Skocz do zawartości

[do 7000zl] Rockrider fr10evo czy Cube Hannz ?


traffic1

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ...kwotą już dysponuje więc teraz czekam na porady? Który i dlaczego?:)

Wiem że RR to totalny nołnejm ale miałem juz rower z tej marki byłem zszokowany cena/jakośc.

Z marką Cube nie miałem zwyczaju obcować, tyle co z widzenia.

Rozmiar oczywiście dobiore indywidualnie;)

Jestem początkujący w tej dziedzinie sportu ale zawsze o tym marzyłem i nareszcie sie dozbierałem. Wcześniej tylko zawody MTB.

Z góry dziękuje za pomoc.

 

2 egzemplarze:

 

http://allegro.pl/cube-hanzz-freeride-schwalbe-rock-shox-fox-promo-i2825364621.html

 

http://www.decathlon.com.pl/PL/rockrider-fr10-evo-192873645/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie wybór jest prosty, Rockrider. Różnica między Domainem a 66 jest ogromna. 66 ustawisz pod siebie za pomocą komory powietrznej, w Domainie trzeba wymieniać sprężynę. Przy wadze 86kg spokojnie dobijałem go na średnio wymagającej trasie. W 66 masz regulacje tłumienia i kompresji, w Domainie tylko tłumienia. Do tego słyszy się głosy o luzach (krótkie tuleje i golenie 35mm).

Napęd Srama też mi bardziej odpowiada w takiej maszynie ale to już moje indywidualne preferencje.

 

W Deku przyglądałem się temu FR10 i sprawiał wrażenie dopracowanego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja bym się zastanowił, w opisie Rockridera czytamy :

 

"Koła - Dwukomorowe obręcze 32H, 559x26C. Piasta przednia Formula z osią 20 mm z ekranowanymi łożyskami. Piasta tylna Formula z osią 12 mm z ekranowanymi łożyskami. Koła nie będą chciały się zatrzymać!"

 

Jak się nie będą chciały zatrzymać to trochę problem ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Idąc dalej:

Amortyzacja : Komponenty MARZOCCHI: wrażliwy na drgania, zwarty przy mocniejszych uderzeniach.

Nie zdziw się jak amor się wzruszy po zjeździe i uroni trochę łez.

 

Rama - rama z Aluminium 6061;system zawieszenia równoległoboczny, deformowany,

Chyba tylko autor wie co miał na myśli :P

 

Napęd - Korby Truvativ Ruktion 1.0 RG 34T 170 mm, pojedyncza tarcza z systemem zapobiegającym spadaniu łańcucha i bash: gwarantowane trzymanie łańcucha i ochrona tarczy w najbardziej chaotycznych strefach przejazdu.

Przejazd może być chaotyczny a i owszem ale strefy?

 

Koła - Dwukomorowe obręcze 32H, 559x26C. Piasta przednia Formula z osią 20 mm z ekranowanymi łożyskami.

O ekranowanych kablach słyszałem ale żeby ekranować łożyska?

 

Musiał to pisać jakiś niespełniony magister filozofii, tudzież psychologii. Pomimo opisu imho rower wart obejrzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja myślę że to wspólne dzieło wujka gugla translejta z francy na polszczyznę plus biurwa z działu administracyjnego D., która po użyciu translejtora jednak została dziabnięta w oczy stekiem bzdur jakie wypluł tłumacz i próbowała poprawić. Wyszło tylko po częsci bo chyba ma małe pojęcie "w temacie" :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...