Skocz do zawartości

[Avid] Dlaczego takie złe opinie?


Synergy

Rekomendowane odpowiedzi

Ale chyba jest coś na rzeczy skoro nawet na zagranicznych forach(również amerykańskich lub brytyjskich) też jest sporo postów opisujących ich awaryjność.

Nikt nie zaprzeczy o skuteczności i sile hamulców Avida,ale jeśli chodzi o usterki typu cieknące zaciski,puszczające tłoczki w klamkach i upierdliwym systemie odpowietrzania (własne doświadczenia po półrocznym użytkowaniu nowych Elixirów CR)daje trochę do myślenia.

Nawet moje stare Giant MPH do dziś są sprawne i nie posiadają żadnych powyższych dolegliwości po 6 latach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wątpię że dziesiątki ludzi posiada dobre elixiry czy juicy. Z mojego doświadczenia w pracy są to jednak najczęściej pojawiające się hamulce tarczowe hydrauliczne.

Co do mechanicznych bb to pod względem bezawaryjności też nie jest najlepiej. Częściej niż mechaniczne shimano czy tektro bebeki chorują na zapieczone zaciski, szczególnie wewnętrzny ustawiany manualnie tłoczek. Tu są ciężkie warunki eksploatacyjne i jest to częsty problem którego nie ma w przypadku pozostałych firm, mimo że produkty mechaniczne avida są droższe i teoretycznie lepiej dopracowane niż konkurencja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...)

Co do mechanicznych bb to pod względem bezawaryjności też nie jest najlepiej. Częściej niż mechaniczne shimano czy tektro bebeki chorują na zapieczone zaciski, szczególnie wewnętrzny ustawiany manualnie tłoczek. (...)

 

...a więc jak sądzę BB5 są wcale nie lepsze pod tym względem? Cienki gwint czy jaki błąd?

Mam za to hejsy MX-2 katowane kommutersko ponad trzy lata, średnia serwisowa: raz na rok ;) i działają wyśmienicie, kable zmieniane tylko raz bo już piszczały :)

 

POZDRo-:ver

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżdżę na Elixirach R już dobry miesiąc, jak na razie trudno ocenić ich awaryjność, ale poprzedni właściciel ma przejechane na nich 2kkm i nie narzekał. Ja mogę śmiało mogę porównać Elixiry do XTRow. Mam porównanie, ponieważ kolega ma xtry i kilka razy śmigałem. A więc tak siła podobna modulacja też szczerze powiedziawszy jakby mi ktoś oczy zawiązał to by ciężko było odróżnić je :P Jestem zadowolonym użytkownikiem Avidów Elixirów R

Edytowane przez Mlodziutki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...a więc jak sądzę BB5 są wcale nie lepsze pod tym względem? Cienki gwint czy jaki błąd?

Mam za to hejsy MX-2 katowane kommutersko ponad trzy lata, średnia serwisowa: raz na rok ;) i działają wyśmienicie, kable zmieniane tylko raz bo już piszczały :)

 

POZDRo-:ver

Żeby bb5 czy 7 działały bez zawiechy to trzeba systematycznie ruszać a najlepiej czyścić gwint nieruchomego tłoczka. Być może w polskich warunkach ten problem nie występuje, ale przy użytkowaniu w deszczowych, słonych jest to duży problem.

 

Ja mogę śmiało mogę porównać Elixiry do XTRow. Mam porównanie, ponieważ kolega ma xtry i kilka razy śmigałem. A więc tak siła podobna modulacja też szczerze powiedziawszy jakby mi ktoś oczy zawiązał to by ciężko było odróżnić je

Nie wiem o porównanie których xtrów chodzi, miałem model poprzedni i obecny xc i i by zbliżyły się mocą do elixira to trzeba dużych tarcz i metalicznych klocków, starszy model to kompletna marnota pod tym względem. Gdyby avidy nie kaprysiły to wolałbym je, bo najwyższy model jest sporo lżejszy od xtrów xc, ale jednak używam tych hamulców na co dzień i niezawodność jest bardzo istotna.

Ps. w moim przednim xtrze padł tłoczek w klamce, mam jednak nadzieję że to problem jednostkowy, przynajmniej tak mnie utwierdzano :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...