Skocz do zawartości

[Amortyzator] kilka pytań odnośnie serwisu


bobo100

Rekomendowane odpowiedzi

Właśnie zabrałem się za posezonowy serwis amorka i podczas prac nie wiem czy moje rozwiązania są dobre.

1. Czy do smarowania sprężyny można użyć takiego smaru (Motorex Bike grease): http://allegro.pl/motorex-smar-bike-grease-2000-100g-rowertour-i2679418541.html

2. Do przeczyszczenia lag warto stosować alkohol izopropylowy czy można czymś innym to przeczyścić?

3. Czy gąbki, które są pod uszczelkami przeciwkurzowymi można odwrócić "na drugą stronę", ponownie zmoczyć w oleju 15W i założyć ponownie? Te gąbki nie wyglądają tragicznie, a różnicy pomiędzy zewnętrzna, a wewnętrzną stroną nie widzę, choć mogę się mylić.

4. Pod uszczelki przeciwkurzowe warto dać wazelinę techniczną czy ww smat Motorexu?

 

Liczę na waszą pomoc:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, dzięki za poradnik:) Mam jeszcze jedno pytanie. Mam instrukcję serwisową i także tabelkę do tego ile oleju należy zastosować do poszczególnych części. Tylko tak patrzę w instrukcję i nie wiem gdzie powinno się znaleźć 3ml oleju 15W w Solo Air? (upper tube zgodnie z instrukcją)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...