Skocz do zawartości
  • 0

[rower] Simplon Lexx - po kompleksowej przebudowie


kolo1

Pytanie

Chciałem zaprezentować swoje dzieło Simplona Lexx ( roz L ) - składany od podstaw . Rowerku jeszcze nie ważyłem ale myślę że koło 11 kilo będzie.

Jego charakterystyka ;

rama Simplon Lexx 20'

amortyzator przód Fox F 100 RLC

amortyzator tył Fox Float RP23

korba XT FC-M770

kaseta CS-M770 11-34T

łańcuch SHIMANO DURA-ACE XTR CN-7701

przerzutka tył Shimano XTR RD-M970

przerzutka przód SHIMANO Deore XT FD-M771

manetki Shimano SL M770 - po przeróbce :)

hamulce Shimano XT BR-M785

tarcze xtr SM-RT97

linki i pancerze JAGWIRE RIPCORD

mostek Ritchey WCS 110

kierownica Easton Monkey Lite Lo Rise Carbon

chwyty SETLAZ CROSS EYED

sztyca Ritchey WCS

stery FSA

koła XT WH-M775

opony Rocket Ron Evolution UST 2,25

siodełko Fizik Nisene CP

zacisk KCNC

kapsel mostka KCNC

zaciski KCNC

śruby w korbie TISO

uchwyt na bidon KLS

licznik SIGMA 1609 STS

p1200879t.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us, p1200882.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us, p1200881c.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mod Team
Rowerku jeszcze nie ważyłem ale myślę że koło 11 kilo będzie.

Raczej około 12 kg .

Siodełko jest ....brzydkie.

Czemu tłumik ustawiłeś w taki sposób ( regulatory w stronę rury podsiodłowej)? Jakakolwiek regulacja to dramat - nie wspominając o włączeni PP w czasie jazdy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2i

Może bedzie 12 kg nie ważyłem nie wiem . Co do siodełka może i brzydkie ale jakie wygodne :) . Docelowo siodełka będą dwa jedno na krótkie trasy drugie na długie ( to co teraz jest zamontowane ) . Co do dampera musi być tak zamontowany bo inaczej ramie wahacza może uszkodzić zaworek . Pozostaje jeszcze opcja do góry nogami ale to już zupełnie jest padaka - tak jak jest teraz jest już wygodniej przełączać . Będzie jeszcze próba z zamontowania innej wersji foxa z wentylkiem z przodu - może akurat będzie dobrze .Co do korby - czarna korba odpada za szybko się rysuje . Planowałem w tym rowerze załozyć napęd 3x10 ale ostatecznie zrezygnowałem -miałem wątpliwości co do wytrzymałości łańcucha . Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zyska wagowy na śrubkach jest raczej symboliczy - pare gramów , prędzej będzie tu korzyść wizualna :) . Zgodnie z sugestami wymieniłem siodełko i szycę , teraz jest założone Selle Italia SLR XC Flow ze sztycą Ritchey WCS . Tak jak pisałem z Fizika nie rezygnuję - przy dłuższych trasach niestety komfort jest priorytetowy . Korby na czarną nie wymienię - miałem już Shimano XT FC- M780 w czarnym kolorze i niestety pierwsza rysa pojawiła się już pierwszego dnia co paskudnie wyglądało . Rower został zważony i wynik to 11.7 kg

 

p1200977.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

p1200976.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rowerku nie myślę bardziej odchudzać - ważę 90 kg więc wytrzymałośc stawiam na pierwszym miejscu . Do 11 kg myślę że dało by się zejśc, w planach jest jeszcze wymana pedałków na XTR a . Maniakiem lekkości nie jestem - raczej zostanę przy UST- ach , zastanawiam się jedynie czy nie założyć opon 2.10 i jeżdzić na niższym ciśnieniu . Ale te innowacje dpoiero na wiosnę . Pozdrawiam .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Minął prawie miesiąc , rower przeszedł testy terenowe pomyślnie - niestety przełaczanie dampera z odwóconymi pokrętłami jest kompletną klapą . Więc na początek zmieniłem cały damper - okazyjnie kupiłem nowego Foxa Float RL 200x57 ( poprzednio był RP 23 190 mm) który świetnie pasuje do tej ramy .Następnie będą zmienione hamulce z XT 785 na XTR BR-M988 trail .Zobaczymy jak pujdą pójdą testy z nowymi hamulcami - oby pogoda dopisała . Pozdrawiam .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałem przez cała zimę jak tu jeszcze można coś zmienić w tym rowerze - i zmieniłem wagę z 11.7 kg do 10.9 kg , a wygląda to teraz tak 

 

p1210732kopia.jpg

Uploaded with ImageShack.us

Zmienilem jak pisałem wcześniej hamulce na XTR M988 trial ,tarcze hamulcową tylną z 160 na 140 - oraz oczywiście został założony mniejszy adapter ,  przerzutka tylnia  XTR Shadow RDM-972 , koła WH  M 975 ,pedały  XTR PD-M970 , damper foxa na foxa - ale  zaworkiem z przodu   :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...