Skocz do zawartości

[koła]Pomoc w złożeniu kół do mojego 29er.


tommek7

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć.

Po dokonaniu wyboru ramy przyszła kolej na osprzęt... Najwiekszym problemem są dla mnie niestety koła.

Na początku może zacznę od swojej wagi: 83kg. Jazda: sporadycznie maratony, wyprawy w teren, rekreacja.

Oczywiście koła będą pracowały z hamulcami tarczowymi.

Na razie pragnę się skupic nad samymi obręczami oraz piastami. Szprychy i nyple ogarnę już sobie sam na spokojnie. Moj typ to:

Obręcze: ZTR Crest 29" --- waga 2x380g cena około 600zł komplet

Piasty: Novatec NT-D711SB --- cena około 430zł komplet

 

Odrazu mam pytanie czy te 21mm szerokości wew. to słuszny wybór? Wyczytałem w sumie dobre opinie o tych obręczach, wygląd również pasuje mi w 100%.

Nie wiem natomiast czy te piasty to dobry wybór... Powiem tak, nie chcę wydawać na nie więcej, ale czy znajdę coś lepszego w podobnej cenie? I odrazu pytanie jak to jest z różnymi średnicami przednich piast, a możliwościami widelców? Czy wszystkie mają te 9mm?

 

Jakieś sugestie?

 

A i jeszcze pytanie o te obręcze. Znalazłem dwie wersje (różniące się naklejkami)

1. http://www.enduroplanet.co.za/wp-content/uploads/2012/12/wpid-20121211_134405-1.jpg naklejka z dopiskien notubes

2. Obręcz No Tubes ZTR Crest 29'' / 32H / 414g / DISC (2890512606) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

 

Czy to jakieś 2 wersje obręczy? W aukcji to w ogóle nie wiem o co kaman bo w opisie jest inna waga niż w tytule, ale mniejsza o to.

Edytowane przez tommek7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

odezwij się do kolegi dawid z forum, Jak nie wyszukasz po nicku to w googlach wpisz dave-o ( to nazwa firmy ), tam też jest kontakt do niego.

doradzi, podpowie, złoży. W dobrej cenie oczywiście;)

Składa "legalnie" jako działalność gospodarcza, więc gwarancja itd.

Sam będę u niego składał w styczniu, a wybrałem ze względu na cenę, fachową poradę i b. dobre opinie o zaplataniu, co jest kluczem do sztywności i trwałości kół.

Ale oczywiście masz cały net do dyspozycji, więc poszukaj i poinformuj się. To tylko propozycja gdzie dobrze i kompleksowo złożysz koła.

Pozdrawiam

Hej

Edytowane przez outta82
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze... spodziewałem się większej dyskusji. Mam teraz właśnie rozterki na lini Crest-FRM... Popełniłem trochę błąd dając temat o kołach w dziale 29er, przecież mamy na to osobny dział. Bardzo proszę moda o usunięcie bądź zamknięcie tematu. Przeniosę się do odpowiedniego działu, a mam jeszcze trochę świeżych pytań.

 

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak juz tyle wydawac na szpej to w zasadzie czemu by nie wysylac do dobrego kolodzieja... jednak jesli obrecze sa z gatunku delikatniejszych - moze dopytaj wczesniej o tensjometr, bo znam takich co po prostu kreca nyple ile sil starczy ...a wcale nie jest to najlepsze rozwiazanie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłącze się pod temat. Gabaryty i zastosowanie podobne, z tym że mam więcej wątpliwości. Otóż zastanawiam się nad prostymi szprychami. Czy jest ktoś w stanie mi powiedzieć, czy jest zauważalna różnica w wytrzymałości, względem powiedzmy zwykłej 2.0-1.8-2.0. Wziąłbym wtedy piastę 350 s-pull, jeśli wychaczyłbym w okolicy 500 zł, bo w dt4you życzą sobie 200 więcej od zwykłej, znaczy koło 700. Z tym że jest to rozwiązanie drogie. Inna opcja to dość popularna piasta novatec 712 i szprychy 424aero. Co do nypli to coś sie dopasuje.

 

Wątpliwości mam co do felgi.

Prawdę mówiąc nie mam żadnego doświadczenia w tych sprawach. Z tego co się orientuję, to dobrze gdyby była kapslowana. Mam obecnie WTB speed disc i 19, waży ona wg katalogu 525 gramów. Czy w cenie do 300 zł dostanę coś wytrzymałego i w wadze powiedzmy do 450g? Prosiłbym o podanie jakichś dość mocnych typów, bo nie orientuje się w tym, a w internecie sprzeczne opinie, np. na temat crestów.

 

W grę wchodzi też np kupno koła dt (chodzi mi o sam tył), powinno wyjść taniej niż zaplatanie piasty 350 na szprychach s-pull. Tylko czy dt jest konkurencyjne, jeśli chodzi o inne zestawy dostępne na rynku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pisałeś mi o tym, informacji zaczerpnąłem stąd: WTB � Products – Wheels – Rims – XC – SpeedDisc i19 700c

Czyli producent wg ciebie zawyżył wagę w katalogu o prawie 100g? Wątpię, szczególnie że koło waży 1120g bez zacisku, więc mniej niż 500 obręcz raczej nie ma. Oczywiście mogę się mylić.

Edytowane przez derwisz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Żeby nie mnożyć wątków, to piszę tutaj. Chciałbym złożyć lub kupić mocne i lekkie koła do 2500 zł. Po przeczytaniu mnóstwa postów i opinii wyselekcjonowałem:

 

1. Zestaw: ZTR Arch EX + DT 240 + Sapim CX-Ray

2. Easton Haven (http://www.eastoncycling.com/en-us/dirt/wheels/all-mountain/haven-29)

 

Koła mają posłużyć do ostrego XC po górach. Będą napędzały Epica. Cresty nie wchodzą w grę, bo nie wierzę w ich wytrzymałość. Ważę 75kg (z osprzętem 80kg).

 

Co myślicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak najbardziej, chociaz do fulla i twojej wagi rozwazylbym alexrimsa super comp evo, ktory ma 390-400g, oczka i dedykowany jest do trailu/am....troche na tym jezdzilem i na pewno wiecej wart, niz crest, jesli sie nie spieszysz, to bede budowal na nich kola, ale objade dopiero w marcu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eastonów poszukaj na CRC, dają teraz prawie 50% rabatu.

 

Kółka generalnie bez wad i wyglądające świetnie. Zdarzają się głosy o niedomagających piastach, ale ja jeżdżę trzy lata na innym modelu i nigdy nie miałem z nimi problemu. Dla jasności - na modelu do xc ;)

 

@nabial - wrzucicie jakieś info na team29 o nowych I9?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@@Sol,stary mnie sesja tak pozamiatala ze wchodzac do domu nie wiem ktoredy do mojego pokoju...Slizgacz chyba wrzucil cos...ja wroce do swiata zywych tak kolo polowy lutego :)

 

@@COOLoo, heavenow nawet chyba na zywo nie widzialem ;) wszystkie kola z prostymi szprychami maja swoj magiczny urok

 

co do alexa to troche na tym jezdzilem i przekladajac opony troche sie im przyjrzalem - rant wchodzi dosc ciasno, moze nie tak jak w crescie, ale reka mi nie drzy, gdy pisze, ze mozna je nazwac obreczami pod tublesa, wiec nie powinno bycproblemow z uszczelnainiem....ostatecznie da sie 2 warstwy zoltej tasmy i od razu bedzie lepiej....skoro mavica tn719 na duct tape robilem bezdetke, to wychodze z zalozenia, ze wszystko sie da

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Przeglądam jeszcze różne opcje i wpadły mi w oczy WTB Stryker TCS XC 29″. Wiem, że jeździłeś na tych kołach i jest z tego obszerna relacja. Masz je dalej? Lżejsze od Havenów o jakieś 100gr, ale Easton to Easton i to jeszcze allmountainowy :-) Cena wychodzi bardzo podobna.

 

Dodatkowo jeszcze widziałem ciekawą informację odnośnie nowej oferty DT. Tamte 1550 gr robią wrażenie.

 

I znów pojawia się pytanie. Złożyć coś na Stan's czy wybrać fabryczne Eastony, DT lub WTB.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja na tych kolach co najwyzej sie przejechalem, uzytkowal i relacjonowal wapid, kolega z team29er...jak dobrze pamietam, w strykerach mi sie nie podobalo przecietne uszczelnienie piast

 

ostatnio przegladalem oferte dt, robiac wpis na strone, i musze przyznac, ze ciekawa alternatywa dla skladanych...cos kojarze, ze na wyprzedazy w dt4you sa m1800 na piastach dt350 za smieszne pieniadze, cos kolo 1100zl/komplet

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak najbardziej, chociaz do fulla i twojej wagi rozwazylbym alexrimsa super comp evo, ktory ma 390-400g, oczka i dedykowany jest do trailu/am....troche na tym jezdzilem i na pewno wiecej wart, niz crest, jesli sie nie spieszysz, to bede budowal na nich kola, ale objade dopiero w marcu

Dobra. Czekam na Twoje testy tych Alexów. Jak się spiszą to biorę. Jeżeli sztywność będzie na wysokim poziomie, to ta masa robi wrażenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...