron itp a z tylu aspen/vulpine/renegat itp

 

kwestie wizualne olej, a jak nie to na przod rampage/nevegal i na tyl minimum nobby nic :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sęk w tym, że trochę tego terenu na Mazowszu jest, da się przyszczypać oponę (E: dętkę of koz). Z resztą moje uprzedzenie do Supersonic (ergo papierowych ścianek) wynika właśnie z tego, że łapałem gumę na prostej drodze bez widocznej przyczyny. Ale widzę, że niższe wersje Renegade też są bardzo interesujące wagowo. Przemyślę.

Edytowane przez Sol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a bardzo czesto sprowokowany slizg tylnego kola wrecz pomaga zmiescic sie w zakrecie

 

AMEN. Pełna zgodność, Czasami jedyne wyjście to zaciśnięcie tylnego - pozwala się ustawić przodem mniej więcej we właściwą stronę, ale często poślizg tyłu jest zbyt długi, zbyt gwałtowny i też z dużą utratą prędkości. A takie lekkie ziut, jak tył lekko puści, jest tak akurat:)

 

Niestety w rowerze (inaczej niż w autach z napędem na tył czy motocyklach) trudno jest spowodować poślizg tyłu inaczej niż hamując. Ale podoba mi się idea. Mój aktualny 29er (pierwszy) ma oponki takie, co tylko na lodzie puszczają (Saguaro 2,2), a skoro śniegu nie ma, to też chyba poszukam sobie jakiegoś bardziej lekkiego i zestawu, coby ten tył się faktycznie poślizgał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tr. Saguaro faktycznie coś około 610gram w wersji 2.0.

 

Te 610 g to dla rozmiaru 26 cali? Ważyłem zwijane 29" i liczniki w BDC wskazywał na różnych egz. 750-820g.

Geax Mezcal, chociaż semislick, lepiej trzyma się podłoża od Renegata-gdzie-jest-mój-bieżnik i wytrzymalszy na przebicia

dużo bardziej od Supersonica czy Renegata właśnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wile można sobie obiecywać patrząc na nowego RocketRon'a 2013

Widział ktoś może gdzie można już kupić wersję pod duże koło?

Ewentualnie ile cięższa jest wersja snake skin - po ostatnim przecięciu opony mocno się zastanawiam nad tą wersją

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vulpine, dostępność 3 dni

 

Już przeglądam oferty.

 

Mam takie pytanie do użytkowników opon WTB.

Przy oponie Vulpine 2.1,podany rozmiar w cm to 50,dla Nano raptor 2.1 tez podobnie (51cm). Czy rozmiarówka tak jest zgodna z relanym wymiarem,czy podobnie jak S-Works zaniżają wartości??

 

pozdr.

R/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wile można sobie obiecywać patrząc na nowego RocketRon'a 2013

Widział ktoś może gdzie można już kupić wersję pod duże koło?

Ewentualnie ile cięższa jest wersja snake skin - po ostatnim przecięciu opony mocno się zastanawiam nad tą wersją

 

Rocket Rony 29 na 2013 są dostępnę na: http://www.formicki-bike.pl/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...